ملاک انتخاب مدیران در آموزش و پرورش چیست؟

ملاک انتخاب مدیران در آموزش و پرورش چیست؟
ملاک انتخاب مدیران در آموزش و پرورش چیست؟ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزیر آموزش و پرورش تا بیش از این زمان از دست نرفته است با انتخاب معاونان خود، حرکت در مسیر تحول را آغاز کند. مهرداد ویس کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره تأخیر در انتصاب معاونان وزیر […]

ملاک انتخاب مدیران در آموزش و پرورش چیست؟
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزیر آموزش و پرورش تا بیش از این زمان از دست نرفته است با انتخاب معاونان خود، حرکت در مسیر تحول را آغاز کند.

مهرداد ویس کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره تأخیر در انتصاب معاونان وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: معمولاً دو رویکرد در انتخابات معاونان و مدیران وجود دارد؛ نخست آنکه وزیر، مدیران خود را انتخاب و آنها رویکردها را تعیین می‌کنند و دوم اینکه، رویکردها مشخص است و بر اساس آن نیروها انتخاب می‌شوند یعنی براساس برنامه و نیاز حرکت می‌شود.

وی افزود: به نظر می‌رسد وزیر در وزارت آموزش و پرورش با توجه به شرایط موجود بیشتر از تمرکز بر سرعت باید بداند برای چه هدفی می‌خواهد حرکت کند و براساس آن معاونان و مدیران را تعیین کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزیر جدید آموزش و پرورش سابقه فعالیت و حضور در این وزارتخانه را دارد بنابراین توان ارزیابی و انتخاب نیروهای هم‌جهت با برنامه‌ها را دارد البته باید به او فرصت داد تا تصمیم درست گرفته شود.

ویس کرمی ادامه داد: عوامل مختلفی در تصمیم‌گیری صحیح وزیر دخیل است از جمله نظر نمایندگانی که در حیطه انتخاب مدیران ورود می‌کنند البته جایگاه نماینده مجلس ورود به این حوزه نیست اما بالأخره واقعیتی است که وجود دارد یا شرایط بومی و منطقه‌ای و برنامه‌هایی که باید اجرا شود.

وی متذکر شد: وزیر آموزش و پرورش تا بیش از این زمان از دست نرفته است با انتخاب معاونان خود حرکت در مسیر تحول را آغاز کند البته برخی معاونت‌ها نیاز به اطلاعات میدانی دارد بنابراین به حضور افرادی از درون آموزش و پرورش نیاز است اما در جایگاه مشاوران وزیر می‌توان از نیروهای خارح از بدنه آموزش و پرورش استفاده کرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت