نگرانی بازنشستگان سال ۹۹ از تعویق مجدد در پرداخت پاداش و مانده مرخصی

واکسن‌های کرونا با چه داروهایی تداخل دارند؟ واکسن‌های کرونا با چه داروهایی تداخل دارند؟ عکس خبر آرشیوی است. از آنجایی که تزریق واکسن کرونا برای اولین بار در دنیا و کشورمان اتفاق می‌افتد، سوالات زیادی درباره آن برای مردم وجود دارد؛ به عنوان مثال آیا زنان باردار می‌توانند واکسن کرونا تزریق کنند و همچنین آیا این واکسن با داروهای دیگر تداخل دارد؟. به گزارش ایسنا، یکی از سوالاتی که این روزها به صورت مداوم پرسیده می شود، این است که واکسن‌های کووید-۱۹ با چه داروهایی تداخل دارد؟. اولا باید گفت که توصیه می شود برای حفظ اثربخشی واکسن ها، حداقل فاصله زمانی ۱۴ روز بین تزریق واکسن کووید-۱۹ و سایر واکسن ها رعایت شود. در عین‌حال باید توجه کرد که اغلب داروها هیچ تداخلی با واکسن های کووید-۱۹ ندارد. بیمارانی که دچار بیماری های مزمن هستند بیماران دچار مشکلات قلبی، کلیوی، کبدی، روماتولوژیک، دیابت، بدخیمی و ... به هیچ عنوان نباید بدون مشورت پزشک خود داروهای مصرفی را تغییر دهند و یا قطع کنند. در برخی موارد خاص و به ندرت، با مشورت و صلاحدید پزشک معالج، ممکن است نیاز باشد فاصله زمانی بین تزریق واکسن و برخی داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی وجود داشته باشد. بیمارانی که تحت پیوند اعضا و یا شیمی درمانی قرار گرفته اند نیز در مورد زمان تزریق واکسن بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنند. بر اساس اعلام کانال تلگرامی سازمان نظام پزشکی، یکی دیگر از سوالات مهم درباره واکسن کرونا، این است که آیا تزریق واکسن‌های کووید-۱۹ در دوران بارداری و شیردهی توصیه می‌شود؟. باید گفت که در حال حاضر تزریق واکسن‌های اسپوتنیک، سینوفارم و کووکسین بهارات در دوران بارداری و شیردهی به دلیل محدود بودن اطلاعات توصیه نمی‌شود. در عین‌حال خانم‌های باردار و شیرده در مورد تزریق واکسن آسترازنکا باید با پزشک خود مشورت کنند. در صورتی که فرد واکسینه شده قصد بارداری داشته باشد نیازی به تاخیر در اقدام به بارداری وجود ندارد. همه واکسن‌های کووید-۱۹ غیر زنده و غیر فعال هستند و به نظر نمی‌رسد مشکلی برای جنین ایجاد کند. در صورتی که خانم‌ها بعد از تزریق واکسن متوجه بارداری شوند جای نگرانی وجود ندارد.
نگرانی بازنشستگان سال ۹۹ از تعویق مجدد در پرداخت پاداش و مانده مرخصی هفته گذشته رئیس سازمان برنامه و بودجه شرط پرداخت مطالبات مانده مرخصی و پاداش بازنشستگان سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد. محمدباقر نوبخت، به دستگاه‌های دولتی متذکر شد که فهرست بازنشستگان خود را به خزانه‌داری ارسال کنند تا هرچه سریعتر طلب بازنشستگان به […]

نگرانی بازنشستگان سال ۹۹ از تعویق مجدد در پرداخت پاداش و مانده مرخصی

هفته گذشته رئیس سازمان برنامه و بودجه شرط پرداخت مطالبات مانده مرخصی و پاداش بازنشستگان سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.

محمدباقر نوبخت، به دستگاه‌های دولتی متذکر شد که فهرست بازنشستگان خود را به خزانه‌داری ارسال کنند تا هرچه سریعتر طلب بازنشستگان به دست آن‌ها برسد. با این حال بازنشستگان مشمول، می‌گویند برخی دستگاه‌ها در سطح استان‌ها هنوز هم فهرست آن‌ها را نهایی نکرده‌اند و منتظر تعیین تکلیف از سمت وزارتخانه‌ متبوع خود هستند.

همین امری نگرانی این گروه از بازنشستگان را از تعویق مجدد در پرداخت مطالبات به دنبال داشته است. در حال حاضر تعداد معدودی استان‌ها از محل اعتبارات هزینه‌ای استانی منابع را برای پرداخت مانده مرخصی و پاداش بازنشستگان فراهم کرده اند.

برای نمونه در آذربایجان شرقی مبلغ ۱۷ میلیارد تومان برای مانده مرخصی از محل اعتبارات استانی و مبلغ ۴۰ میلیارد تومان از محل منابع اعتباری در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها تامین و کارسازی شده است.

در این مورد، داود بهبودی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی وعده داده که تا پایان مرداد ماه پرداخت مطالبات بازنشستگان سال ۹۹ انجام شود اما به گفته بازنشستگان هنوز در تعداد زیادی از استان‌ها آن‌ها معطل هماهنگ شدن دستگاه‌های اداری با خزانه‌داری و سازمان‌های مدیریت و برنامه ریزی هستند.

بازنشستگان تاکید دارند این‌ عدم هماهنگی یادآور دلایل ۵ ماه تاخیر در واریز این پول به حساب آن‌هاست؛ موضوعی که در سال‌های گذشته هم به طرق مختلف تکرار شده بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت