چه افرادی امکان دریافت وام ازدواج بانک رسالت را دارند؟

وام
چه افرادی امکان دریافت وام ازدواج بانک رسالت را دارند؟ بانک اول – دانشجویان دانشگاه آزاد امکان دریافت وام قرض الحسنه ازدواج را از بانک رسالت دارند. این تسهیلات به موجب امضای تفاهم نامه همکاری بانک رسالت با صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای افراد واجد شرایط تدارک دیده شده است. دانشجویان واجد شرایط […]

چه افرادی امکان دریافت وام ازدواج بانک رسالت را دارند؟

بانک اول – دانشجویان دانشگاه آزاد امکان دریافت وام قرض الحسنه ازدواج را از بانک رسالت دارند. این تسهیلات به موجب امضای تفاهم نامه همکاری بانک رسالت با صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای افراد واجد شرایط تدارک دیده شده است.

دانشجویان واجد شرایط دانشگاه آزاد به راحتی می‌توانند برای این وام درخواست دهند. زیرا این تسهیلات هیچ تداخلی با وام ازدواج بانک مرکزی ندارد. در صورتی که زوج‌ها هر۲دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی باشند، این امکان را دارند تا به صورت جداگانه برای این تسهیلات اقدام کنند. دانشجویان دانشگاه آزاد برای گرفتن این وام باید مصوبات صندوق رفاه دانشجویان را پیگیری کنند. در واقع از طریق این صندوق امکان دریافت اطلاعات تکمیلی و آگاهی از میزان اقساط را وجود دارد.

انواع وام‌های صندوق رفاه دانشجویان در سال جاری

طبق جدول ارائه وام سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، تقریبا همه دانشجویان مقاطع تحصیلی در هر نیم سال تحصیلی امکان درخواست دریافت وام ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تا ۲ میلیون تومانی را داشتند. وام ضروری هم به دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و دکترا در صورت حوادث و بلایای طبیعی، تولد فرزند، حوادث و سوانح، بیماری خاص و مواردی این چنینی تعلق می‌گیرد.

ولی طبق جدول ارائه شده از صندوق رفاه دانشجویی، این مجموعه برای دکترای تخصصی ناپیوسته تسهیلات بیشتری را فراهم کرده و از منابع صندوق و بانک توسعه تعاون به آن‌ها مبالغی را اختصاص داده است. حتی افراد به منظور پرداخت شهریه هم امکان استفاده از تسهیلات صندوق را دارند. نرخ وام برای کمک هزینه شهریه مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است و بیشترین مقدار به دانشجویان دکترای تخصصی ناپیوسته مربوط می‌شود. صندوق رفاه دانشجویی به دانشجویان متاهل واجد شرایط وام ودیعه مسکن هم پرداخت می‌کند که منابع آن مربوط به بانک قرض الحسنه مهر ایران است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت