چرا لاریجانی اعتبارنامه رئیسی را امضا نکرد؟

استعفای آیت‌الله جنتی شایعه است
چرا لاریجانی اعتبارنامه رئیسی را امضا نکرد؟ توضیح سخنگوی شورای نگهبان درباره امضا نشدن اعتبارنامه رییسی توسط آملی لاریجانی، سخنان رییس دستگاه قضا درباره ممنوع الخروج ها و بازدید وی از زندان اوین مهمترین خبرهای حقوقی و قضایی این هفته بودند. مهمترین خبرهای حقوقی هفته را در این گزارش ایسنا مرور می کنیم. توضیح سخنگوی […]

چرا لاریجانی اعتبارنامه رئیسی را امضا نکرد؟

توضیح سخنگوی شورای نگهبان درباره امضا نشدن اعتبارنامه رییسی توسط آملی لاریجانی، سخنان رییس دستگاه قضا درباره ممنوع الخروج ها و بازدید وی از زندان اوین مهمترین خبرهای حقوقی و قضایی این هفته بودند.

مهمترین خبرهای حقوقی هفته را در این گزارش ایسنا مرور می کنیم.

توضیح سخنگوی شورای نگهبان درباره “امضا نشدن اعتبارنامه رییسی از سوی آملی لاریجانی”

سخنگوی شورای نگهبان به سوالی درباره “امضا نشدن اعتبارنامه رییسی از سوی آملی لاریجانی” پاسخ داد.
به گزارش ایسنا، نخستین نشست خبری هادی طحان نظیف در جایگاه سخنگویی شورای نگهبان برگزار شد.

در ابتدای این نشست، عباسعلی کدخدایی سخنگوی پیشین شورای نگهبان در جمع خبرنگاران حضور یافت و یاد و خاطره شهدا از جمله شهدای خبرنگار را گرامی‌ داشت و گفت: یاد عزیزانی که در دوره سخنگویی اینجانب در خدمتشان بودیم و توفیق دیدنشان را نداریم نیز گرامی می‌داریم. قاعدتا امروز من نباید اینجا می‌بودم اما به اصرار آمدم تا سخن کوتاهی داشته باشم، طلب حلالیت می‌کنم اگر کوتاهی داشتیم و ان‌شاءالله دوره جدید را با آقای طحان نظیف که شایسته‌تر از بنده هستند شروع می‌کنیم، ایشان در یکی دو سال گذشته در حوزه رسانه به من کمک می‌کردند، از همه همکاران خودم در شورای نگهبان نیز تشکر می‌کنم من گاهی اوقات سخنگو بودم آن‌جایی که باید سخن می‌گفتم و گاهی سخن نمی‌گفتم در جایی که نباید سخن می‌گفتم، به همین دلیل سخنگو و سخن‌نگو بودم.

طحان نظیف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امضا نشدن اعتبارنامه رییسی از سوی آملی لاریجانی، خدشه‌ای ایجاد می‌کند؟ گفت: بر اساس قانون خدشه‌ای در اعتبار نامه پیش نخواهد آمد. اعتبارنامه در جلسه شورای نگهبان قبل از مراسم تنفیذ امضا شد؛ طبیعتاً اشخاصی که حضور داشتند اعتبارنامه را امضا کردند.

وی درباره «طرح صیانت از فضای مجازی و اصل ۸۵ شدن آن» نیز گفت: هیچ هماهنگی قبلی درباره مصوبات با شورای نگهبان معنا ندارد، چون ما تا آخرین لحظه نمی‌دانیم که چه چیزی توسط مجلس نهایی خواهد شد. تا زمانی که متن نهایی به شورای نگهبان نرسد ما نمی‌توانیم اعلام نظر کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت