نظرمعاون حقوقی رییس جمهور درباره احتساب سوابق حق التدریس معلمان

نظر معاون حقوقی ریس جمهور درباره احتساب سوابق حق التدریس معلمان

به استناد نظریه معاون حقوقی رئیس‌جمهور ملاک محاسبه سابقه خدمت تمام وقت غیررسمی معلمان حق‌التدریس که به استخدام دولت درآمده‌اند طبق #تبصره ۲ ماده ۸۵ قانون استخدام کشوری کماکان نخستین حقوق رسمی است که به آنان تعلق گرفته و صرفا به جای ۸٫۵ درصد باید ۹ درصد #اولین حقوق رسمی در بدو خدمت که به آنان تعلق می‌گیرد محاسبه و دریافت شود.

با توجه به اینکه نظر معاون حقوقی در اختلاف بین دستگاه های دولتی لازم الاجراست ضرورت دارد در اسرع وقت افراد ذی نفع را اعم از اینکه درحالت اشتغال یا مرخصی بدون حقوق باشند مطلع و مفاد بخشنامه به آنان ابلاغ شود و در کوتاه ترین زمان برای #تعیین_بدهی ایام خدمت غیررسمی حق التدریس تمام وقت اقدام شده و نتیجه را به اداره کل امور اداری اعلام کنند.

ضمنا مطابق نظر معاون حقوقی، پیشگیری و پژوهش دیوان عدالت اداری و رأی مورخ ۲۳ خرداد ۹۳ هیئت عمومی دیوان، معلمین حق التدریس تمام وقتی که در دایره شمول ماده ۱۵۱ قانون استخدام کشوری قرار دارند را شامل نمی‌شود.

ماده ۸۵ قانون استخدام کشوری آن قسمت از سوابق خدمت دولتی مستخدمین رسمی که کسور بازنشستگی مربوط به آن با صندوق بازنشستگی کارکنان دولت پرداخت نشده باشد خدمت غیررسمی تلقی می‌شود ومدت مذکور از لحاظ بازنشستگی و وظیفه جزو سابقه خدمت آنان محسوب و منظور خواهد شد.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت