وزیر آموزش و‌پرورش درباره تعیین رتبه بندی قطعی معلمان چه چیزی گفت

وزیر آموزش و‌پرورش درباره تعیین رتبه بندی قطعی معلمان چه چیزی گفت

وزیر آموزش و‌پرورش درباره تعیین رتبه بندی قطعی معلمان چه چیزی گفت
وزیر آموزش و‌پرورش درباره تعیین رتبه بندی قطعی معلمان چه چیزی گفت یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در برنامه صف اول شبکه خبر تلویزیون از تعیین رتبه قطعی معلمان در قانون رتبه بندی تا پایان سال جاری! خبر داد و گفت: 🔹 حدود ۸۰۹ هزار نفر از همکاران فرهنگی از مزایای رتبه اول برخوردار […]

وزیر آموزش و‌پرورش درباره تعیین رتبه بندی قطعی معلمان چه چیزی گفت

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در برنامه صف اول شبکه خبر تلویزیون از تعیین رتبه قطعی معلمان در قانون رتبه بندی تا پایان سال جاری! خبر داد و گفت:

🔹 حدود ۸۰۹ هزار نفر از همکاران فرهنگی از مزایای رتبه اول برخوردار شدند و اکنون همکارانم در حال بررسی سوابق برای تعیین رتبه قطعی هستند که تعدادی صادر شده است. صدور هر یک رتبه‌، ۱۰۰ نفر – ساعت زمان در دانشگاهها نیاز دارد اما در آموزش و پرورش همکارانم با سرعت بیشتری مشغول کار بر روی این موضوع هستند.

🔹 هر زمان که رتبه قطعی صادر شود، مزایای درنظر گرفته شده برابر سقف ۳۸ هزار میلیارد تومانی که در بودجه برای این امر دیده شده، از ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ برای آنها محاسبه و مابه التفاوت ها پرداخت خواهد شد.

🔹 برخی افراد مانند کارمندان اداری که مشمول بخشنامه ۲۳۰ سال ۸۵ نمی‌شوند و اداری صرف هستند، طبق قانون از رتبه بندی مستثنی شده‌اند. برای این افراد باید از روش‌هایی چون فوق العاده ویژه و سایر روش‌های جایگزین استفاده کنیم تا این نابرابری که احساس می‌شود رفع شود. رتبه بندی مختص گروه معلمین است و شامل گروه‌هایی چون خدمتگزاران مدارس هم نمی‌شود.

🔹 درباره معلمان مهرآفرین هم مشکلاتی از حیث قانونی به وجود آمده بود، با این حال ما چندماه قبل علی الحساب رتبه بندی را برایشان واریز کردیم. مجلس در آبان ماه مصوبه‌ای را برای مهرآفرینان از سر گذراند (مشمول شدن معلمان مهرآفرین در طرح رتبه بندی از مهر ۱۴۰۱) که ابهاماتی داشت و توقفی در آن ایجاد شده و اکنون مشغول مذاکره هستیم تا مشکلات مربوطه حل شود.

🔹 طبق گزارش همکاران دست اندرکار رتبه بندی در ستاد وزارتخانه، کار تعیین رتبه قطعی معلمان با سرعت بیشتری در حال انجام است و قطعاً به سال آینده نخواهد کشید.

🔹 البته همکارانم، موعد زمانی زودتری را برای تعیین رتبه قطعی معلمان به من اعلام کرده بودند، اما تا لکه گیری و کارهای این چنینی هم انجام شود، کار حداکثر تا پایان سال طول می‌کشد.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.1 / 5. تعداد امتیاز: 32

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

 1. سلام کی انشاالله فوق العاده ویژه توحکم میاد چندماه فقطحرفش زدن کی عمل می کنید

  به این نظر امتیاز بده
 2. براستی برای بررسی مدارک یک نفر ۱۰۰ساعت لازم است ! ببخشید همکار فرهنگی را چی فرض کردید نمی خواهید تا سال دیگر اجرا کنید ازاینجور آمارها ندهید
  یک ذره صداقت هم خوب چیزیه جناب وزیر

  به این نظر امتیاز بده
 3. از وزارت آموزش و پرورش تقاضا داریم تا احکام نهایی رتبه‌بندی را صادر کند

  به این نظر امتیاز بده
 4. آقای وزیر بازنشستگان مهر ۱۴۰۰ را فراموش کردید.طبق مصوبه مجلس ما بازنشستگان مهر۱۴۰۰ جزئی از این قانون هستیم

  به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت