پس از ماه‌ها تعطیلی ، بازگشایی مدارس به روایت والدین و معلمان

حضور دانش‌‌آموزان در مدارس اختیاری است،برگزاری کلاس‌‌‌‌ها با حداکثر ۱۰ دانش‌‌آموز
پس از ماه‌ها تعطیلی ، بازگشایی مدارس به روایت والدین و معلمان امروز نخستین روز بازگشایی مدارس بود و دانش‌ آموزان البته به صورت محدود به کلاس‌های درس آمدند. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امروز ( چهارشنبه اول بهمن) سرانجام پس از اختلاف نظرهایی که طی روزهای گذشته بین مسئولان وزارت بهداشت و آموزش […]

پس از ماه‌ها تعطیلی ، بازگشایی مدارس به روایت والدین و معلمان
امروز نخستین روز بازگشایی مدارس بود و دانش‌ آموزان البته به صورت محدود به کلاس‌های درس آمدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امروز ( چهارشنبه اول بهمن) سرانجام پس از اختلاف نظرهایی که طی روزهای گذشته بین مسئولان وزارت بهداشت و آموزش و پرورش بر سر بازگشایی مدارس وجود داشت، دانش آموزان به مدرسه آمدند.

حضور در مدارس شامل حال تمام دانش آموزان نبود، کلاس اولی‌ها و دومی‌ها، دانش آموزان هنرستانی و مدارس با کمتر از ۵۰ نفر امروز به کلاس‌های درس آمدند البته به صورت کاملا اختیاری.

اما پس از ماه‌ها تعطیلی، در نخستین روز بازگشایی مدارس چه خبر بود؟امروز دغدغه‌هایی از سوی معلمان و خانواده‌ها مطرح می‌شد که تا با امروز کمتر برای شنیدن آنها وقت گذاشتیم. خانواده‌ها در کنار دغدغه‌های سلامت فرزندشان درباره آموزش حضوری حرف‌هایی دارند همانند مادری که دو فرزند دانش آموزش با یک موبایل آموزش می‌بینند و به لحاظ سطح سواد هم نمی‌تواند از آنها حمایت آموزشی داشته باشد و حالا دل نگران وضعیت تحصیلی فرزندانش است.

معلمان هم از دغدغه‌های یادگیری کلاس اولی‌ها در آموزش مجازی و دشواری‌هایی که در مسیر آموزش حضوری و مجازی به صورت همزمان و در کنار یکدیگر دارند، سخن می‌گویند.

و دست آخر باید به این پرسش پاسخ داد که آیا می‌توان با یک نسخه واحد با تمام مدارس و دانش‌ آموزان رفتار کرد یا بنا به شرایط مناطق، مدارس و حتی دانش آموزان باید راهکارهای مختلفی را در پیش گرفت.

البته معلمان گلایه دارند که طبق بخشنامه جدید آموز

ش و پرورش، آنها باید به مدرسه آمده و در شرایطی که دانش آموزان هم در مدرسه نیستند، آموزش مجازی را پیگیری کنند و مشخص نیست در شرایطی که کشور با کمبود گاز و برق مواجه است، این الزام به حضور در مدارس چه ضرورتی دارد؟

در فیلم زیر روایتی از حضور دانش آموزان کلاس اول و دوم دبستان احمدی روشن منطقه ۱۹ در نخستین روز بازگشایی مدارس، دلنگرانی خانواده‌ها و دغدغه‌های معلمان را مشاهده می‌کنید.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت