ورود به سایت ثبت نام مسکن ملی سامانه آباد abad.bonyadmaskan.ir

ورود به سایت ثبت نام مسکن ملی سامانه آباد abad.bonyadmaskan.ir

ورود به سایت ثبت نام مسکن ملی سامانه آباد abad.bonyadmaskan.ir

 

 

 

 

 

ثبت‌نام مسکن ملی در ۴ استان آغاز شد + شرایط ثبت‌ نام

ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان‌های سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و جنوبی فردا اغاز می‌شود.

 

 


مراحل ثبت نام مسکن ملی ورود به سایت سامانه آباد به آدرس abad.bonyadmaskan.ir ورود به بخش ثبت نام مسکن ملی

مراحل ثبت نام مسکن ملی

ورود به سایت سامانه آباد به آدرس abad.bonyadmaskan.ir

ورود به بخش ثبت نام مسکن ملی

 

 

 

 

سامانه آباد بنیاد مسکن

سامانه آباد به آدرس abad.bonyadmaskan.ir تا کنون پذیرای ۴ هزار نفر در شهر کرمان (به عنوان اجرای پایلوت طرح) بوده  است که باید شرایط متقاضیان استعلام و بررسی شود و خانه های طرح مسکن ملی تنها در شرایط اعلام شده واگذار می شود. سهمیه استان کرمان در این طرح ۲ هزار واحد است و اگر پس از بررسی متقاضیان وجود شرایط بیشتر باشند قرعه کشی انجام خواهد شد. همچنین از ابتدای آبان ۹۸ ثبت نام مسکن ملی تهران، قم، شیراز، اصفهان، مشهد، یزد و چند استان دیگر کلید خواهد خورد و متقاضیان از نیمه آبان امکان ثبت نام مسکن ملی خواهند داشت.

 

ثبت نام مسکن ملی در سامانه آباد

ویژگی های طرح مسکن ملی

طبق طرح مسکن ملی قرار است واحدها در نقاطی از شهرها که زمین دولتی وجود دارد ساخته شود تا هزینه زمین از قیمت تمام شده ملک کم شود. با این اوصاف دو مزیت این طرح احداث در داخل شهرها و قیمت مناسب است.
 
 

وام طرح ملی مسکن

برای احداث طرح ملی مسکن وام های ۷۵ الی ۱۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است که سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله دارند و مبلغ اقساط وام مسکن ملی ماهیانه یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان است که پس از دو سال بازپرداخت این اقساط آغاز می شود.
برای دریافت این وام متقاضیان لازم است ۳۰ میلیون تومان را برای مدت ۲ سال سپرده گذاری کنند تا از توان مالی بازپرداخت اقساط اطمینان حاصل شود. البته کسانی که پیشتر در صندوق مسکن یکم برای دریافت وام ۸۰ میلیونی ثبت نام کرده اند نیازی به سپرده گذاری مجدد ندارند و همان سپرده ۴۰ میلیون تومانی مسکن یکم کفایت می کند.
تبصره: اگر فردی که متقاضی ثبت نام طرح مسکن ملی است خود دارای زمین باشد و آن را به سامانه آباد مسکن ملی اعلام کند در اولویت ساخت قرار می گیرد و با سرعت بیشتری روند احداث بنا در ملک اظهار شده پیگیری خواهد شد. این قاعده منوط به آن است که ملک مذکور به نام متقاضی باشد.
طبق اخبار منتشر خانه های ساخته شده در طرح مسکن ملی ۷۵ تا ۱۰۰ متری هستند که ابعاد مناسبی برای خانوار شهری به حساب می آید.

 


شرایط ثبت نام مسکن ملی

 • فرد متقاضی نباید از سال ۸۴ تا کنون مالک خانه باشد و از تسهیلات دولتی و عمومی مسکن نیز استفاده نکرده باشد.
 • متاهل و سرپرست خانوار باشد.
 • زنان خودسرپرست از سن ۳۵ سالگی امکان درخواست مسکن ملی را دارند.
 • فرد متقاضی باید حداقل ۵ سال گذشته را در شهر مورد نظر ساکن باشد.
 • فرد شرایط دریافت تسهیلات بانکی مانند ضامن و کفایت حقوق و خوش حسابی را داشته باشد.
 • توان پرداخت اقساط را داشته باشد.
 • به مدت دو سال مبلغ ۳۰ میلیون تومان در بانک مسکن سپرده گذاری کند.

 


 

مراحل ثبت نام مسکن ملی

ورود به سایت سامانه آباد به آدرس abad.bonyadmaskan.ir

ورود به بخش ثبت نام مسکن ملی: در این بخش اطلاعات کاملی درباره طرح در اختیار شما قرار می گیرد و پس از مطالعه آنها گزینه «متن بالا را با دقت خوانده ام و می پذیرم» را علامت بزنید و روی دکمه تایید کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام مسکن ملی در سامانه آباد

ثبت نام طرح ملی مسکن

 

با انتخاب گزینه تایید وارد صفحه زیر می شوید که در آن طی ۱۰ مرحله ثبت نام طرح مسکن ملی باید اطلاعات زیر را وارد کنید: اطلاعات شهر و محل سکونت/ مشخصات فرد متقاضی/ مشخصات خانواده فرد متقاضی شامل همسر و فرزندان/  سوابق سکونت در شهر مذکور/ تعهدات مالی / ملک مورد نظر 

شایان ذکر است بررسی اطلاعات هویتی متقاضی و افراد تحت تکفل از طریق سامانه ثبت و احوال و بررسی عدم دریافت زمین، مسکن و تسهیلات یارانه‌ای توسط متقاضی از طریق سامانه فرم «ج» وزارت راه و شهرسازی صورت می گیرد.

سامانه طرح ملی مسکن

در آخرین مرحله ثبت نام طرح مسکن ملی باید ۱۲ هزار ۵۰۰ تومان به عنوان هزینه ثبت نام سامانه آباد پرداخت نمائید.

نکته: پس از ثبت نام مسکن ملی در استان کرمان که از روز ۶ شهریور ۹۸ الی ۱۲ شهریور انجام شد، سامانه در حال بررسی و فراهم کردن مقدمات برای ثبت نام استان بعدی است و از نیمه آبان ۹۸ ثبت نام مسکن ملی در ۱۰ استان دیگر شامل استان های تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، یزد و قم آغاز می شود و به محض اعلام جزئیات ثبت نام طرخ ملی مسکن راهبرد معاصر آن را از همین طریق در اختیار شما قرار خواهد داد. با این اوصاف تا زمان باز شدن ثبت نام طرح ملی مسکن در زمان ورود به سامانه آباد اطلاعات زیر نمایش داده می شود:

شرایط و نحوه ثبت نام در سامانه آباد طرح ملی مسکن + عکس و فیلم

مدتی پس از پایان ثبت نام در موعد مقرر پیامکی به فرد ثبت نام کننده در سامانه آباد طرح مسکن ملی ارسال می شود و زمان مراجعه به شعب بنیاد مسکن برای ارائه اصل مدارک اعلام می گردد.

 


مدارک مورد نیاز در زمان مراجعه به شعب بنیاد مسکن:

۱- ارائه گواهی سابقه سکونت در شهر محل تقاضا در ۵سال اخیر (اجاره نامه، گواهی اشتغال به کار، گواهی تحصیلی فرزندان و….)

۲- ارائه اصل کارت ملی متقاضی و افراد تحت تکفل

۳- ارائه اصل شناسنامه متقاضی و همسر

۴- ارائه گواهی کفالت (سرپرستی) در صورت ضرورت

۵- ارائه اصل سند مالکیت برای متقاضیان دارای زمین
 


چند نکته:

چگونه وضعیت ثبت نام مسکن ملی را استعلام کنیم؟

افراد پس از ثبت نام نهایی در سامانه آباد امکان بررسی و استعلام وضعیت ثبت نام خود را از طریق بخش استعلام سایت بنیاد دارند که در تصویر زیر مشخص شده است. همچنین در هر مرحله از ثبت نام سامانه آباد از طریق پیامک متقاضی را در جریان وضعیت ثبت نامش قرار می دهد.

نحوه استعلام مسکن ملی

اگر کد رهگیری طرح ملی مسکن را گم کردیم چه کنیم؟

برای این منظور کافی است وارد سامانه آباد بخش استعلام شده و همان طور که در تصویر بالا مشخص است با ورود کد ملی و شماره تلفن همراه دوباره کد رهگیری را از طریق پیامک دریافت کنید.

نحوه تماس با سامانه آباد چگونه است؟

اگر طی فرآیند ثبت نام یا پس از آن سوالی داشتید می توانید از طریق صفحه تماس با ما پرسش و شماره خود را بگذارید تا شما را راهنمایی کنند.

عکشرایط و نحوه ثبت نام در سامانه آباد طرح ملی مسکن + عکس و فیلمس

آیا مبلغ وام طرح اقدام ملی مسکن ثابت است؟

فعلا با توجه به آغاز آزمایشی طرح در کرمان مبلغ وام ۷۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده که به ازای آن افراد باید ۳۰ میلیون تومان در بانک مسکن سپرده گذاری کنند اما ممکن است در مراحل بعد مبلغ وام تا ۱۰۰ میلیون تومان و مبلغ سپرده تا ۵۰ میلیون تومان افزایش یابد.
 

تفاوت طرح مسکن ملی با مسکن مهر چیست؟

به چند مورد می توان در این زمینه اشاره کرد که نخستین مورد این است که دولت در ساخت طرح مسکن ملی عاملیت ندارد و آن را مدیریت می کند و کار ساخت طرح مسکن ملی توسط نهادهای دیگر انجام خواهد شد. البته نحوه ثبت نام شاید شباهت هایی با مسکن مهر داشته باشد و بعد از فراخوان و بررسی افراد این خانه ها به افراد واجد شرایط اختصاص داده می شود

 

3.3/5 (9 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

 1. سلام من ی جوانم با ی دختر ۵ سطال مریض خانمم مریض خودمم دیسک کمر دارم از کار افتادم از شرکت بیرونم کردن تورو خدا برا مسکن ملی ب ما کمک کنید تا حالا هیچ کدوم از شرایط استفاده نروم هیی ام ندارم مام آدم هستیم انسانیم جوانیم کمکی کنید

  به این نظر امتیاز بده
 2. سلام بالاخره تکلیف مسکن ملی با این تورم چی میشه؟ تسهیلاتی که میدن جوابگو نیست

  به این نظر امتیاز بده
 3. سلام من در مسکن ملی ثبت نام کردم ولی همش مینویسه در انتظار بررسی پی گیری کردم گفتن ثبت احوال تایید نکرده یک بارم ویرایش زدم لطفا راهنمایی کنید از کجا پیگیر بشم

  به این نظر امتیاز بده
 4. با سلام ، برای ثبت نام مسکن ملی الان ک جواب اعتراض ها اومده ما موقع ثبت نام نهایی ب مشکل برخوردیم و متوجه شدیم کافینت در هنگام ثبت نام ، در مرحله اولیه سایت برای ثبت نام ، گزینه ای رو اشتباها وارد کرده ، ک این باعث شده نام شهر ثبت نام ما اشتباه وارد بشه و الان نمیتونیم مابقی مراحل رو طی کنیم ، ممنون میشم ک راه حل رو ایمیل بگید ممنون .

  به این نظر امتیاز بده
 5. برای آورده اولیه طرح مسکن ملی برام پیام اومده باید۶۰ میلیون تومن پول بریزی اخه ماکه خودمون اجاره نشین هستیم این همه پول ازکجا بیاریم .آخه این چه طرحیه هیچ کس خونه دارنمیشه که.من خانمم خودم سرپرست خانودرم درآمدی ندارم آخه چرابه فکرقشرضعیف نیستید.

  به این نظر امتیاز بده
 6. با سلام بنده ۱۸ ساله اذدواج کردم وتا به حال از هیچ نوع تسهیلات مسکن استفاده نکردم ومستا جرم وهیچ زمین وخانه ای به نام نداشتم دیگر توانایی پرداخت اجاره های سنگین رو ندارم برای طرح مسکن ملی هم ثبت نام کردم اما هیچ خبری نشد تو رو خدا رسیدگی کنید ممنون میشم

  به این نظر امتیاز بده
 7. سلام به نظر شما اقشار ضعیف و کم برخوردار جامعه توانایی پرداخت ۴۰ میلیون تومان اونم ۱۵ روزه با این شرایط سخت و غیر قابل اقتصادی را تحمل را دارند لطفا یکی پاسخ گوباشه.

  به این نظر امتیاز بده
 8. سلام بنده ۲فرزند دارم ولی متاسفانه اونها رو در سامانه مسکن ملی ثبت نکردم الان ویرایش نمیاد اصلاح کنم لطفا کمکم کنید

  به این نظر امتیاز بده
 9. چرا بعد از ثبت نام و بارگزاری مدارک به ما کد رهگیری داده نشد و الان هم که میزنم بازیابی کد رهگیری میزنه درخواستی ثبت نشده در حالیکه بعد از ثبت نام پیامک موفقیت در ثبت نام ارسال شد.

  به این نظر امتیاز بده
 10. سلام توروخدامسئولیین بخوانیدچهل سالمه تادوسال پیش هم گرفتاربیماری فرزندم بودم که به رحمت خدارفت الان نه کار دارم نه مسکن ..شمارا به خداقسم راهنمایی کنید ممنون میشم ازتون

  به این نظر امتیاز بده
 11. سلام ایا با گم شدن شناسنامه میشه ثبت نام کرد چکارکنیم برای ثبت نام

  به این نظر امتیاز بده
 12. سلام چرا برای من پیامک تایید نیامده از چه طریقی استعلام بگیرم

  به این نظر امتیاز بده
 13. سلام خواهش میکنم جواب بدید
  من ثبت نام کردم و بهم ش پیگیری داد و اصلا کد رهگیری نئائ و در قسمت پرداخت وجه نرفت حالا میگن اسممون نیست باید چکارکنم؟ همینجوری درموندیم

  به این نظر امتیاز بده
 14. سلام من رو به خاطر ننوشتن اسم فرزند موقع ثبت نام رد کردن چرا فکر ما کارگران نیستین من ماشینم فروختم فقط به خاطر یه اشتباه تایپی رد کردن بندرعباس

  به این نظر امتیاز بده
 15. سلام،اینجانب تاکنون ازهیچ ارگانی نه مسکن گرفتم نه وامی‌.۵۳ سال دارم و هنوز مستاجرم واکنون که میخواهم ثبت نام کنم می نویسدسهمیه شهر شما تکمیل شده،بخدا بابت نداشتن خانه ناراحتی اعصاب پیدا کردم.شما بگوئید من چه کار کنم

  به این نظر امتیاز بده
 16. سلام بنده ثبت نام کردم وکد تایید گرفتم ومدارک تحویل مسکن ملی دماوند دادم ولی متاسفانه پیغامی با این متن که به دلیل عدم بارگذاری مدرک شناسنامه درموعد تعیین شده در سامانه بادرخواست جنابعالی موافقت نمیشود واین در حالی است که اسکن کل مدارک را در داخل سیدی وفلش تحویل مسکن ملی دماوند داده بودم در حالی که بیشتر شهرها این مدارک را نخواسته بودندوهمین امر ما را به خطا انداخت لازم است بگویم بابت تهیه مبلغ پول سپرده به بانک فرش زیرپای خود وطلای زنم را فروخته ام اگر درخواست من رد بشه نمی‌دونم چطور این طرز را جبران کنم

  به این نظر امتیاز بده
 17. سلام من ثبت نام انجام دادم کد پیگیری ۲۴ رقم هم دریافت کردم آلان که وضعیت رو استعلام میکنم میگه متقاضی با این مشخصات وجود ندارد دلیل چیه؟

  به این نظر امتیاز بده
 18. سلام.ببخشید ما هم میخواییم مسکن ملی ثبت نام کنیم ولی از زمان ثبت نامش خبر نداریم

  به این نظر امتیاز بده
 19. سلام خسته نباشید،من ثبت نام انجام دادم و آخرش گفتن ثبت نام‌با موفقیت انجام شده و یک کد پیگیری بهم دادن…اما هیچ مرحله‌ای به عنوانه پراخته مبلغه ۱۲۵۰۰ برای من وجود نداشت و کد رهگیری به من داده نشد…میشه لطفا پیگیری کنید؟این ک پیگیری که به من دادن ۱۶ رقمه

  به این نظر امتیاز بده
 20. سلام بنده حدود ده ساله جدا از شوهر فرزندانم زندگی میکنم اختلاف داریم با همسرم بخاطره بچه ها جدا نشذیم .ایا نیتونم ثبت نام مسکن مهر انجام بدم

  به این نظر امتیاز بده
 21. سلام آیا خانمهای مجرد بالا ی۳۵سال هم میتونند متقاضی مسکن باشند

  به این نظر امتیاز بده
 22. سلام من به دلیل بیماری نتوانستم در سایت مسکن ثبت نام کنم . وتا کنون سایت بسته بوده است .ایا میتوانم از طریقی ثبت نام کنم ؟

  به این نظر امتیاز بده
 23. سلام من طرح ملی آباد ثبت نام کردم و تا الان هیچ گونه وامی از بنیاد مسکن و یا …. دریافت نکردم ولی استعلام که گرفتم میگه فرم شماره ج شما قرمز است . دلیلش چیه . فرم ج چیست

  به این نظر امتیاز بده
 24. باسلام من در اصفهان شهر جدیدمجلسی ثبت نام نموده ام ولی درشهر خوراسگان اصفهان ساکن وشاغل هستم وزمین هم از خودم دارم ایا میتوانم برای ساخت زمین خودم از تسهیلات تولیدمسکن ملی استفاده کنم ََ.. باتشکر

  به این نظر امتیاز بده
 25. سلام
  مشخصات میخواهم ارسال کنم به مشگل میخوره فکر کنم سیستمتون مورد پیدا کرده رسیدگی کنید تشکر
  شناسنامه صفحه اول دوم با فرمت مورد نظر گفت ارسال کن فرستادم قبول نکرد

  به این نظر امتیاز بده
 26. تو سایت برای بارگذاری اسناد فرمت pdf,png,jpeg نوشته شده ولی با اینکه فرمت مدارک را به صورت PDF و JPEG چندبار امتحان کردم ولی بازم خطا میده و میگه فرمت معتبر نمی باشد.چیکار کنم؟

  به این نظر امتیاز بده
 27. سلام.اسناد مورد نیاز برای بارگذاری در سامانه چیست؟
  بخش پروفایل کاربری سامانه که در پیامک ارسالی برای بارگذاری اسناد مشخص شده کجاست؟در سایت پیدا نکردم

  به این نظر امتیاز بده
 28. سلام.اسناد مورد نیاز برای بارگذاری در سامانه چیست؟
  بخش پروفایل کاربری سامانه که در پیامک ارسالی برای بارگذاری اسناد مشخص شده کجاست؟در سایت پیدا نکردم

  به این نظر امتیاز بده
 29. سلام من استان کرمان هستم وموفق به ثبت نام نشدم ۱۰ ساله مستاجرم خواهش میکنم راهنمایی کنید چجور ثبت نام کنم

  به این نظر امتیاز بده
 30. سلام.مادرشهردماوندثبت نام کردیم و۱۴بهمن برای ماپیام اومد،مابه سامانه مراجعه کردیم ولی هیچ درخواستی برای مانیومد.امروزساعت ۱۱متوجه شدیم که باید۱۶/۱۱/۹۸تاساعت ۱مراجعه کنیم وبه شهرگیلاوندبریم.ماهم راهمون دوره وسرکارهستیم وثبت نام نکردیم.خب چراهمین ثبت نام روباگوشیه خودمون نمیتونیم انجام بدیم..آخه این چه وضعیه؟!لطفاماروراهنمایی کنید

  به این نظر امتیاز بده
 31. سلام اصفهان کی ثبت نام میکنید بیست ساله مستاجرم دیگه خسته شدیم

  به این نظر امتیاز بده
 32. سلام از کی ثبت نام شروع میشه میخوام ثبت کنم هشت ساله که مستاجرم

  به این نظر امتیاز بده
 33. سلام من ثبت نام کردم و کد ۱۰رقمی داد اما درگاه برام باز نشد پول بدم چی کنم تورو خدا بگید

  به این نظر امتیاز بده
 34. سلام.بعد از ثبت نام به بنده کد رهگیری داده شد اما درگاه پرداخت هزینه ثبت نام باز نشد.الانم که تو سایتتون درگاه استعلام ندارید .چکار باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  به این نظر امتیاز بده
 35. سلام،اینجانب تاکنون ازهیچ ارگانی نه مسکن گرفتم نه وامی‌.۴۸سال دارم و هنوز مستاجرم واکنون که میخواهم ثبت نام کنم می نویسدسهمیه شهر شما تکمیل شده،بخدا بابت نداشتن خانه ناراحتی اعصاب پیدا کردم.شما بگوئید من چه کار کنم

  به این نظر امتیاز بده
 36. باعرض سلام و خسته نباشی من و پسرم شوهرم سرپرس ماست ایا من میتونم ثبت نام کنم.

  به این نظر امتیاز بده
 37. اقا من ثبت نام کردم و کدرهگیری هم دارم الان باید چیکارکنم،راستی اون سی میلیون رو باید کی بریزم بانک مسکن،و چطور از مراحل مطلع بشم؟

  به این نظر امتیاز بده
 38. سلام نمیتونیم ثبت نام کنیم هرکاری میکنیم وارد نمیشه دوباره ظرفیت کی تمدید میشه

  به این نظر امتیاز بده
 39. ببخشی ما هم ثبت نام کردیم اما کیپایان میاد روی گوشی که برویم بنیاد مسکن؟؟

  به این نظر امتیاز بده
 40. اقا من ثبت نام کردم و کدرهگیری هم دارم الان باید چیکارکنم،راستی اون سی میلیون رو باید کی بریزم بانک مسکن،و چطور از مراحل مطلع بشم،ممنون

  به این نظر امتیاز بده
 41. سلام ما چون اسم شهرمون نبود شهرهای اطراف ثبت نام کردیم الان قراره شهرمونو بزارن چ جوری انصراف بدیم شهرخودمونو ثبت نام کنیم

  به این نظر امتیاز بده
 42. سلام من فرم ثبت نام روپرکردم آخرش هم تاییدکردم ولی شماره پیگیری ندادودوباره به صفحه اول برگشت آیاثبت نام من انجام شده یاناقص مونده لطفاراهنماییم کنیدچیکارکنم؟

  به این نظر امتیاز بده
 43. سلام، من تمام شرایط رو برای ثبت نام دارم، ولی چطور ثبت نام کنم در صورتی که در هر کافینتی برا ثبت نام رفتم گفت ما اصلا موفق به ثبت نام نشدیم و در ده دقیقه اول ظرفیت تکمیل شده، خواهشن این فرصت رو به همه بدید اگه واقعاقصدکمک به مردم دارید.اگه نهچرا مارو اذیت میکنید.من بالای پنج ساله ازدواج کردم ، ومستاجر هستم و بتازگی خدا یه فرزند به ماهدیه داده. واز هیچ تسهیلاتی هم استفاده نکردم.

  به این نظر امتیاز بده
 44. سلام من ثبت نام کردم کد رهگیریک هم دادند باید منتظر بمانم یا چبکارکنم ممنون میشم جواب بدین

  به این نظر امتیاز بده
 45. چگونه لغو ثبت نام کنم . من بجای استان فارس در استان اصفهان کارهای ثبت نام انجام دادم .

  به این نظر امتیاز بده
 46. سلام همسرم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی زاهدان خدمت میکنه.آیا شرایطی برای ثبت نام پرسنل نیروی زمینی ارتش وجود داره؟؟؟

  به این نظر امتیاز بده
 47. سلام
  ثبت نام مسکن ملی نهایی کردم کد پیگیری هم ارسال شدیعنی تمامه دیگه؟
  مگه به درگاه پرداخت نباید میرفتیم و۱۲۵۰۰پرداخت میکردیم؟

  به این نظر امتیاز بده
 48. ثبت نام شد ولی نهایی نکردم شماره پیگیری نگرفتم بعد ظرفیت گفت تکمیل شده باید چکار کرد

  به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت