چگونه تشخیص دهیم در کدام دهک درآمدی هستیم؟

چگونه تشخیص دهیم در کدام دهک درآمدی هستیم؟
چگونه تشخیص دهیم در کدام دهک درآمدی هستیم؟ کارگزین خبر – همزمان با واریز یارانه معیشتی بسیاری از مردم به دهک درآمدی خود اعتراض دارند و یا اینکه نمی‌دانند در کدام دهک درآمدی قرار دارند. اما چگونه تشخیص بدهیم در کدام دهک درآمدی قرار داریم؟ یک راه برای تشخیص دهک‌بندی خانوار، این است که افراد […]

چگونه تشخیص دهیم در کدام دهک درآمدی هستیم؟

کارگزین خبر – همزمان با واریز یارانه معیشتی بسیاری از مردم به دهک درآمدی خود اعتراض دارند و یا اینکه نمی‌دانند در کدام دهک درآمدی قرار دارند. اما چگونه تشخیص بدهیم در کدام دهک درآمدی قرار داریم؟

 چگونه تشخیص دهیم در کدام دهک درآمدی هستیم؟
یک راه برای تشخیص دهک‌بندی خانوار، این است که افراد به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

افراد می‌توانند با مراجعه به «سامانه رسیدگی به درخواست کمک حمایت معیشتی و یارانه نقدی» افراد، کد ملی سرپرست خانوار و شماره حسابی را که یارانه به آن واریز می‌شود، وارد کنند و ببینند در کدام دهک درآمدی قرار دارند.

راهکار دوم برای اطلاع از دهک درآمدی خانوار این است که افراد با شماره ۶۳۶۹-۰۲۱ تماس بگیرند و از کارشناسان وزارت اطلاع کسب کنند. جز این دو مورد که در هفته گذشته وجود دارد، درآمد افراد هم مبنای اصلی دهک‌بندی درآمد افراد است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول شناسایی دهک‌ها و دهک‌بندی افراد جامعه است. این وزارتخانه جدول جدید دهک‌بندی درآمدی را هنوز منتشر نکرده است. اما پیش از این جدولی منتشر شد که نشان می‌داد هر کدام از افراد جامعه در کدام دهک درآمدی قرار دارند.

بنای این دهک‌بندی، درآمد ماهانه خانوارها بود که آنها را به ۱۰ دهک تقسیم می‌کرد.

بر این اساس افرادی که بین یک تا ۲ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان درآمد دارند، جزو دهک اول تا سوم هستند. افرادی که درآمد ماهانه آنها بالای ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، جزو دهک دهم هستند. درآمد افرادی که بین ۳ تا ۱۰ میلیون است، جزو دهک‌های چهارم تا نهم محسوب می‌شوند.

البته این جدول درآمدی که مبنای دهک‍‌بندی است سال ۹۹ منتشر شده و هنوز جدول و اطلاعات جدید در دسترس نیست.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد امتیاز: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

 1. من،مستمری،بگیر‌سازمان‌بازنشته‌تامین‌اجتماعی،درسال۹۲‌هستم.‌به‌من‌یارانه‌نقدی‌تعلق‌میگیرد؟
  تا‌سال۹۶‌یارانه‌نقدی‌میگرفتم.که‌قطع‌شد.

  به این نظر امتیاز بده
 2. واقعا این حق قشرضعیف نیست که تودهک بالا قراربگیره الان باشش میلیون کدام یک از اقایان میتونه اجاره خونه باقبضهاش باخرج خونشوبده براخودشان که بابرجی سی چهل میلیون تودهک یک تاسه هستن دیدم که میگم

  به این نظر امتیاز بده
  1. شما در کدام دهک قرار دارید؟

   🔹هموطنان می‌توانند برای استعلام وضعیت دهک‌بندی خود با شماره تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرند.

   به این نظر امتیاز بده
 3. تقریباً تمام کارگران بیمه شده ی تامین اجتماعی حقوق قانون کار را دریافت می کنند که مبلغ آن بالاتر از ۲۷۰۰۰۰۰تومان میباشد،یعنی تمامی کارگران در دهک چهارم تا نهم قرار دارند.با توجه به حقوق قانون کار سال ۱۴۰۱،کارگری که دارای دو فرزند میباشد،در دهک نهم قرار میگیرد!
  به نظر شما آیا این دهک بندی درست است؟

  به این نظر امتیاز بده