وام خرید کالا چیست وبه چه کسانی تعلق می گیرد؟

پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی توسط ۱۶ بانک + واجدان شرایط
وام خرید کالا چیست وبه چه کسانی تعلق می گیرد؟ بانک اول – وام خرید کالا وامی است که تعدادی از بانک‌های کشور برای تهیه لوازم‌خانگی پرداخت می‌کنند.سقف پرداخت این وام غالباً پنجاه میلیون تومان است. وام برای خرید کالاهای ایرانی در نظر گرفته شده است. اگر برای خرید لوازم‌خانگی به بودجه بیشتری نیاز دارید […]

وام خرید کالا چیست وبه چه کسانی تعلق می گیرد؟

بانک اول – وام خرید کالا وامی است که تعدادی از بانک‌های کشور برای تهیه لوازم‌خانگی پرداخت می‌کنند.سقف پرداخت این وام غالباً پنجاه میلیون تومان است.

وام برای خرید کالاهای ایرانی در نظر گرفته شده است. اگر برای خرید لوازم‌خانگی به بودجه بیشتری نیاز دارید می‌توانید روی این وام به‌عنوان یک راه‌حل کم‌دردسر حساب کنید. این وام در بیشتر بانک‌ها با سود ۱۸ درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود. شما برای وام لوازم‌خانگی به ضمانت‌هایی مانند گواهی کسر از حقوق نیاز دارید که بهتر است قبل از هر اقدامی به آن بیاندیشید. بانک مبلغ این وام را یا در قالب کارت اعتباری یا در ازای ارائه فاکتور معتبر به شما پرداخت خواهد کرد.

شما با کارت اعتباری این وام، فقط می‌توانید خرید انجام دهید و نمی‌توانید از این کارت برداشت نقدی کنید. اگر بانک وام کالا را در ازای ارائه فاکتور به شما پرداخت می‌کند در نظر داشته باشید این فاکتورها باید از فروشنده‌های مورد اعتماد بانک صادرشده باشند. بانک‌ها فروشگاه‌هایی را برای این امر معتبر می‌دانند که در لیست فروشگاه‌های معتبر در سایت وزارت صمت موجود باشند.

حدود مبلغ وام خرید کالا بانک‌های مختلف

بانک‌های زیادی وام خرید لوازم خانگی یا کالای ایرانی به مشتریان خود پرداخت می‌کنند که در نگاه کلی می‌توان گفت از ۸ میلیون تا ۵۰ میلیون کف و سقف مبلغ پرداختی بانک‌ها برای این وام است. مبالغ متنوع را می‌توانید در جدول رده و همین‌طور در ادامه این مطلب بخوانید.

کدام بانک ها وام خرید لوازم خانگی ارائه می دهند؟

بانک‌های ملی، آینده (ترنج کارت)، انصار (طرح حاتم)، شهر و صادرات از پرمراجعه‌ترین بانک‌هایی هستند که وام خرید لوازم خانگی ایرانی (همان وام خرید کالا) را ارائه می‌دهند. با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، با توجه به استقبال اندک مردم، مبالغ پایین این وام (همانند وام خرید کالای ۸، ۱۰ و… میلیون تومانی) دیگر ارائه نمی‌شود یا به عبارت دیگر، این مبلغ‌های پایین تحت عنوان «رفع احتیاجات ضروری» و به صورت نقدی به دست مشتریان می‌رسد و وام خرید کالا با کارت غیرنقدی به مخاطبان تحویل داده می‌شود. فهرست بانک‌هایی که وام خرید کالا را ارائه می‌دهند بالاتر مشاهده می‌کنید. امکان مقایسه هم برای شما فراهم شده و کلیک کردن هر وام، از آخرین تغییرات هر بانک باخبر خواهید شد.

مدارک و شرایط دریافت وام کالا در سال

۱۴۰۰

این روزها بانک‌های زیادی وام خرید کالا به متقاضیان پرداخت می‌کنند که متقاضی با بررسی شرایط این بانک‌ها می‌تواند متناسب با نیاز خود مناسب‌ترین بانک را انتخاب کند.

وام خرید کالا برای کالای تولید داخل و کاملاً نو در نظر گرفته شده است.

اغلب بانک‌ها مبلغ وام را در ازای ارائه پیش‌فاکتور و در وجه فروشندگان معتبر پرداخت می‌کنند.

برخی بانک مبلغ وام را به‌صورت کارت اعتباری به مشتری پرداخت می‌کنند. وام‌گیرنده امکان برداشت نقدی از این کارت را نخواهد داشت.

در بیشتر بانک‌ها برای وام خرید لوازم‌خانگی سود ۱۸ درصد در نظر گرفته شده است.

بیشتر بانک‌ها گواهی کسر از حقوق را به‌عنوان ضمانت در نظر گرفته‌اند. تعداد ضامن‌ها به مبلغ وام بستگی دارد.

مدارک دریافت وام کالا در هر بانک متفاوت است. اما این مدارک بدیهی را حتما همراه داشته باشید:

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی خود و ضامن یا ضامن‌ها

اصل و کپی فیش حقوقی و گواهی کسر از حقوق ضامن یا ضامن‌ها
مدارک شغلی درخواست‌کننده وام خرید کالا

3.5/5 (2 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت