هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران استعفا داد

هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران استعفا داد به نقل از روزنامه واشنگتن پست، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با تأیید خبر کناره گیری «برایان هوک» از سمت نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، از انتصاب «الیوت آبرامز» نماینده فعلی آمریکا در امور ونزوئلا به جانشینی هوک خبر [...]

هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران استعفا داد

به نقل از روزنامه واشنگتن پست، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با تأیید خبر کناره گیری «برایان هوک» از سمت نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، از انتصاب «الیوت آبرامز» نماینده فعلی آمریکا در امور ونزوئلا به جانشینی هوک خبر داد.

وزیر امور خارجه آمریکا در یک بیانیه بدون اشاره به علت استعفای برایان هوک و تاریخ دقیق پایان مأموریت وی، هوک را «مشاوری قابل اعتماد» و «دوست خوب» برشمرد و مدعی شد که این نماینده ویژه آمریکا توانسته است ظرف دو سال گذشته، «به نتایجی تاریخی علیه رژیم ایران دست یابد!»

برایان هوک نیز در بیانیه ای که با پست الکترونیکی ارسال کرد، نوشت: «از رئیس جمهور ترامپ و وزیر پمپئو برای اعطای فرصت خدمت در وزارت خارجه سپاسگزارم. به عنوان یک دیپلمات، نمایندگی داشتن از طرف ایالات متحده افتخار بزرگی است و من به سوابق خودمان در پیشبرد امنیت ملی آمریکا افتخار می کنم».

گفتنی است که برایان هوک در ابتدا از دستیاران ارشد «رکس تیلرسون» نخستین وزیر خارجه در دولت دونالد ترامپ بود که به رغم برکناری تیلرسون، به فعالیت‌های خود در وزارت خارجه آمریکا ادامه داد.

برایان هوک از چهره‌های شناخته شده و فعال در عرصه مخالفت با توافق هسته‌ای ایران (برجام) و پیشبرد سیاست اِعمال فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران بود؛ سیاستی که گفته می‌شود در رسیدن به هدف موردنظر خود یعنی کشاندن ایران به پای میز مذاکره و دستیابی به توافقی در جهت منافع ساکنان کنونی کاخ سفید ناکام ماند.

3.5/5 ( 2 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت