۳۱ اردیبهشت ماه آخرین مهلت برای تاسیس پیش دبستانی

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی خبر داد:
۳۱ اردیبهشت؛ آخرین مهلت دریافت مجوز برای تاسیس پیش دبستانی
معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی از ۳۱ اردیبهشت؛ به عنوان آخرین مهلت دریافت مجوز برای تاسیس پیش دبستانی خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مجتبی زینی‌وند درباره رسیدگی به وضعیت مراکز پیش دبستانی و صدور مجوز رسمی از آموزش و پرورش برای مراکزی که از سایر نهادها و سازمان ها مجوز داشته اند، اظهار کرد: بر اساس اسناد بالادستی مسئولیت صدور مجوز برای مراکز پیش دبستانی بر عهده آموزش و پرورش است.

وی از طراحی سامانه‌ای برای ساماندهی و اخذ مجوز مراکز پیش دبستانی خبر داد و گفت: به استناد مصوبه شورای سیاست‌گذاری افرادی که قصد اخذ مجوز برای مراکز پیش دبستانی دارند در صورتی که از سایر سازمانها و نهاد ها قبلا مجوز پیش دبستانی داشته اند  باید در این سامانه ثبت‌نام کنند و کد رهگیری به منزله صدور مجوز فعالیت مراکز پیش دبستانی است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی تأکید کرد: با توجه به شرایطی که برای اخذ مجوز مراکز پیش دبستانی در نظر گرفته ایم انتظار داریم تمام مسئولان پیش دبستانی ثبت نام خود را در این سامانه انجام دهند و چنانچه از این کار ممانعت شود، سال آینده اجازه فعالیت به مراکز بدون مجوز نمی‌دهیم.

زینی‌وند با اشاره به اینکه ۶ ماه فرصت قانونی برای اخذ مجوز از طریق سامانه در نظر گرفته شده است، گفت: ایجاد این سامانه از سوی وزارت آموزش و پرورش باعث تسهیل فرآیند قانونی اخذ مجوز شده است و تا پایان اردیبهشت ماه مؤسسان فرصت ثبت نام دارند.

مرجع صدور مجوز برای مهدهای کودک

وی درباره فعالیت مهدهای کودک عنوان کرد: مرجع صدور مجوز برای مهدهای کودک، سازمان بهزیستی است اما تدوین محتوا و نظارت بر عملکرد آموزشی و پرورشی بر عهده آموزش و پرورش قرار داده شده است که این دستور‌العمل را به دولت دادیم تا مبنای عمل مهدهای کودک قرار گیرد.

رئیس سازمان مراکز و مدارس غیر دولتی یادآور شد: برخی دستگاه‌ها نظیر سازمان تبلیغات، شهرداری‌ها و مواردی دیگر از این قبیل ،فعالیت مراکز پیش‌دبستانی را بدون اخذ مجوز آموزش و پرورش ادامه می‌دادند که از طریق این سامانه فعالیت آن‌ها باید در چارچوب ضوابط تعریف شده انجام شود

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید