نحوه ترمیم و به روز رسانی سند تحول بنیادین با تایید رئیس جمهور وارد مرحله اجرا می‌شود.

نمره ارزشیابی
نحوه ترمیم و به روز رسانی سند تحول بنیادین با تایید رئیس جمهور وارد مرحله اجرا می‌شود. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش، نحوه ترمیم و به‌روز‌رسانی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را تأیید کرد. نحوه ترمیم و به‌روز‌رسانی سند تحول […]

نحوه ترمیم و به روز رسانی سند تحول بنیادین با تایید رئیس جمهور وارد مرحله اجرا می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش، نحوه ترمیم و به‌روز‌رسانی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را تأیید کرد.

نحوه ترمیم و به‌روز‌رسانی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بدین شرح است:

ماده واحده:

در اجرای مفاد بخش سوم فصل هشتم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و لزوم پاسخگویی به تغییر و تحولات محیطی و نیازهای جامعه و دانش‌آموزان و با توجه به تجربیات و یافته‌های جدید علمی و پژوهشی، ترمیم و به‌روزرسانی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مطابق با سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور و با رعایت نکات زیرانجام می‌شود.

۱- رویکردها

رویکرد حاکم بر ترمیم و به‌روز‌رسانی سند تحول بنیادین، ترکیبی از رویکردهای زیر است:

الف- رویکرد تکمیلی و آینده نگرانه

در این رویکرد ضمن بررسی و به‌روز‌رسانی سیاست های تحولی، نیازهای نوظهور و شرایط نوپدید نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

ب- رویکرد اصلاحی

در این رویکرد برخی از مفاد سند که به دلیل ابهام و یا عدم برخورداری از اتقان و شفافیت کافی، نیاز به اصلاح برای به حداقل رساندن زمینۀ تفسیرپذیری دارند، مورد توجه قرار می‌گیرد.

ج- رویکرد اجرایی

این رویکرد یک نگرش عرصه محور و عمل گراست که متناسب با آن زمینه‌سازی لازم برای تسهیل و تسریع استقرار و اجرای مفاد سند تحول مورد توجه قرار می‌گیرد.

۲- اصول

انطباق با مبانی نظری سند تحول
مبتنی بر تجربیات زیسته و اجرایی
توجه به تغییرات و تحولات محیطی
تقویت هماهنگی و سازواری درونی و بیرونی مفاد سند
پژوهش محوری و استفاده از تجربیات متراکم کارشناسی
توجه توأمان به «آرمان» و «واقعیت»
شاخص‌پذیر نمودن اجرای سند تحول
مشارکت نخبگان، صاحب‌نظران، کارشناسان و فرهنگیان

۳ – نحوه اصلاح و به‌روزرسانی سند تحول

ترمیم و به‌روز‌رسانی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در کمیسیون راهبری تحول بنیادین شورای ‌عالی آموزش وپرورش با مسئولیت دبیرکل شورا و با حضور نمایندگانی از دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، نخبگان دانشگاهی و حوزوی، مدیران و معلمان و با در نظر داشتن «مطالعات پشتیبان» انجام خواهد شد.

۴- زمان و مدت اجرا

زمان و مدت اجرای این مصوبه چهار ماه است و نتیجه اقدامات و نسخه ارتقاء یافته سند تحول، برای بررسی و تصویب به شورای‌عالی آموزش و پرورش ارائه می‌شود.

۵- اعتبارات

وزارت آموزش و پرورش موظف است اعتبار مورد نیاز ترمیم و به‌روز‌رسانی سند تحول بنیادین را از سرجمع اعتبارات آن وزارتخانه تأمین کند.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت