پیشنهاد ستاد کرونای تهران مبنی بر عدم بازگشایی مدارس در تهران

کدام مدارس مجوز بازگشایی گرفت؟
پیشنهاد ستاد کرونای تهران مبنی بر عدم بازگشایی مدارس در تهران معاون بهداشت ستاد کرونای استان تهران: 🔹برای بازگشایی‌ها به خصوص بازگشایی مدارس باید نکات خاص و ویژه‌ای را در نظر گرفت، الان به کلام گفته می‌شود مدارس دارای ۵۰ دانش آموز قابل کنترل است، ولی اجرای آن به افزایش سطح ترددها در حوزه شهری […]

پیشنهاد ستاد کرونای تهران مبنی بر عدم بازگشایی مدارس در تهران

معاون بهداشت ستاد کرونای استان تهران:
🔹برای بازگشایی‌ها به خصوص بازگشایی مدارس باید نکات خاص و ویژه‌ای را در نظر گرفت، الان به کلام گفته می‌شود مدارس دارای ۵۰ دانش آموز قابل کنترل است، ولی اجرای آن به افزایش سطح ترددها در حوزه شهری منجر شده و در پی آن چرخه ویروس مجددا فعال می‌شود.
🔹ستاد کرونای تهران پیشنهادی مبنی بر عدم بازگشایی مدارس تهران و ادامه برگزاری آموزش‌های غیرحضوری برای کلیه مقاطع داده است.

علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: شرایط استان تهران به دلیل پیچیدگی‌هایی که دارد در حوزه مقابله با کرونا کاملا شکننده است.

بر همین اساس پیشنهادی با همکاری استاندار تهران برای رنگ‌بندی‌های وضعیت کرونا در تهران به عنوان نسخه‌ای مجزا ارائه شد که امیدواریم با پیگیری این پیشنهاد به سرانجام برسد.

وی افزود: مطلقا نباید به شرایط فعلی بسنده کرد. با توجه به آخرین رده‌بندی وضعیت شهرها در استان تهران عمده شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار گرفتند اما فرمانداران نیاز است که به دقت شرایط هر شهرستان را مورد بررسی قرار دهند و به صورت هفتگی گزارش و تحلیل های خود را ارائه کنند.

اگر در آمارها حتی با شیب ملایم به ویژه در شاخص مراجعان سرپایی و افزایش تست‌های PCR مثبت تغییری را مشاهده کردند به‌سرعت گزارش کنند.

زالی ادامه داد: در مورد طرح شهید سلیمانی هماهنگی و هم‌افزایی خوبی شکل گرفته است، اما باید مراقب باشیم با کاهش آمار فوتی‌ها رخوتی در اجرای این طرح اتفاق نیفتد.

وی گفت: نظر فنی ما در مورد بازگشایی مدارس پرهیز از شتابزدگی است حتی در بازگشایی پایه‌های یکم و دوم نباید شتابزده عمل کرد. بی‌تردید این بازگشایی تاثیراتی را در الگوی حمل و نقل شهری خواهد گذاشت و تهران به دلیل آلودگی هوا باید تدابیر متفاوتی نسبت به سایر شهرها برایش اندیشیده شود. لذا در تهران باید این کار با تاخیر و مراعات انجام شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص بازگشایی فعالیت‌های اصناف نیز گفت: مدت مدیدی است برخی اصناف فعالیت اقتصادی نداشتند و ممکن است در بازگشایی‌ها دچار شتابزدگی شوند. لذا باید نظارت دقیقی اعمال شود و این بازگشایی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باید همراه باشد تا با چالش‌های جدی مواجه نشویم.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت