هیچ تردد زائری در مرزهای ایران و عراق صورت نمی‌گیرد

عراق
هیچ تردد زائری در مرزهای ایران و عراق صورت نمی‌گیرد حسین قاسمی، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه هیچ تغییری در وضعیت مرزهای ایران و عراق ایجاد نشده است، می‌گوید: با توجه به شرایط کرونا و اعمال محدودیت‌های جدید، امکان باز شدن مرزهای زمینی برای اعزام زائران وجود ندارد. در نتیجه، هیچ تردد […]

هیچ تردد زائری در مرزهای ایران و عراق صورت نمی‌گیرد

حسین قاسمی، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه هیچ تغییری در وضعیت مرزهای ایران و عراق ایجاد نشده است، می‌گوید: با توجه به شرایط کرونا و اعمال محدودیت‌های جدید، امکان باز شدن مرزهای زمینی برای اعزام زائران وجود ندارد. در نتیجه، هیچ تردد زائری در مرزهای ایران و عراق صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه مشتاقان زیارت امام حسین (ع) باید منتظر برقراری سفرهای زیارتی از سوی سازمان حج و زیارت باشند، افزود: تردد از مرز زمینی فقط برای همان افرادی که پیش از این از سوی وزارت کشور اعلام شد، امکان‌پذیر است و ویزای زیارتی هم تاکنون صادر نشده است. بنابراین، از مشتاقان زیارت امام حسین (ع) می‌خواهیم که به شهرهای خود بازگردند و سایر عاشقان حسینی نیز به مرزهای عراق نروند تا مشکلی برای خود و دیگران ایجاد نکنند. چرا که هیچ تردد زائری نداریم و امکان عبور آنها وجود ندارد.

مرز مهران و نقطه صفر مرزی/ یکشنبه ۲۴ مرداد

عاشقان حسینی از ورود غیرقانونی به عراق بپرهیزند

همچنین حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی، معاون عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه برای تاسوعا و عاشورا هم برنامه‌ای برای اعزام زائران نداریم، می‌گوید: شرایط طوری نیست که بتوانیم اعزامی به عراق داشته باشیم. به همین دلیل از عاشقان حسینی می‌خواهیم که علاوه بر همراه نشدن با کاروان‌های غیرمجاز در مرزها هم تجمع نکنند.

با این وجود، برخی از افراد بدون داشتن ویزا در مرزها حضور یافتند و برخی دیگر نیز از مرز زمینی به عراق رفتند که مدیرکل امور مرزی وزارت کشور نیز در این باره می‌گوید: ممکن است تخلفی نیز صورت گیرد، اما ما با افراد متخلف برخورد می‌کنیم. از طرفی هم عراق دستورالعمل‌های سختگیرانه‌ای دارد که اگر کسی غیرقانونی وارد عراق شود، مجازت سنگینی در انتظارش خواهد بود. به همین دلیل از مردم می‌خواهیم به هیچ عنوان برای تشرف به کربلا در تاسوعا و عاشورا به مرز زمینی مراجعه نکنند.

عراق قوانین سختی برای افراد متخلف که به صورت غیرقانونی وارد خاک این کشور شده‌اند، وضع کرده است. همان طور که معاون عتبات سازمان حج و زیارت پیش از این گفته بود، حدود ۵۰ نفر از ایرانیان به دلیل تخلف و ورود غیرقانونی به عراق در ایام عرفه در زندان عراق هستند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت