پرسش وپاسخ درباره کارت سوخت،سوالات خوددتان بپرسید

رمز کارت سوخت چند است؟

رمز پیش‌فرض تمامی کارت های سوخت همان چهار شماره آخر (یعنی چهار شماره سمت راست) کارت ملی «مالک کارت سوخت» است.

حتی اگر رمز عبور را تغییر دهید اما آنرا فراموش کنید، بازهم می‌توانید از «چهار شماره آخر کارت ملی‌» استفاده کنید.

مدارک لازم برای حذف رمز کارت هوشمند سوخت چیست؟

اگر رمز عبورتان را به یاد ندارید یا پیغام خطا دریافت می‌کنید، باید به مدارک زیر به یکی از نواحی شرکت ملی پخش مراجعه کنید.

 • حضور مالک یا وکیل (با ارائه وکالتنامه یا انحصار وراثت)
 • مدارک شناسایی مالک (یا معرفی نامه سازمانی برای اشخاص حقوقی)
 • مدارک شناسایی وسیله نقلیه
 • تکمیل فرم درخواست
 • ارائه اصل کارت هوشمند سوخت

مراکز رمز گشایی کارت سوخت تهران کجاست؟

اگر رمز عبورتان مشکلی دارد، ابتدا با شماره تلفن ۰۹۶۲۷ شرکت ملی پخش تماس بگیرید تا آدرس نزدیکترین «مرکز بازیابی رمز عبور» را به شما بگویند. همچنین تهرانی‌ها می‌توانند برای رمزگشایی کارت سوخت‌شان به یکی از مراکز زیر مراجعه کنند.

 

 

چگونه کارت سوخت خود در اداره پست را ردیابی کنیم؟

عمده کارت‌هایی که در باجه معطله پست مانده به این دلیل که تولید و ساخت و صدور این کارت‌ها با تغییر انجام شده، عمدتا مربوط به کسانی است که آدرسشان عوض شده است. حدود ۷۰۰ هزار کارت هوشمند سوخت به درب منازل شهروندان ارسال شده که به دلیل حضور نداشتن یا هر دلیل دیگر به اداره‌های پست برگشت داده شدند.

 بهترین روش برای دسترسی سریع به کارت‌های سوخت، ورود کد رهگیری ۲۰ رقمی ثبت شده در قبض پستی، در قسمت رهگیری مرسولات سایت شرکت ملی پست به آدرس www.post.ir است. متقاضیان می‌توانند پس از اطلاع از محل دقیق نگهداری کارت سوخت خود با در دست داشتن مدارک شناسایی خودرو و مالک خودرو، به آدرس ذکر شده مراجعه و کارت سوخت خود را دریافت کنند.

همچنین متقاضیان می‌توانند در صورت تمایل از گزینه ارسال مجدد کارت سوخت در بخش رهگیری مرسولات سازمانی استفاده کنند.

اگر پس از ۲۰ مردادماه، فردی کارت سوخت نداشته باشد چه باید بکند؟

اگر پس از ۲۰ مردادماه، فردی کارت سوخت نداشته باشد، تنها راهکاری که برای آن‌ها وجود دارد این است که از سامانه دولت همراه استفاده کند یا می‌توانند به پلیس+۱۰ مراجعه کنند، ضمن این‌که برای مدت محدودی نیز می‌توانند از کارت جایگاه‌دار استفاده کنند.

آیا اتصال کارت بانکی به کارت سوخت اجرایی می‌شود؟

به گزارش رویداد۲۴ اتصال کارت بانکی به کارت سوخت فعلا اجرایی نمی‌شود زیرا کارت بانکی زمانی قابلیت اجرایی دارد که سهمیه‌بندی اعمال شود و در حال حاضر نیز برنامه‌ای برای سهمیه‌بندی بنزین وجود ندارد.

چطور کارت سوخت المثنی بگیریم؟

مالک خودرو یا وکیل قانونی متقاضی باید با در دست داشتن مدارک هویتی مالک خودرو یا وسیله نقلیه به یکی از دفاتر خدمات کارت هوشمند سوخت (مراکز پلیس+۱۰) مراجعه کنند.

در تمامی مراحل حضور مالک یا وکیل قانونی الزامی است و مدارک هویتی مالک برای درخواست المثنی کارت هوشمند سوخت برای اشخاص حقیقی شامل این می‌شود که یکی از مدارک شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه و برای اشخاص حقوقی شامل معرفی‌نامه رسمی از سازمان یا شرکت مربوطه با امضاء و مهر مجاز به همراه اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه نماینده می‌شود.

وضعیت مالکان خودروها و موتورسیکلت‌های قولنامه‌ای برای ثبت درخواست کارت سوخت المثنی چگونه است؟

مالکان خودرو و موتورسیکلت و مالکان خودروهای قولنامه‌ای برای ثبت نام کارت سوخت المثنی، می‌توانند همانند گذشته صرفا با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ و پس از ارائه اسناد قطعی نقل و انتقال نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند.

اگر کارت سوخت خود را گم کرده باشیم چه باید بکنیم؟

با مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه به نشانی (www.mob.gov.ir) یا دریافت و نصب رایگان اپلیکیشن خدمات دولت همراه از چهار طریق سامانه خدمات همراه دولت، ایران اپس، کافه بازار و اپ استور یا در غیر این صورت با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ می‌توان ثبت نام کرد.

در صورتی که کارت سوخت داشته باشیم، اما رمز آن را فراموش کرده باشیم چکار کنیم؟

مالکان خودرو یا موتور سیکلت دارای کارت سوخت که رمز آن را فراموش کرده‌اند، امکان بازیابی رمز برای آن‌ها فراهم شده است و نیاز به ثبت نام کارت المثنی ندارند. چهار رقم آخر کد ملی مالک خودرو رمز پیش فرض همه کارت‌های سوخت است.

کارت سوخت خودروهایی که تازه پلاک شده‌اند

خودروهایی که تازه پلاک شده‌اند، دارای کارت سوخت بوده و کافی است مالکان آنها برای دریافت کارت سوخت خود به دفاتر پست مراجعه کنند. به علت عدم مراجعه مالکان این دسته از خودروها، کارت های سوخت آنها در دفاتر پستی موجود است.

شماره تلفن پیگیری کارت سوخت

اگر در گروه‌های بالا قرار ندارید یا سوالی جدیدی درباره وضعیت کارت سوخت دارید، بهتر است برای دریافت اطلاعات تکمیلی با شماره تلفن ۰۹۶۲۷ تماس بگیرید.

ارائه کارت سوخت به رانندگان تاکسی چگونه است؟

با اجرای طرح کارت سوخت، تمامی تاکسیرانان شهر تهران برای دریافت، فعال سازی و صدور کارت المثنی و حتی تغییر رمز کارت سوخت می‌بایست دارای پروانه هوشمند معتبر باشند. کارت سوخت تنها برای تاکسیرانانی صادر می‌شود که فعالیت مستمر دارند و مورد تأیید سازمان تاکسیرانی است.

 

 

در  صورتی که  با خواندن  مطالب  بالا به پاسخ خوددتان  دست پیدا نکردید با ارسالسوالات  کمتر از ۱۲ ساعت به سوالات شما درباره کارت سوخت  منتظر بمانید 

 

0/5 ( 0 نظر )

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

 1. اگه کارت سوختم تو پست باشه بعد دوباره در خواست المثنی داده باشم کارت که در پست میسوزه

  به این نظر امتیاز بده
 2. با سلام من ۵ سال هست که ماشین از بنگاه خریدم و هنوز تعویض پلاک نشده و سند به نام همون نفر قبلی هست و کارت سوخت هم ندارم فقط کارت ماشین رو دارم باید چکار کنم در ضمن شماره من هم ثبت نیست برای خلافی چکار باید کنم با تشکر

  به این نظر امتیاز بده
  1. اگه کارت سوخت مالک قبلی داری ۴ رقم آخر کد ملی مالک قبلی رمز کارت سوخت هست اگه هیچی ندارید خوب باید برید دنبال مراحل انتقال سند

   به این نظر امتیاز بده
 3. با سلام و احترام ؛ لطف کنید ادرس سامانه سپند(ناوگان پایش حمل و نقل دانش‌آموزی) را اینجا درج کنید که سرویس مدارس ثبت نام کنند.

  به این نظر امتیاز بده
 4. سلام خدا قوت رفتم با کارت بنزین بزنم متوجه شدم دستگاه اعلان کرده که کارت سوخت در لیست سیاه قرار داره برای ثبت نام از چه سایتی باید اقدام کنم؟

  به این نظر امتیاز بده
 5. کارت سوخت بنام مالک قبلی بوده و رمز ان هم چهار رقم اخر کد ملی مالک قبلی بوده الان من ان را فراموش کردم من نسبت به این کارت سوخت باید چکار کنم

  به این نظر امتیاز بده
  1. پاسخ سوال منصوریان

   با سلام به بمپ بنزین مراجعه کنید و ۴ رقم کد ملی مالک قبلی که کارت سوخت بنام آن بوده وارد کنید ضمنا کد ملی مالک در سند قبلی هست

   اگه راه حل بالا فایده نداشت یه پلیس +۱۰ مراجعه کنید

   به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت