پرداخت مطالبات فرهنگیان

پرداخت مطالبات فرهنگیان

کمیسیون آموزش مجلس

فوری:اغازپرداخت مطالبات فرهنگیان ومعلمان/پرداخت کلیه مطالبات فرهنگیان درهفته معلم

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از وعده مسئولان دولتی برای پرداخت مطالبات فرهنگیان در هفته معلم خبر داد.

فوری:اغازپرداخت مطالبات فرهنگیان ومعلمان/پرداخت کلیه مطالبات فرهنگیان درهفته معلم

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به حجم بالای مطالبات فرهنگیان که شامل حقوق عقب افتاده معلمان حق التدریسی، پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته، اضافه‌کاری‌های معلمان و سایرمطالبات دیگر فرهنگیان می‌شود، گفت: در نشست اخیر کمیسیون آموزش و تحقیقات با مسئولان خزانه‌‎داری، سازمان مدیریت و برنامه‎‌ریزی و مسئولان وزارت آموزش و پرورش مجددا درباره معوقات فرهنگیان بحث شد که مسئولان دولتی وعده‌ای خوش به اعضای کمیسیون دادند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس مسئولان دولتی وعده دادند که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قسمت مهمی از معوقات فرهنگیان را در هفته معلم پرداخت خواهند کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که رقم پرداختی معوقات معلمان چه میزان خواهد بود، گفت: مسئولان دولتی رقمی را اعلام نکردند ولی خزانه‌داری کل کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قول مساعد برای پرداخت بخش مهمی از مطالبات را دادند. در عین حال رقم کل مطالبات و معوقات فرهنگیان حدود ۵ هزار میلیارد تومان است که قطعا دولت در یک مرحله قادر به پرداخت تمام و کمال این مطالبات نخواهد بود.

سلیمی درباره اینکه این پرداختی‌ها شامل کدامیک از معوقات فرهنگیان خواهد شد و چه دسته از فرهنگیان از این پرداختی‌ها منتفع می‌شوند، گفت: مقرر شد اولویت بندی برای پرداخت معوقات با وزارت آموزش و پرورش باشد و در این باره این وزارتخانه تصمیم‌گیر است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس ضمن اظهار تأسف از اینکه برخی پرداخت مطالبات فرهنگی چندین سال است که به تعویق افتاده است، افزود: امیدواریم نمایندگان دولت به وعده‌ای که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به نمایندگان ملت دادند پایبند باشند و این معوقات در هفته معلم پرداخت شود./

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟
پشتیبانی سایت