هشدار به ایرانیان

هشدار به ایرانیان

گرما
به لحاظ تجمیعی و گسترده درگیری، هفته پیش رو گرم ترین هفته کشور در طول ۱۱ سال اخیر است و این گرما می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها مشکل‌ساز باشد. مطابق پیش‌بینی مراکز جهانی هواشناسی، هفته پیش رو گرم‌ترین هفته ایران در طول سال‌های اخیر است و بسیاری از کلان شهرهای ایران دمای بالای ۴۰ درجه […]

به لحاظ تجمیعی و گسترده درگیری، هفته پیش رو گرم ترین هفته کشور در طول ۱۱ سال اخیر است و این گرما می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها مشکل‌ساز باشد.
مطابق پیش‌بینی مراکز جهانی هواشناسی، هفته پیش رو گرم‌ترین هفته ایران در طول سال‌های اخیر است و بسیاری از کلان شهرهای ایران دمای بالای ۴۰ درجه سانتی‌گراد را تجربه خواهند کرد.

در این راستا سازمان هواشناسی، با اعلام افزایش نسبی دما و پایداری در جو در اکثر استان‌ها، برای وقوع دمای بالای ۴۹ درجه در برخی مناطق به‌ویژه در جنوب غرب کشور تا پایان هفته هشدار سطح زرد صادر کرد.

بر اساس اعلام هواشناسی، از امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران و گلستان، با افزایش نسبی دما مواجه هستیم.

همچنین به دلیل احتمال گرمازدگی، افزایش مصرف حامل‌های انرژی، احتمال آتش‌سوزی در مراتع و مزارع و احتمال خسارت ناشی از تنش دمایی در کشاورزی، دامداری و پرورش زنبور عسل هشدار سطح زرد صادر شده است.

گرم‌ترین هفته ایران در ۱۱ سال اخیر در راه است
در این راستا، محمد عباس‌نژاد، کارشناس مسائل اقلیمی و هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: به لحاظ تجمیعی و گسترده درگیری، هفته پیش رو گرم ترین هفته کشور در طول ۱۱ سال اخیر است و این گرما می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها مشکل‌ساز باشد.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد امتیاز: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت