موارد نیازبرای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد

آغاز ثبت‌نام پایه اول دبستان   موارد نیازبرای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد ثبت‌نام مدارس شاهد در پایه اول دبستان آغاز شده است و تا ۱۷ خرداد ادامه دارد همچنین شهریه مدارس ویژه دانش‌آموزان شاهد و غیرشاهد اعلام شده است.   پیش‌ثبت‌نام پایه اول دبستان مدارس شاهد از اول [...]

آغاز ثبت‌نام پایه اول دبستان

  موارد نیازبرای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد

ثبت‌نام مدارس شاهد در پایه اول دبستان آغاز شده است و تا ۱۷ خرداد ادامه دارد همچنین شهریه مدارس ویژه دانش‌آموزان شاهد و غیرشاهد اعلام شده است.

 

پیش‌ثبت‌نام پایه اول دبستان مدارس شاهد از اول خرداد آغاز شده است و تا ۱۷ خرداد ادامه دارد.

خانواده‌ها برای ثبت‌نام باید با ورود به سامانه سجا به‌نشانی saja.medu.ir نسبت به پیش‌ثبت‌نام فرزندان خود در پایه اول ابتدایی  اقدام کنند. پس از اتمام مهلت پیش‌ثبت‌نام و بررسی امتیازات، افرادی که امتیاز لازم را کسب کرده‌اند با اطلاع‌رسانی از طریق مدرسه برای ارائه مدارک و تکمیل مراحل ثبت‌نام دعوت خواهند شد.

منظور از دانش‌آموزان شاهد فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و منظور از دانش‌آموزان غیرشاهد دانش‌آموزان با اولویت‌های ایثارگری و سایر اولویت‌ها است.

نحوه ثبت‌نام و ادامه تحصیل دانش‌آموزان شاهد

ثبت‌نام دانش‌آموزان شاهد پس از ورود به سامانه سجا و تکمیل فرم‌های مربوط قطعی است این دسته از دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در پایه دهم باید شرایط ورود به شاخه و رشته مورد نظر بر اساس نمونه برگه هدایت تحصیلی را کسب کنند تصمیم‌گیری در خصوص دانش‌آموزان شاهدی که فاقد شرایط هستند به‌عهده ستاد شاهد استان است.

شرایط اختصاصی ثبت‌نام و ادامه تحصیل دانش‌آموزان غیرشاهد

الف. احراز شرایط علمی.
ب. کسب امتیاز لازم.
ج.  ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه دهم منوط به کسب شرایط ورود به شاخه و رشته‌ مورد نظر بدون در نظر گرفتن اولویت دانش‌آموز برای ثبت‌نام در فرم شماره ۷ هدایت تحصیلی به‌علاوه شرایط علمی ورود به پایه دهم و کسب امتیاز لازم است.
د. در صورتی که دانش‌آموزی به‌علت غیبت موجه موفق به شرکت در امتحانات خردادماه نشده باشد ادامه تحصیل وی منوط به احراز شرایط علمی با احتساب نمرات امتحانی شهریور است.
ه.دانش‌آموزان پایه ششم با اولویت ایثارگری در صورتی که حداکثر در دو درس موفق به کسب مقیاس خوب و مابقی خیلی خوب در خرداد ماه  ۹۹ شده باشند می‌توانند ثبت‌نام موقت در پایه هفتم در سامانه سجا را انجام دهند.
و. ادامه تحصیل دانش‌آموزان ابتدایی در صورتی که  دو درس از موارد ارزشیابی آنها خوب و مابقی خیلی خوب باشد بلامانع است.
ز. ثبت‌نام دانش‌آموزان قبولی خرداد در پایه سوم دوره اول ابتدایی مدارس شاهد برای ورود به پایه چهارم دوره دوم ابتدایی در مدرسه دیگر شاهد در همان منطقه ادامه تحصیل محسوب شده و نیاز به امتیاز‌بندی مجدد ندارد.
ط. ادامه تحصیل دانش‌آموزان میان‌پایه دوره اول و دوم متوسطه در صورتی که در یک درس فاقد حدنصاب علمی تعیین‌شده باشند با تأیید مدیر آموزشگاه و رعایت سایر مقررات بلامانع است.
ظ. دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه با اولویت ایثارگری چنانچه حداکثر در دو درس کمتر از حدنصاب را کسب کنند می‌توانند در مدارس شاهد ثبت‌نام کنند.

مراحل ثبت‌نام

زمان ثبت‌نام پایه اول ابتدایی اول تا ۱۷ خرداد.
پایه هفتم اول تا ۱۴ تیر.
پایه دهم ۵ تا ۲۱ تیر.

اعلام نتایج غیرقطعی از طریق سایت و ارسال پیامک توسط مدرسه خواهد بود که برای پایه اول ابتدایی ۱۹ تا ۲۱ خرداد، پایه هفتم ۱۶ تیر و پایه دهم ۲۳ تیر ماه است.

بررسی مدارک دانش‌آموزان از سوی ستاد ثبت‌نام مدرسه و تأیید در سامانه سجا بدین شرح است: اول ابتدایی ۲۷ خرداد، پایه هفتم ۱۷ تا ۲۷ تیر و پایه دهم ۲۴ تا ۳۰ تیر.

تأیید مدارک ثبت‌نام از سوی منطقه استان و اعلام نتایج قطعی به اولیا بدین شرح است: اول ابتدایی ۲۷ خرداد تا ۳ تیر، پایه هفتم ۲۸ تیر تا ۳ مرداد و پایه دهم اول تا ۱۵ مرداد.

ظرفیت پذیرش مدارس شاهد در تمام دوره‌های تحصیلی در هر کلاس حداکثر ۳۰ نفر است.

ملاک ثبت‌نام در پایه هفتم

دانش‌آموزان پایه ششم با اولویت ایثارگری “دانش‌آموزان جانباز و فرزندان جانبازان تا ۲۵ درصد” در صورتی که حداکثر در دو درس مقیاس خوب و مابقی خیلی خوب را در خرداد ماه ۹۹ کسب کنند می‌توانند ثبت‌نام موقت پایه هفتم را در سامانه سجا انجام دهند.

شرایط علمی لازم برای ثبت‌نام در مدارس شاهد

پایه اول ابتدایی: دارا بودن شرایط عمومی و کسب امتیاز لازم
پایه‌های دوم تا ششم ابتدایی: کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس در خرداد.

 

آدرس سایت ثبت نام مدارس شاهد ینجا کلیک کنید

 

4/5 ( 1 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت