پاسخ به سوالات مهم سهام عدالت که شما در ذهن دارید

پاسخ به سوالات مهم سهام عدالت که شما در ذهن دارید سوال درباره آزاد سازی سهام عدالت ) آزادسازی سهام عدالت به چه صورت انجام می‌شود و مشمولین باید چه اقدامی انجام دهند؟ پاسخ: در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری و موافقت ایشان با درخواست ریاست محترم جمهوری مبنی بر آزادسازی [...]

پاسخ به سوالات مهم سهام عدالت که شما در ذهن دارید

سوال درباره آزاد سازی سهام عدالت

) آزادسازی سهام عدالت به چه صورت انجام می‌شود و مشمولین باید چه اقدامی انجام دهند؟

پاسخ: در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری و موافقت ایشان با درخواست ریاست محترم جمهوری مبنی بر آزادسازی سهام عدالت، سازمان خصوصی‌سازی با همکاری و مشارکت سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر نهادها در بازار سرمایه، اقدام به فراهم نمودن تمهیدات و اقدامات عملی لازم برای تحقق این امر نموده است تا با توجه به موارد سه‌گانه مورد تأکید معظم له شرایط بهره‌مندی هرچه سریع‌تر مردم از منافع و مدیریت سهام مذکور فراهم گردد. در همین ارتباط، هریک از مشمولین محترم سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت به نشانی samanese.ir در صورت علاقه‌مندی به مدیریت مستقیم سهام خود نسبت به انتخاب مدیریت مستقیم سهام مذکور اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم مراجعه به سامانه، سهام متعلقه به سهامداران به روش غیرمستقیم و توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مدیریت خواهد شد.

۲) در روش مستقیم سهام تخصیص‌یافته به مردم چگونه آزاد می‌شود؟

پاسخ: سهامداران محترم سهام عدالت، در صورت انتخاب آزادسازی به روش مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت به‌صورت مستقیم و بدون واسطه با لحاظ مراتب ذیل به ایشان تخصیص و انتقال می‌یابد:

به میزان سهام تخصیص‌یافته به هر فرد در شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت و به‌تناسب ارزش مقطع واگذاری، تعدادی از سهام ۳۶ شرکت بورسی تخصیص خواهد یافت. علاوه بر آن این دسته از مشمولین سهام عدالت، به ازای سهام شرکت‌های غیر بورسی سرمایه پذیر سهام عدالت، سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را نیز دریافت خواهند نمود. در این حالت مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام اختصاص‌یافته به عهده سهامدار بوده و در راستای حفظ ارزش سهام تخصیص‌یافته، قابلیت نقل‌وانتقال سهام مزبور به غیر و فروش آن بر اساس محدودیت‌های زمانی و مقداری تعیین‌شده توسط شورای عالی بورس صورت خواهد گرفت. مطابق قانون تجارت سهامدار محسوب شده و از مزایای سهام تخصیص‌یافته ازجمله سود و … بهره‌مند خواهند شد.

۳) کسانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند از چه طریقی می‌توانند متوجه وضعیت سهامداری خود شوند؟

دو ماه پس از تاریخ انتخاب روش مذکور می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به نشانی{sejam.ir} از تعداد سهام تخصیص‌یافته نزد شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت مطلع شوند. شایان‌ذکر است بهره‌مندی از خدمات قابل‌ارائه ازجمله ایجاد امکان معامله پذیری سهام تخصیص‌یافته در آینده، منوط به مراجعه به سامانه سجام، ثبت‌نام و احراز هویت در مراکز تعیین‌شده می‌باشد.

۴) آیا افراد پس از انتخاب می‌توانند روش انتخابی را تغییر دهند؟

پاسخ: به‌هیچ‌عنوان تغییر روش امکان‌پذیر نمی‌باشد.

۵) افرادی که فاقد کد معاملاتی هستند چگونه می‌توانند از وضعیت سهام خود مطلع شوند؟

پاسخ: کد معاملاتی بورس برای کلیه سهامداران سهام عدالت توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه صادر خواهد شد لیکن سهامداران می‌باید در بازه زمانی مقرر به سامانه سجام مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات و دریافت کد معاملاتی اقدام نمایند.

۶) سود و منافع سهام عدالت به چه صورت می‌باشد؟

پاسخ: مطابق قانون تجارت در هر دو روش، سهامداران از مزایای سهام تخصیص‌یافته ازجمله سود بهره‌مند خواهند شد که پس از تکمیل اطلاعات، اقدام لازم از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار به عمل خواهد آمد.

۷) تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری چگونه انجام می‌شود؟

پاسخ: شرکت‌های سرمایه¬گذاری استانی مکلف‌اند در مهلت مقرر صندوق‌های سرمایه¬گذاری را تأسیس نمایند.

۸) منظور از صندوق پروژه استانی چیست و نحوه نظارت بر آن به چه صورت است؟

پاسخ: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مجاز هستند پس از شناسایی پروژه‌های سودآور اقدام به تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه کرده و به‌منظور تأمین مالی پروژه، می‌توانند اقدام به فروش سهام شرکت‌های سرمایه پذیر در مالکیت شرکت سرمایه‌گذاری استانی نمایند. معامله سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی صرفاً از طریق بورس و مطابق سازوکار و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار خواهد بود.

۹) نحوه معامله، صدور و ابطال یونیت‌های سرمایه گذاری (۷۰ درصد) و صندوق‌های پروژه (۳۰ درصد) و در اختیار قرار دادن آن بین سهامداران به چه صورت انجام می‌گیرد؟

پاسخ: مراتب از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار متعاقباً اعلام خواهد شد.

۱۰) پروژه‌های استانی در کدام استان‌ها اجرا می‌شود و چه کسانی بر این امر نظارت می‌کنند؟

پاسخ: در هر استان و توسط شرکت سرمایه‌گذاری همان استان اجرا می‌شود.

۱۱) آیا وضعیت سهام افراد در صندوق‌های سرمایه‌گذاری استانی و صندوق‌های پروژه نیز قابل روئیت خواهند بود؟

پاسخ: مراتب از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار متعاقباً اعلام خواهد شد.

۱۲) خرید و فروش یونیت های صندوق به چه صورت می‌باشد آیا هر دو صندوق قابلیت واگذاری به غیر را دارند یا خیر؟

پاسخ: پس از تصمیم‌گیری در شورای عالی بورس اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

سوال درباره سود سهام عدالت

 

) چگونه افراد می توانند مطمئن شوند که مشمول سهام عدالت هستند؟

کلیه افراد می توانند از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی samanese.ir و ورود مشخصات هویتی خود، ضمن اطلاع از مشمول بودن، صورتحساب خود را مشاهده نمایند.

۲) کدام اقشار جامعه جزو واجدین شرایط دریافت سهام عدالت بوده اند؟

فهرست اقشاری از جامعه که در ۱۰ سال گذشته واجد شرایط دریافت سهام عدالت شده اند به همراه تعداد ثبت نام شدگان هر یک از این اقشار، در پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت به نشانی اینترنتی news.samanese.ir منوی “سهام عدالت” قابل مشاهده است.

۳) افراد جامانده و کسانی که تا کنون برای سهام عدالت ثبت نام نکرده اند چگونه می توانند مشمول دریافت سهام عدالت شوند؟

در حال حاضر به دلیل عدم وجود مجوز قانونی، ثبت نام و تخصیص سهام عدالت به افراد جدید میسر نمی باشد. بدیهی است درصورت صدور مجوزهای قانونی لازم به منظور ثبت نام متقاضیان دریافت سهام عدالت، مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید.

۴) آیا افرادی که با وجود ثبت نام اولیه، در زمان مقرر در تعاونی های سهام عدالت شهرستان ها ثبت نام نهایی نشده اند، مشمول سهام عدالت محسوب می شوند؟

فقط کسانی که در شرکت های تعاونی شهرستانی ثبت نام نهایی شده اند و نامشان از طریق شرکت های مذکور به سازمان خصوصی سازی ارسال و در آدرس اینترنتی samanese.ir درج شده است مشمول نهایی سهام عدالت هستند و ثبت نام اولیه و یا داشتن دعوتنامه دلیل بر ثبت نام نهایی، نمی باشد.

۵) آیا ثبت نام شدگان فوت شده کماکان مشمول سهام عدالت هستند؟

بلی؛ ثبت نام شدگان نهائی در صورت فوت نیز جزو مشولین سهام عدالت هستند و وراث قانونی آنها می توانند از طریق آدرس اینترنتی samanese.ir اطلاعات لازم را جهت اقدامات بعدی کسب و ضمن مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان دولت، موجود در آدرس اینترنتی مذکور، نسبت به تقسیم و تسهیم سهام شخص متوفی بین وراث قانونی ایشان اقدام نمایند.

۶) تکلیف پرونده متوفیانی که یک یا چند تن از وراث ایشان فوت کرده و یا حضور ندارند؛ چیست؟

در حال حاضر فقط پرونده متوفیانی که تمامی وراث آنها در قید حیات و حاضر می باشند، قابل بررسی و اقدام است. درصورت ایجاد امکان بررسی پرونده این دسته از متوفیان مراتب به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

۷) در صورت مفقودی برگه عضویت سهام عدالت چه اقدامی باید انجام داد؟

هیچ لزومی به در اختیار داشتن برگه عضویت سهام عدالت نیست و این برگه فاقد کاربرد و ارزش می باشد. مشمولین سهام عدالت با مراجعه به آدرس اینترنتی samanese.ir می توانند از وضعیت عضویت و سهامداری خود مطلع شوند.

۱) سود سهام عدالت در چه زمانی به حساب مشمولین واریز می شود؟

سازمان خصوصی‌سازی پس از وصول سود مصوب شرکت های سرمایه پذیر و محاسبه مبلغ سود هر مشمول، نسبت به واریز آن به شماره شبای تایید شده در سامانه سهام عدالت اقدام می نماید. بدیهی است مبلغ سود مشمولانی که شماره شبای تایید شده در سامانه سهام عدالت ندارند به حساب بستانکاری ایشان منظور شده است.

۲) چگونه می‌توان از واریز یا عدم واریز سود به حساب افراد مطلع شد؟

در صورتی که در سامانه مبلغی به عنوان واریز سود درج شده است بایستی ضمن مراجعه به شعب بانک مربوطه پرینت حساب از تاریخ قید شده به عنوان «ارسال به بانک» تا حداقل ۳ ماه بعد را دریافت و کنترل کرد. در صورت اطمینان از عدم واریز وجه تخصیصی، پرینت حساب جهت بررسی و کنترل بیشتر به شماره ۰۲۱۸۸۰۸۵۶۶۷ فکس گردد.

۳) آیا امکان تغییر شماره شبای ثبت شده در سامانه وجود دارد؟

بله، امکان جایگزینی و ثبت شماره شبا بانکی جدید، برای آن دسته از سهام‌داران سهام عدالت فراهم‌شده که شماره شبا بانکی آن‌ها در این سامانه تأیید شده اما در حال حاضر بنا به هر دلیل مایل به جایگزین کردن شماره شبا بانکی جدید هستند.

)چنانچه اطلاعات هویتی (شناسنامه ای) مشمولین سهام عدالت از تاریخ ثبت نام قطعی تاکنون تغییر یافته باشد، چه اقدامی باید انجام شود؟

آخرین اطلاعات هویتی و اصلاحات شناسنامه ای تا دی ماه ۱۳۹۵ از سازمان ثبت احوال کشور دریافت و در بانک اطلاعات سازمان خصوصی سازی اعمال شده است. این مشخصات نهایی، مبنای عضویت و سهامداری مشمولین است. در صورت تغییر اطلاعات هویتی افراد پس از تاریخ فوق، لازم است جهت اعمال تغییرات و اصلاح بانک اطلاعاتی با تلفن شماره ۰۲۱۸۳۳۳۸ دفتر امور سهام عدالت تماس حاصل فرمایند.

۲)در صورت تغییر تعداد خانوار (بعد خانوار) نسبت به زمان ثبت نام یا تغییر شرایط خانوار ناشی از تولد، ازدواج و فوت چه اقدامی باید نمود؟

اقدام خاصی لازم نیست. تخصیص سهام عدالت بر مبنای بعد خانوار در زمان ثبت نام صورت گرفته است و ازدواج، طلاق و فوت تأثیری در شرایط و مبلغ سهامداری مشمولین ندارد. همچنین متولدین بعد از تاریخ ثبت نام خانوارها نیز مشمول سهام عدالت نمی باشند.

۳) خانوارهایی که در قالب یکی از اقشار نظیر روستائیان یا مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ثبت نام نموده اند ولی اکنون جزو آن اقشار نیستند (مثلاً دیگر در روستا زندگی نمی کنند یا مدد جوی کمیته امداد نیستند)، کماکان سهامدار هستند یا خیر و باید چه اقدامی انجام دهند؟

ملاک سهامداری افراد و خانوارها قطعی شدن ثبت نام آن ها در طرح سهام عدالت است و تغییر وضعیت افراد و خانوارها تاثیری در سهامداری مشمولین ندارد.

۴) چرا برخی از افرادی که در سالهای گذشته جزو اقشار مددجوی نهادهای حمایتی ثبت نام شده اند در حال حاضر از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار نیستند؟

ملاک تعلق تخفیف ۵۰درصدی تحت پوشش بودن مشمولان در نهادهای حمایتی در زمان تهیه صورتحساب نهایی (دی ماه ۱۳۹۵) بوده که مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) در صورتحساب مشمولان اعمال شده است.

3.3/5 ( 6 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

 1. سلام در مورد کسانیکه سهامشان را آزاد نکرده اند آیا باز هم همان سالی ۹۰هزار تومان را دریافت خواهند کرد

  به این نظر امتیاز بده
 2. سلام.لطفا بهم بگین چرا پول ۳۰درصد سهام عدالت خودمو که فروختم پولش واریز نمیشه الان دقیقا ۲۰روز گذشته بهم گفتن یک هفته الی ۱۰روز طول میکشه بعد واریزمیشه اما همچنان واریز نشده به حسابم لطفا راهنماییم کنید چکارکنم….با تشکر

  به این نظر امتیاز بده
 3. سلام چند ماه پیش سرمایه اینجانب درسامانه سهام عدالت ۵۳۰هزارتومان بودچندماه پیش واردسامانه شدم سرمایه خود را۴۹۴هزارتومان مشاهده نمودم علت چیست

  به این نظر امتیاز بده
 4. سلام قبلا سرمایه اینجانب درسامانه سهام عدالت ۵۳۰هزارتومان بودچندماه پیش واردسامانه شدم سرمایه خود را۴۹۴هزارتومان مشاهده نمودم علت چیست

  به این نظر امتیاز بده
 5. سلام خسته نباشید سهام عدالت کی وارد سبدهای مایشه که خودمان بتونیم ادارش کنیم؟

  به این نظر امتیاز بده
 6. بعد از وارد کردن کد ملی و کد امنیتی بجای کد اعتبارسنجی پیامی مبنی بر عدم تطابق کد ملی با شماره همراه دیده می شود.
  علت چیست و برای رفع آن چکار کنم ٬علیرغم اینکه شماره همراه را وارد می کنم ولی پس از ۴۸ ساعت هم خبری نشده

  به این نظر امتیاز بده
 7. چرابانک سپه بعدازیکماه وجهی پرداخت ننموده
  بابت خرید۳۰درصدم

  به این نظر امتیاز بده
 8. سلام برامن سال ۸۶یه شماره تلفن توسایت سهام عدالت ثبت شده که دیگه دستم نیست ویادم ام نمیاد شمارش چند بوده حالا میخوام دارایی سهامم رو نگاه کنم به اون خط کد ارسال میشه باید چه جوری تعغیرش بدم ممنون

  به این نظر امتیاز بده
 9. سلام وقت بخیر که حسابی ک سهام عدالت دراون واریز میشه به ناچار سرمشکلات سیستمی بانک
  مرتبط مسدود بشه چکار باید کنیم

  به این نظر امتیاز بده
 10. سلام سهام ما روی برگه عضویت یک ملیونع ولی میری سایت نوشته پانصد تومان الان ما باید چیکار کنیم چرا اشتباهی نوشتن

  به این نظر امتیاز بده
 11. سلام
  بنده روش مستقیم رو انتخاب کردم اما برای دیدن سهمام یا ازاد سازی تو کارگزاریم میگه شماره تلفن اشتباهه با اینکه تازه تو سایت سهام عدالت عوضش کردم الانم دیگه تعویض نمیشه.
  الانم متاسفانه سایتی طراحی نکردن اپراتور داشته باش سوال کنیم.

  به این نظر امتیاز بده
 12. سلام بر همگی بنده به اتفاق خانم و دخترم در ۱۱ خرداد به طور حضوری دربانک های سپه وانصارثبت فروش ۳۰ درصد سهام خود کردیم امروز که ششم تیرماه هست هنوز هیچ مبلغی به حساب ما واریز نکردن چرا آخه؟؟ نزدیک به یه ماهه بخدا گرفتارم ؟ آخه چقدر پیگیری بکنم بدونه نتیجه؟ ممنونم پاسخ بدین.

  به این نظر امتیاز بده
 13. سلام . خسته نباشید. مشمول سهام عدالت هستم شماره شبا ثبت نکردم الان سامانه ان مسدود است .چه راه حلی برای ثبت شماره سبا هست ؟

  به این نظر امتیاز بده
 14. سلام در ثبت نام از طریق اپلیکیشن سیگنال جهت اهراز هویت با گوشی اعداد به صورت فارسی تایپ می شود آیا سامانه اشکال میگیرد ؟ یا راه حلی دارد ؟

  به این نظر امتیاز بده
 15. سلام. چرا سامانه ی سهام عدالت به من اجازه ثبت شماره شبا نمیدهد؟ بدون شماره شبا هم اجازه‌ی آزادسازی نمیدهد! یک چرخه‌ی ناقص و مسخره! شماره تماسی برای پیگیری و یا پشتیبانی وجود ندارد و تنها شماره تماس یک تلفن گویاست که فقط شما را به سایت سهام عدالت هدایت میکند! آیا شما شماره تماس بهتری دارید تا مشکل ثبت شماره شبا رفع شود؟

  به این نظر امتیاز بده
 16. باسلام . من مشمول سهام عدالت تا سال۹۵بوده اما شماره شبا در سامانه ثبت نکردم الان میخواهم اقدام کنم پیام تا اطلاع ثانوی مقدور به ثبت شماره شبا نمی باشید لطفا راهنمایی بفرمایید ؟ با تشکر

  به این نظر امتیاز بده
 17. سلام برگه سهام عدالت من ۱۰۰۰۰۰۰۰ریال ولی توی سامانه مبلغ سهم ۵۰۰۰۰۰۰ ریالی ثبت شده علت چیه با کجا باید تماس بگیرم

  به این نظر امتیاز بده
  1. همان ۵۰۰ هزار مورد قبول بوده و۵۰۰ هزار دیگه سال قبل باید پرداخت می کردیدد که ارزش سهامتون یک میلیون می شد چون پرداخت نشده همان ۵۰۰ هزار تومان ملاک هست

   به این نظر امتیاز بده
 18. چرا به سوالات بنده کسی جوابگو نیست به بانک مراجعه میکنم میگن هم نوشته شبا شماره حساب کد ملی درسته ولی نتیجه ای نگرفتم

  به این نظر امتیاز بده
 19. چرا به سوالات بنده کسی جوابگو نیست به بانک مراجعه میکنم میگن هم نوشته شبا شماره حساب کد ملی درسته ولی نتیجه ای نگرفتم

  به این نظر امتیاز بده
 20. بنده در تاریخ ۷ خرداد ۳۰ درصد سهام خود وخانواده را در بانک صادرات بفروش گداشتم متسفانه برای ۳ نفر از اعصا سود واریز شده ولب امرور۲۸خرداد هست واسه بنده واریز نشده در بانک صادرات ارومیه

  به این نظر امتیاز بده
 21. سلام من سهام رو ازاد کردم همه کارا انجام شده ولی قبلا شماره تلفن دیگه ایی ثبت کردن ک مجدد شماره جدید رو واردسیستم کردم ولی ب سایت که وارد میشم برای فروش بازهمون شماره تلفن قبلی اومده بالا که اون از آن ندارم چکار کنم وهنوز هیچ پولی دریافت نکردم

  به این نظر امتیاز بده
 22. سلام من سهام رو ازاد کردم همه کارا انجام شده ولی قبلا شماره تلفن دیگه ایی ثبت کردن ک مجدد شماره جدید رو واردسیستم کردم ولی ب سایت که وارد میشم برای فروش بازهمون شماره تلفن قبلی اومده بالا که اون از آن ندارم چکار کنم

  به این نظر امتیاز بده
 23. با سلام وادب من برای مشاهده سهام عدالت خودم کد ملی وموبایلم رو که وارد میکنم خطا میدهد . درصورتی که موبایل بنام خودم هستش وکد ملیم هم درست وارد شده

  به این نظر امتیاز بده
 24. سلام.من قبلاثبت نام کرده بودم اوت اوایل بع سین کارت منو سوزوندن اسمن نمیاد بالا را کاری هستش کد ملی رو میزنم بالا نمیاره

  به این نظر امتیاز بده
 25. سلام من سهاممو ازاد کردم تو بورس هم هستم حالا میخام سهاممو وارد بورس کنم شماره موبایلمو میزنم میگه اشتباه است اما درصورتی که سهاممو وقتی ازاد کردم کد به موبالم اومد حالا هی میخام وارد بورسش کنم میگه اشتباه است چکار کنم خواهشن راهنمایی کنید؟

  به این نظر امتیاز بده
 26. با سلام: من در کارگزار ی مفید ثبت نام کردم ولی الان می خواهم سهام رادر مفید ببینم می نویسد که در یک کار گزار دیگر ثبت شده ومن نمی دانم در کدام کار گزاری ثبت شده بنده را راهنمایی کنید باتشکر از شما.

  به این نظر امتیاز بده
 27. سود سهام عدالت چندروز بعد از تایید شدن شماره شبا در سامانه به حساب شخص واریز می شود؟

  به این نظر امتیاز بده
 28. سلام اصل سهام عدالت من ارزشش یک میلیون تومان که توی سایت میزنه ۱۷ تومن…. دیرو که ۳۰درصدشو برام واریز کردن ۲۳۰۰ شده….چرا اینقدر کم واریز شده آخه دولت یه چیز دیگه میگفت

  به این نظر امتیاز بده
 29. سلام بنده شماره شبا هم رو تغییر دادم و شماره جدید بعد از یکماه تایید و ثبت شد در سامانه سهام عدالت.الان که میخواهم از طریق لینک کارگزاری( که قبلا ثبت نام و عضو هستم برای معاملات بورسی)که برایم توسط پیامک اومده وارد بشم میگه شماره شبا شما نامعتبر.چرا ؟ باید چکار کنم؟اون که تو سامانه میرم زده تایید شده لطفا راهنمایی کنید ممنون

  به این نظر امتیاز بده
 30. چرا برای وارد شدن به سامانه فروش سهام ممنوعیت بیخودی گذاشتن. میگه شماره تلفن با کد ملی همخوانی ندارد

  به این نظر امتیاز بده
 31. سلام‌خسته‌نباشین‌درموردسهام‌سوال‌داشتم‌سهام‌من‌یک‌میلیونی‌‌ارزش‌کاملش همون یک میلیون ولی‌الان‌۳۰درصدشوفروخته‌شده برام اومد اون ۳۰درصدش‌دومیلیون پانصد

  به این نظر امتیاز بده
 32. سلام خسته نباشید .من سهام عدالت دارم و حساب بانکی از اول که سود به حساب هاریخته میشد هیچ سودی برای من واریز نمیشد .دلیلش و میشه بگید؟

  به این نظر امتیاز بده
 33. من زن خودسرپرست هستم ولی سهام عدالت دریافت نمی کنم بگویید چرا؟

  به این نظر امتیاز بده
 34. من یک ماه پیش شماره شبا بانکی خودمو وارد کردم ولی هنوز تایید نشده و درحال برسی چقدر طول میکشه ثبت بشه

  به این نظر امتیاز بده
 35. سلام..شمماره تلفنی که قبلا در سایت سهام عدالت ثبت کردم به نام خودم نبوده و مفقود شده ..اومدم شماره جدیدم را داخله سایت ثبت کردم و الان که میرم برای فروش سهام عدالت باز شماره قبلی میخاد..چکار باید بکنم

  به این نظر امتیاز بده
 36. من شماره تلفن قبلی اشتباه واردشده اصلانمیدانم شمارشو برای تغییر چکارکنم لطفا راهنمایی کنید

  به این نظر امتیاز بده
 37. طور خدا کمکم کنید من سهام عدالت خانواده م را مستقیم کردم حالا چه کار کنم ای میشه تغییر داد وروش غیر مستقیم را زد دیوانه شدم جنگ اعصاب شده این سهم عدالت اینم یک مشکل به دیگر مشکلات اضافه شد جان مادرتون ویرایش را فعال کنید

  به این نظر امتیاز بده
 38. بااین وجود که هم خودم وهمسروفرزندم از سهام برخورداریم اما جمع کل داراییمان نشون داده نمیشه ،فقط دارایی خودم(سرپرست)تا تاریخ ۹۹/۳/۸قابل مشاهده بود اما حالا پیا میده این این شماره ملی سهام عدالت شاملش نمیشه.البته من روش مستقیم زدم ولی سهام راهنوزنفروختم.لطفأراهنمایی کنید.تا۳/۸جمع کل دارایی بنده۸۶۹۰۰۰۰بوده…….ممنون میشم

  به این نظر امتیاز بده
 39. آیا کسانی که واقعا مستحق گرفتن سهام عدالت بوده وهستند اما ازثبت نام جامانده اند بعدازاینکه موفق به ثبت نام جدید شدند سودسهامشان ازهمان ابتدای طرح سهام عدالت( سال ۱۳۸۵)منظورمیگردد یا ازتاریخ ثبت نام جدیدبه حساب فرد واریز میگردد?

  به این نظر امتیاز بده
 40. باسلام
  با مراجعه به سامانه سهام عدالت متوجه شدم یکی از فرزندانم سهام ندارد و بقیه افراد خانواده دارای سهام هستند درحالیکه هنگام ثبت نام مدارک همه را ارائه کردیم
  تکلیف چیست ؟

  به این نظر امتیاز بده
 41. بعد از انتخاب روش مستقیم سهام عدالت اگر قصد فروش نداریم چکار باید بکنیم و آیا حتما باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنیم یا خیر. ممنون از راهنمایی شما

  به این نظر امتیاز بده
 42. سلام من تا حالا نمیدونستم سهام عدالت دارم و شماره شبا ثبت نکرده بودم و امروز ثبت کردم و گفتن یک ماه طول میکشه تا شماره شبا تایید بشه آیا میتونم سهام رو بفروشم یا خیر؟

  به این نظر امتیاز بده
 43. سلام میخواستم بپرسم که تمام اعضای خانواده باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنند برای دریافت کد یا فقط سرپرست خانوار کافی و ثبت‌نام در سجام اجباری ممنون از زحمات شما تشکر

  به این نظر امتیاز بده
 44. آیا مبلغی که نشان میدهد که جمع کل دارایی سهام عدالت شماست همان ۳۰ درصد است یا خیر

  به این نظر امتیاز بده
 45. یکی از بستگان تغییر در شناسنامه داشته و تاریخ تولدش تغییر کرده هنگام مراجعه به سامانه سهام و وارد کردن کدملی پیام متوفی بودن اون میاد چکارکنه

  به این نظر امتیاز بده
 46. سلام من روش مستقیم رو انتخاب کردم الام دو روزه میرم بانک اما میگه اطلاعات سهامدار از سهام عدالت دریافت نشده درصورتی که وارد سامانه میشم هم کد ملی هم روش مستقیم وهم شماره شبا تیک سز خورده و ثبت شده الان باید چیکار کنم وکجا پیگیری کنم

  به این نظر امتیاز بده
 47. سلام چرا من هرچی میرم تو سایته استعلام کدملیمو میزنم فقط یه صفحه سفید میاد که بالاش علامته سهام عدالته؟یعنی سهام ندارم؟

  به این نظر امتیاز بده
 48. چراوقت تغییرروش مستقیم به غیرمستقیم راتمدیدنمیکنیدچراتوسایت ننوشتیدمیشه اماروخودسیستم نمیشه اینکاروکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  به این نظر امتیاز بده
 49. سلام من اطلاعات شناسنامه ایم تغییر کرده و الان نمیتونم سهام عدالتم رو آزاد کنم اون شماره‌ای هم که دادن فقط رو پیغام گیره و نمیشه مشکلم رو بگم لطفا راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم

  به این نظر امتیاز بده
 50. سلام . ارزش سهام عدالت بنده طبق برگه ای که به بنده در سال ۸۸ دادن ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال میباشد. اما در سایت که مراجعه نمودم در قسمت وضعیت سهام ارزش سهام بنده مبلغ۵،۳۲۰،۰۰۰ ریال اعلام شده. میشه در این مورد توضیح بدید که چرا چنین اتفاقی افتاده و باید چیکار کنم

  به این نظر امتیاز بده
 51. سلام ،،،بنده چند روز میخوام داخل سایت سامانه عدالت بشم وشماره شبا جدید رو واردکنم،،،اما سایتش بسته هست،،،،لطفا سامانه سایتش رو باز کنید

  به این نظر امتیاز بده
 52. با سلام
  اینجانب و اعضای خانواده دارای سهام عدالت هستیم که مربوط به شرکت تعاونی عدالت شهرستان تهران میباشد و تا کنون هیچگونه سودی دریافت نکرده ام و سهام ما در سامانه samanehse.ir نیز ثبت نشده است چگونه باید پیگیری نمایم .

  به این نظر امتیاز بده
 53. سلام به کسانی که روش ازاد سازی مستقیم رو انتخاب کردند هم سود سالانه تعلق میگیره طبق روال گذشته

  به این نظر امتیاز بده
 54. من سال ۱۳۸۸خدمت سربازی بوده ام .خانواده هم اقدام کردن همون موقعه بهشون گفتن کسانی که سرباز هستن همونجا اتوماتیک ثبت نام میشن.ومنوثبت نام نکردن به امید اینکه ازطرف محل خدمت سربازی یافرمانداری انتظامی ثبت نام بشم .العان کدملی میزنم مینویسه شما سهام ندارین.بیکارم هستم.چیکارکنم حالا

  به این نظر امتیاز بده
 55. آیا میتوانم روش مستقیم را به غیر مستقیم انتخاب کنیم

  به این نظر امتیاز بده
 56. آیا میتوانم روش مستقیم را به غیر مستقیم انتخاب کنیم

  به این نظر امتیاز بده
 57. اگرپدری تحت پوشش بیمه دخترش سهامدار عدالت شده وپدر فوت کرده باشد به همان دختری که ایشان را سهامدار کرده میرسد یا به کل وراث

  به این نظر امتیاز بده
 58. باسلام خانواده ما سال ۸۴ سهام به ارزش ۵۰۰هزار تومن سهام دریافت کردن وسال ۸۵ تغییر دادن به ارزش یک میلیون تومن ولی الان داخل سامانه سهام عدالت همان ارزش ۵۰۰ هزار تومن ممنون میشم راهنمایی کنید بابت سوالم

  به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت