وحیدی: ۲۳ هزار کلاس درس فاقد معلم است قالیباف: پیگیری می‌کنم

وحیدی: ۲۳ هزار کلاس درس فاقد معلم است قالیباف: پیگیری می‌کنم

وحیدی: ۲۳ هزار کلاس درس فاقد معلم است قالیباف: پیگیری می‌کنم یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:‌ در شرایطی که یک هفته از شروع آغاز سال تحصیلی جدید می‌گذرد بیش از ۲۳ هزار کلاس درس فاقد معلم هستند و باید مجلس شورای اسلامی به این موضوع و وضعیت نابسامان در آموزش […]

وحیدی: ۲۳ هزار کلاس درس فاقد معلم است قالیباف: پیگیری می‌کنم

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:‌ در شرایطی که یک هفته از شروع آغاز سال تحصیلی جدید می‌گذرد بیش از ۲۳ هزار کلاس درس فاقد معلم هستند و باید مجلس شورای اسلامی به این موضوع و وضعیت نابسامان در آموزش و پرورش ورود کند.

محمد وحیدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس در تذکری اظهار کرد: «مهرماه و آغاز سال تحصیلی را شاهد هستیم اما بیش از ۲۳ هزار کلاس درس فاقد معلم است آن هم در شرایطی که قانون اجازه استفاده از معلمان بازنشسته را داده است اما بازنشستگان استقبال نمی‌کنند چون پاداش دو سال گذشته‌شان را نگرفته‌اند».

وی اضافه کرد: «از طرف دیگر قانون مهرآفرین اجرا نشده و اجازه نمی‌دهند خرید خدمات آموزشی هم در کلاس‌ها درس بدهند، سوال این است که وظیفه مجلس شورای اسلامی و دولت چیست؟ معلمی که دو سال گذشته بازنشسته شده و پاداش نگرفته طبیعتا استقبالی از بازگشت به کلاس درس را ندارد وضعیت به گونه‌ای است که بچه‌ها در کلاس‌ها سرگردان هستند».

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: «درباره وضعیت استخدامی آزمون آموزگاری سوالی از وزیر آموزش و پرورش مطرح کردم که باید درباره وضعیت نابسامانی در آموزش و پرورش پاسخ دهد».

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر وحیدی اظهار کرد: «این نکته مهمی است، این روزها پیغام‌های زیادی به نمایندگان در این باره می‌گویند، من خودم پیگیر هستم. وزیر آموزش و پرورش هم به این موضوع توجه کند که در اول سال تحصیلی باید کلاس‌های مدارس مشکلی نداشته و دانش‌آموزان از درس عقب نیافتند».

وی ادامه داد: «مجوز لازم برای استفاده از معلمان بازنشسته داده شده و منابع مالی هم در نظر گرفته شده ان شاءالله وزیر دقت کند بنده هم پیگیر هستم».

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

  1. این همه کارنامه سبز دبیری خودشون و خانوادشون شب و روز ندارن که جواب ها کی میاد آیا قبول میشن .جای دیگه ای هم که کار نیست .اگه قبول نشیم فقط باید منتظر آزمون سال بعد باشیم با سی سال سن

    به این نظر امتیاز بده
  2. از کارنامه سبزهای سال‌های قبل استخدام کنید …مخصوصا تک ظرفیتی ها

    به این نظر امتیاز بده
  3. سلام. تور خدا مجوز جذب خرید خدمات صادر کنید. همه جوان تحصیل کرده هستند پرانرژی

    به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت