پربازدید امور اداریصفحه نخست

وزیر آموزش و‌پرورش درباره تعیین رتبه بندی قطعی معلمان چه چیزی گفت

وزیر آموزش و‌پرورش درباره تعیین رتبه بندی قطعی معلمان چه چیزی گفت

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در برنامه صف اول شبکه خبر تلویزیون از تعیین رتبه قطعی معلمان در قانون رتبه بندی تا پایان سال جاری! خبر داد و گفت:

🔹 حدود ۸۰۹ هزار نفر از همکاران فرهنگی از مزایای رتبه اول برخوردار شدند و اکنون همکارانم در حال بررسی سوابق برای تعیین رتبه قطعی هستند که تعدادی صادر شده است. صدور هر یک رتبه‌، ۱۰۰ نفر – ساعت زمان در دانشگاهها نیاز دارد اما در آموزش و پرورش همکارانم با سرعت بیشتری مشغول کار بر روی این موضوع هستند.

🔹 هر زمان که رتبه قطعی صادر شود، مزایای درنظر گرفته شده برابر سقف ۳۸ هزار میلیارد تومانی که در بودجه برای این امر دیده شده، از ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ برای آنها محاسبه و مابه التفاوت ها پرداخت خواهد شد.

🔹 برخی افراد مانند کارمندان اداری که مشمول بخشنامه ۲۳۰ سال ۸۵ نمی‌شوند و اداری صرف هستند، طبق قانون از رتبه بندی مستثنی شده‌اند. برای این افراد باید از روش‌هایی چون فوق العاده ویژه و سایر روش‌های جایگزین استفاده کنیم تا این نابرابری که احساس می‌شود رفع شود. رتبه بندی مختص گروه معلمین است و شامل گروه‌هایی چون خدمتگزاران مدارس هم نمی‌شود.

🔹 درباره معلمان مهرآفرین هم مشکلاتی از حیث قانونی به وجود آمده بود، با این حال ما چندماه قبل علی الحساب رتبه بندی را برایشان واریز کردیم. مجلس در آبان ماه مصوبه‌ای را برای مهرآفرینان از سر گذراند (مشمول شدن معلمان مهرآفرین در طرح رتبه بندی از مهر ۱۴۰۱) که ابهاماتی داشت و توقفی در آن ایجاد شده و اکنون مشغول مذاکره هستیم تا مشکلات مربوطه حل شود.

🔹 طبق گزارش همکاران دست اندرکار رتبه بندی در ستاد وزارتخانه، کار تعیین رتبه قطعی معلمان با سرعت بیشتری در حال انجام است و قطعاً به سال آینده نخواهد کشید.

🔹 البته همکارانم، موعد زمانی زودتری را برای تعیین رتبه قطعی معلمان به من اعلام کرده بودند، اما تا لکه گیری و کارهای این چنینی هم انجام شود، کار حداکثر تا پایان سال طول می‌کشد.

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

‫۴ دیدگاه ها

  1. سلام کی انشاالله فوق العاده ویژه توحکم میاد چندماه فقطحرفش زدن کی عمل می کنید

  2. براستی برای بررسی مدارک یک نفر ۱۰۰ساعت لازم است ! ببخشید همکار فرهنگی را چی فرض کردید نمی خواهید تا سال دیگر اجرا کنید ازاینجور آمارها ندهید
    یک ذره صداقت هم خوب چیزیه جناب وزیر

  3. آقای وزیر بازنشستگان مهر ۱۴۰۰ را فراموش کردید.طبق مصوبه مجلس ما بازنشستگان مهر۱۴۰۰ جزئی از این قانون هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید