واریز عیدی ۱۰ میلیونی دولت برای کارمندان ۱۴۰۲ | واریز مناسبتی ۴ میلیونی بحساب ها

واریز عیدی ۱۰ میلیونی دولت برای کارمندان ۱۴۰۲ | واریز مناسبتی ۴ میلیونی بحساب ها

واریز عیدی ۱۰ میلیونی دولت برای کارمندان 1402
واریز عیدی ۱۰ میلیونی دولت برای کارمندان ۱۴۰۲ | واریز مناسبتی ۴ میلیونی بحساب ها بر اساس ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور سالیانه تا سقف ۱۰ میلیون تومان به مناسبتهای مختلف به حساب کارمندان واریز خواهد شد.   بر اساس ماده ۱۰ ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور در خصوص پرداخت رفاهیات کارمندان دولت، دستگاههای اجرایی […]

واریز عیدی ۱۰ میلیونی دولت برای کارمندان ۱۴۰۲ | واریز مناسبتی ۴ میلیونی بحساب ها
بر اساس ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور سالیانه تا سقف ۱۰ میلیون تومان به مناسبتهای مختلف به حساب کارمندان واریز خواهد شد.

 

جدول عیدی 10 میلیونی

بر اساس ماده ۱۰ ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور در خصوص پرداخت رفاهیات کارمندان دولت، دستگاههای اجرایی که عملکرد کلی آنها بر اساس مجموع امتیاز مکتسبه در عمومی و اختصاصی سال ۱۴۰۱ موضوع بخشنامه شماره ۹۴۹۱۲ـ مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۳) در سطح «عالی» و «خوب» ارزیابی شده باشد، مجازند یـــکـبــار در سال پاداشی تحت عنوان پاداش تشویقی تا یکصد میلیون ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰) ریال به هر یک از کارکنان خود پرداخت نمایند.
بر اساس ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور سالیانه تا سقف ۱۰ میلیون تومان به مناسبتهای مختلف به حساب کارمندان واریز خواهد شد. /. منبع: تسنیم

 

 

بخشنامه جدید دولت درباره حداقل حقوق کارمندان

اصلاح تصویب‌نامه موضوع تعیین ضریب حقوق کارمندان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، قضات و بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۴۰۲ ابلاغ شد.

به گزارش فارس، هیئت وزیران در جلسه اول مرداد ۱۴۰۲ به پیشنهاد شماره ۱۷۲۵۷۹/۵۱۰۳۹ مورخ ۲۸ تیر ۱۴۰۲ معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران  تصویب نامه شماره ۳۶۰۷/ ت۶۱۱۲۴هـ مورخ ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ به شرح زیر اصلاح کرد.

جدول عیدی ۱۰ میلیونی

۱- در بند (۳) بعد از واژه «افزایش» واژه «ضریب» الحاق میشود.

۲- بند (۵) به شرح زیر اصلاح و تبصره های (۱) و (۲) آن به قوت خود باقی و متن زیر به عنوان تبصره (۳) به بند مذکور الحاق می‌شود.

 

۵ -در اجرای جزء (۴) بند (الف) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و حداقل حقوق سایر حقوق بگیران حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوقهای وابسته به دستگاههای اجرایی به میزان بیست درصد (۲۰) افزایش یافته و به شرح زیر تعیین میشود:

الف- برای کارمندان دستگاههای اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر مشمولان قانون مزبور و نیز بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوقهای وابسته به دستگاههای اجرایی به میزان بیست و نه میلیون و ششصد و پنجاه و هشت هزار (۲۹٫۶۵۸٫۰۰۰) ریال

ب- برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت به میزان شانزده میلیون و سی و چهار هزار و چهارصد (۱۶٫۰۳۴۴۰۰) ریال

 

تبصره -۳ در هر صورت رعایت حداقل مبلغ حکم کارگزینی موضوع بند (۶) این تصویب نامه در خصوص کارکنان رسمی ،پیمانی، قرارداد کار معین (مشخص) و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی الزامی است.

۳- بند (۶) به شرح زیر اصلاح می‌شود:

الف- در ابتدای بند مذکور عبارت در اجرای جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور» الحاق میشود.

 

ب- عبارت «حداقل مبلغ حکم کارگزینی یا قرارداد افرادی که در سال جاری استخدام یا در قالب قرارداد کار معین (مشخص) یا طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به کارگیری میشوند هفتاد میلیون (۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تعیین میشود.» حذف میشود.

پ- در تبصره (۱) بند یاد شده، عبارت و صرفاً در محاسبه پاداش پایان خدمت موضوع بند (هـ) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور و ذخیره مرخصی استحقاقی در زمان بازنشستگی احتساب می‌شود.» حذف می‌گردد./ فارس

 
 

دستور رئیس جمهور برای افزایش حقوق کارمندان | شگفتانه رییسی با واریزی تشویقی جدید چند میلیون تومانی برای کارمندان از این ماه | واریز مناسبتی ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در جیب کارمندانمحمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبات شورای حقوق و دستمزد درباره مزایای جانبی کارکنان دولت و سایر نهادهای حاکمیتی را ابلاغ کرد.

واریز مناسبتی  ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در جیب کارمندان 

 

 محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور طی بخشنامه‌ای ضوابط اجرایی پرداخت مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی را ابلاغ کرد.

براساس این بخشنامه که شورای حقوق و دستمزد در جلسه‌های ۱۵ اردیبهشت و ۱۶ و ۲۲ خرداد امسال و به استناد ماده ۷۴ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی و در اجرای بند «د» تبصره ۱۲ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، آن را تصویب کرده، ضوابط اجرایی پرداخت مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی، تعیین و به سازمان ها و دستگاه‌های مشمول قانون خدمات کشوری ابلاغ شده است.

 

این ضابطه‌نامه در ۲۱ ماده تصویب شده و شامل مزایای رفاهی، معیشتی (شامل خوراک، حمل و نقل، مسکن، بهداشت و سلامت)، رفاهی (شامل تفریحی، ورزشی، انگیزشی، تشویقی، حمایتی و هدایا)، جوانی جمعیت (از قبیل فرزندآوری، ازدواج و کمک هزینه مهد کودک)، تسهیلات قرض الحسنه، بن خرید کالا، بیمه تکمیلی، بیمه عمر و … می‌شود.

این تسهیلات شامل کارکنان همه دستگاههای اجرایی، دولتی، تحت نظارت هر ۳ قوه و نیز نهادهای تحت نظارت رهبر معظم انقلاب خواهد شد.

حقوق کارمندان – مبالغ خدمات کارکنان به شرح زیر است:

کمک هزینه ناهار روزانه ۳۰ هزار تومان (صرفا برای کارکنان مشمول روزانه ۸ ساعت کار)

کمک هزینه ایاب و ذهاب ماهانه در تهران ۳۰۰ و سایر شهرها ۲۰۰ هزار تومان

کمک هزینه ماهانه مسکن از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بالا (بسته به تعداد اعضای خانوار)

پاداش «رضایت مردم» از کارکنان بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان (حداکثر ۲ بار در سال)

پاداش «تشویقی» تا سقف ۱۰ میلیون تومان (یک بار در سال)

پاداش های مناسبتی شامل:

عید مبعث از یک تا ۳ میلیون تومان (بر اساس تعداد فرزندان)

ماه مبارک رمضان از یک تا ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

اعیاد غدیر و قربان از یک تا ۳ میلون تومان

میلاد پیامبر اکرم (ص) از یک تا ۳ میلیون تومان

روز زن (میلاد حضرت زهرا “س”) یک میلیون تومان

روز پدر (میلاد امیرالمؤمنین “ع”) یک میلیون تومان

اعیاد شعبانیه از یک تا ۳ میلیون تومان

۲۲ بهمن از یک تا ۳ میلیون تومان

بازگشایی مدارس و دانشگاه ها به ازای هر فرزند یک میلیون تومان

روزهای خاص مشاغل شامل پرستار، معلم، کارمند و … یک بار در سال تا سقف یک میلیون تومان

حداقل حقوق کارمندان

حداقل دستمزد با مبنای ۳۰ روز ماهیانه پنج میلیون و ۳۰۸ هزار و ۲۸۴ تومان (روزانه ۱۷۶ هزار و ۹۴۲ تومان)، بن کارگری یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، حق مسکن ۹۰۰ هزار تومان، حق اولاد برای هر فرزند ۵۳۰ هزار و ۸۲۸ تومان، پایه سنوات به شرط داشتن یک سال سابقه کار ماهیانه ۲۱۰ هزار تومان تعیین شد.

علی بابایی کارنامی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش سقف معافیت مالیاتی سالانه کارمندان از ۸۴ میلیون به ۱۲۰ میلیون تومان در سال آینده، اظهار داشت: پیشنهاد دولت این بود که سقف معافیت مالیاتی سالانه ۸۴ میلیون تومان و ماهانه هفت میلیون تومان باشد که با مصوبه مجلس این اعداد افزایش یافت.

وی بیان کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی حقوق ماهانه تا ۱۰ میلیون تومان معاف از مالیات شد که قبلاً حدود ۷ میلیون تومان بود.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید این مصوبه ابهامی را ایجاد کند که ممکن است سقف بودجه تغییر کند، در حالی که این مصوبه پیامدهای مثبت زیادی دارد و زمانی که عدالت مالیاتی ایجاد می‌شود، به عدالت اجتماعی هم کمک می‌کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه بیان کرد: عموماً در کشور افزایش حقوق و دستمزد سریعاً شوکی را در قیمت‌ها و بازار ایجاد می‌کند اما کاهش مالیات شوک ایجاد نمی‌کند. لازم بود که ما از کسانی که کمتر از ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند، حمایت کنیم.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد پیشنهاد دولت برای افزایش ۲۰ درصدی حقوق شاغلان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری در صحن مجلس افزایش پیدا کند، گفت: نمایندگان پیشنهادات زیادی در این زمینه دارند و احتمال دارد حقوق کارکنان دولت بیش از ۲۰ درصد در سال آینده افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: پیشنهاد بنده آن است که حقوق شاغلان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری باید برای سال آینده ۳۰ درصد افزایش پیدا کند و باید دید این موضوع در صحن مجلس به کجا می‌رسد.

وی درمورد تعیین تکلیف بودجه شرکت‌های دولتی زیانده نیز گفت: از شرکتهای دولتی زیانده به دلیل اجرای تکالیف قانونی مکلف به ارائه خدمات و کالا به قیمت تکلیفی هستند لذا دولت به منظور انجام بخشی از وظایف تصدی گری خود که بخش خصوصی قادر به انجام آن نمی باشد در ارائه کالاها و خدمات عمومی از بستر این شرکتها استفاده می‌کند، لذا تعیین تکلیف در خصوص این شرکت ها در ظرفیت قانون بودجه نمی باشد و باید در قالب اصلاحات ساختاری در قانون برنامه هفتم تعیین تکلیف شود که با توجه به هم زمانی تدوین برنامه هفتم توسعه موضوع در دست اقدام است.

رئیس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه افزود: همچنین تعیین تکلیف شرکتهای زیانده هر ساله براساس آخرین صورتهای مالی و با توجه به تصمیمات اتخاذ شده درباره واگذاری یا ابقای این شرکتها به اطلاع هیئت محترم وزیران می‌رسد. در ارتباط با مفاد جزء (۵) بند (ل) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و درباره شرکتهایی که مکلف به ارائه خدمات و کالا به قیمت تکلیفی هستند، سازمان حسابرسی نسبت به ارائه گزارش اولیه اقدام نموده و فقط در مورد شرکت توانیر و شرکتهای برق منطقه‌ای مبنای محاسبه نرخ رایج بازار به تأیید سازمان حسابرسی رسیده است. لذا مقرر شد برای تعیین تکلیف قطعی بدهی دولت از ظرفیت قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور استفاده شود.

این درحالی است که در بودجه ۱۴۰۱ حداقل حقوق کارمندان دولت حدود ۵ میلیون تومان بوده است. در سال ۱۴۰۱ ابتدا متوسط افزایش حقوق ۱۰درصدی در بودجه گنجانده شد اما در نیمه دوم سال دولت با افزایش مجدد ۱۰درصدی حقوق‌ها موافقت کرد و تحت لایحه‌ای جدید اصلاحات در پرداخت حقوق کارمندان و بازنشستگان اعمال شد.

لازم به ذکر است بر اساس برنامه دولت، برای افزایش حقوق کارکنان متوسط افزایش ۲۰درصدی در نظر گرفته شده است. پیش از این رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با ابراز اینکه “در بودجه ۱۴۰۲ شاهد افزایش حقوق ۲۰درصدی کارمندان هستیم”، گفته بود: سه سناریو برای مدلهای مختلف این افزایش لحاظ شده است، همچنان مدل دقیق این افزایش مشخص نیست و در نهایت باید دید که در مجلس چه تصمیمی در این خصوص گرفته می‌شود./تسنیم

آنچه دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ برای حقوق کارکنان پیش‌بینی کرده، نشان می‌دهد که افزایش پلکانی حقوق در دستور کار قرار دارد و متوسط ۲۰ درصد است؛ به طوری که برای طبقات پایین‌تر از این رقم بیشتر افزایش پیدا خواهد کرد.

در تبصره ۱۲ لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ آمده است که ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر به میزان متوسط ۲۰ درصد براساس آخرین حکم کارگزینی به گونه‌ای افزایش یابد که مجموع حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین (مشخص) و کارکنان طرح خدم پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد از ۷۰ میلیون ریال (هفت میلیون تومان) کمتر نباشد.

همچنین در بند دو همین تبصره آمده است که حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان متوسط ۲۰ درصد افزایش می‌یابد؛ به نحوی که پس از اعمال این افزایش، حکم حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی مذکور متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، از ۶۳ میلیون ریال کمتر نباشد.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۱ / ۵. تعداد امتیاز: ۱

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

  1. تو متن خبر گفته دستگاه ها مجازند نه مجابند…پس مطمن باشین خیلی از دستگاه ها یا از زیرش در میرن یا قسمتی از ده تومن رو پرداخت میکنن..

    به این نظر امتیاز بده
  2. کشوری ولشکری ۱۰۰۰۰۰۰۰ملیون درسال بغیر از عیدی پاداش میگیرن اونوقت عیدی حقوق بگیرای تامین اجتماعی روبا اونا برابر کردن چه عدالتیه بیچاره حقوق بگیرای تامین که هیچ امتیازی ندارن وهمیشه سرافزایش حقوقشونم دعواست بگو نمیخای ثبت کنی تکرار نیست

    به این نظر امتیاز بده
  3. باسلام. امسال قرار بود به جانبازان زیر ۲۵درصد حدود ۹میلیون حقوق بدهند ولی هرگز انجام نشد .چرا دولت مارا فراموش کرده،

    به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت