نخستین پیروزی تهران در وین/ غربی‌ها پیش‌نویس۱ ایران را پذیرفتند

باقری‌کنی تعویق مذاکرات را تایید کرد
نخستین پیروزی تهران در وین/ غربی‌ها پیش‌نویس ایران را پذیرفتند 🔹یک منبع آگاه: غربی‌ها مجبور شدند روی پیش‌نویس ایران مشغول به مذاکره شوند. این اولین پیروزی ایران در نبرد وین است. در این دور طرف غربی اسیر ابتکار عمل ایران شد و بعد از آن‌که تنها پس از دو جلسه بررسی در کارگروه‌ها ناگهان روند […]

نخستین پیروزی تهران در وین/ غربی‌ها پیش‌نویس ایران را پذیرفتند

🔹یک منبع آگاه: غربی‌ها مجبور شدند روی پیش‌نویس ایران مشغول به مذاکره شوند. این اولین پیروزی ایران در نبرد وین است. در این دور طرف غربی اسیر ابتکار عمل ایران شد و بعد از آن‌که تنها پس از دو جلسه بررسی در کارگروه‌ها ناگهان روند مذاکرات را به درخواست آمریکایی‌ها در هفته گذشته ناقص گذاشت، حالا به مذاکره و روند درگیر‌شدن در مذاکره در چارچوب بررسی پیش‌نویس‌های ایران بازگشته و در مقابل عمل‌گرایی ایران مجبور به پذیرش واقعیت و واقع‌گرایی شد.

🔹پس از شکست آمریکا و شرکایش در همراه‌سازی کشورهای منطقه مانند ترکیه و امارات و همچنین چین و روسیه یعنی دو شریک هم‌سوی ایران در مذاکرات، و پس از شکست آمریکا در افزایش فشار تحریمی و تاثیرگذاری بر ایران از طریق معتبرسازی تهدید، حالا وضعیت مذاکرات نشان می‌دهد که طرف‌های غربی بیشتر به میز مذاکره فکر می‌کنند، درحالی‌که اسراییل تنها مخالف تداوم مذاکرات و حصول توافق احتمالی مانده است، چرا که دو هفته تلاشش در سفرهای اروپایی و تماس با آمریکا برای نمایش نقش پلیس بد با شکست مواجه شده و حالا از سر عصبانیت به تندروی بی‌حاصل برای تشدید تنش‌ها روی آورده که نقش خودش را متقاعدکننده نشان دهد.

🔹تروئیکای اروپایی فشار بسیار زیادی را برای تخریب مذاکرات با ۳ هدف مشخص در دستور کار قرار داده که شامل امتیازگیری از چین و روسیه، امتیازگیری از ایران و امتیازگیری از اتحادیه اروپا به نمایندگی مورا و بورل است. اتحادیه اروپا از فشار تروئیکا به‌شدت ناراضی است. _فارس

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد امتیاز: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

  1. خوب خدا رو شکر پس حتما دلار به کانال ۲۰ تومان بر می گرده ؟؟؟؟
    ما شنیدیم که ایران مجبور شده پیش نویس قبلی را که دولت قبل ارائه داده بود را قبول کند و مذاکرات از پیش نویس قبلی ادامه داشته باشد.

    به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت