کاهش سه ساله سن ثبت‌ نام واکسیناسیون

گردش ۴۰ درصدی "اُمیکرون" در کشور / دریافت سیگنال‌های موج ششم کرونا
کاهش سه ساله سن ثبت‌ نام واکسیناسیون با اعلام وزیر بهداشت و آموزش پرشکی سن ثبت نام واکسن کرونا گروه های هدف سه سال دیگر کاهش یافت. سعید نمکی وزیر بهداشت در نامه‌ای به روسا و سرپرستان دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور اعلام کرد؛ تمام استان‌ها می‌توانند علاوه بر استمرار واکسیناسیون گروه‌های […]

کاهش سه ساله سن ثبت‌ نام واکسیناسیون

با اعلام وزیر بهداشت و آموزش پرشکی سن ثبت نام واکسن کرونا گروه های هدف سه سال دیگر کاهش یافت.

سعید نمکی وزیر بهداشت در نامه‌ای به روسا و سرپرستان دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور اعلام کرد؛ تمام استان‌ها می‌توانند علاوه بر استمرار واکسیناسیون گروه‌های هدف قبلی، با کاهش سه سال سن واکسیناسیون و همچنین مشاغل پرخطر تعیین شده نسبت به ثبت‌نام و شروع واکسیناسیون آنها اقدام کنند.

متن نامه وزیر بهداشت به شرح زیر است:

رییس/ سرپرست محترم دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی …..

با سلام و سپاس از تلاش‌های شبانه روزی آن عزیزان در این ایام سخت و تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان؛

​پیرو جلسه ویدئو کنفرانس با فرماندهان محترم بسیج و سپاه سراسر کشور و تشدید طرح شهید سلیمانی لازم است موارد زیر مورد توجه قرار گیرد:
عدم ایستادگی در مقابل شکستن پروتکل‌ها اوضاع را وخیم خواهد کرد

۱- بزرگترین عامل در ایجاد موج جدید کم‌توجهی به پروتکل‌ها و عادی‌انگاری اوضاع در سراسرکشور بود، اینجانب در مکاتبات مکرر این موضوع را گوشزد نمودم و از روسای محترم دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی خواستم که بطور مستمر هفتگی و روزانه موارد را منعکس کنند. هرگونه چشم پوشی و عدم ایستادگی در مقابل شکستن پروتکل‌ها بی تردید بر وخامت اوضاع خواهد افزود لذا با استفاده از ظرفیت همکاران بسیج نظارت بر اجرای شیوه‌نامه‌ها اولین رسالت همکارانمان در سراسر کشورست.
ضرورت افزایش مراکز سرپایی و بستری موقت در استان‌ها

۲- مراکز سرپایی و بستری موقت توانست در موج چهارم و همچنین موج جدید به میزان قابل توجهی از وخامت حال بیماران و نیاز به تخت بکاهد لذا توسعه این مراکز با استفاده از ظرفیت نیرو‌های مسلح، شهرداری‌ها و دیگر دستگاه‌هایی که امکاناتی در دسترس دارند از ضروریترین امور در مدیریت بیماریست. ضروریست تا پایان وقت اداری شنبه ۲۳ مرداد، تعداد کلینیک‌های سرپائی و بستری موقت استان و برنامه توسعه آن‌ها اعلام شود.

ضمناً بطور واضح اعلام فرمائید که در آن دانشگاه / دانشکده تزریق بموقع داروی ضد ویروس تزریقی تا چه میزان بر کاهش بار بیماران بستری تأثیر گذاشته است.
تست های کرونا افزایش پیدا کند

۳- افزایش تست‌ها و قرنطینه اجباری از روز نخست در مکاتبات متعدد ذکر شده و در فاز جدید نیز با کمک همکاران بسیجی ادامه یابد. تدارک تست کماکان از طریق هیات امناء صرفه جویی ارزی انجام خواهد گرفت.
کمبود اکسیژن سریعاً اعلام شود

۴- در صورت نیاز به اکسیژن بیشتر سریعاً اعلام گردد. معاون محترم درمان و هیات امنای صرفه جویی ارزی جهت تأمین اکسیژن و بقیه مایحتاج به شکل قرارگاهی شبانه روز آماده دریافت نیاز‌ها می‌باشد.
بر تجویز و مصرف داروهای کرونا نظارت شود

۵- معاونین محترم درمان و غذا و دارو در سراسر کشور مکلف به نظارت بر مصرف دارو‌های ضد ویروس و گران قیمت دیگر از قبیل آنتی‌بادی‌های منوکلونال تجویز شده، صرفاً در مراکز بیمارستانی هستند.

مصرف بی رویه و غیر کنترل شده علاوه بر تحمیل هزینه می‌تواند عوارض متعدد دیگری داشته باشد که حائز اهمیت است.
کاهش سه سال سن واکسیناسیون در کشور

۶- شتاب تزریق واکسن با همت عزیزان رو به افزایش است، لذا باتوجه به سرعت تأمین واکسن، کلیه استان‌ها میتوانند علاوه بر استمرار واکسیناسیون گروه‌های هدف قبلی، با کاهش سه سال سن واکسیناسیون و همچنین مشاغل پرخطر تعیین شده نسبت به ثبت‌نام و شروع واکسیناسیون آن‌ها اقدام نمایند. اضافه شدن گروههای جدید باید با افزایش مراکز تجمیعی و استفاده از ظرفیت گروههای واکسیناتور و همراهی عزیزان بسیج، هلال احمر، دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی، نیرو‌های مسلح، شهرداریها، سازمان‌های مردم نهاد و ظرفیت‌های موجود در سازمان‌های صنفی، شغلی و اجتماعی توأم باشد تا موجب تراکم جمعیت در مراکز نشود.

توفیق عزیزان را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت