پربازدید امور اداری

۴۰ هزار معلم جدید بدون سفارش استخدام شدند

۴۰ هزار معلم جدید بدون سفارش استخدام شدند

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۴۰ هزار معلم برای کلاس‌های درس انتخاب کردیم که استخدام آنها را هیچ‌کسی سفارش نکرده است.
رضامراد صحرایی امروز در همایش طلیعه داران تعلیم و تربیت در مرکز همایش‌های برج میلاد اظهار کرد: کلاس درس مقدس‌ترین جایی است که انسان‌ها در آن ساخته می‌شوند.

وی افزود: آموزش و پرورش هر کشوری ترسیم‌کننده آینده است، هر کسی که ۲۰ سال بعد آینده ایران را می‌خواهد ببیند، باید به آموزش و پرورش توجه کند.

وزیر آموزش و پرورش با یادآوری اینکه معلمان آموزنده نیکی‌ها به مردم هستند و طبق روایات اسلامی همه موجودات برای آنها از خدا طلب استغفار می کنند، ادامه داد: اولین معلم خدای متعال و بعد پیامبر اسلام(ص) است، معلم از آن جهت مهم است که با جهل مبارزه می‌کند و به جامعه نور می‌تاباند.

صحرایی معلمان را محور تحول در جامعه دانست و ارایه آماری از فرآیند انتخاب و جذب معلمان جدید اظهار داشت: در آزمون استخدام جذب معلم دوره ابتدایی، ۵۳۰ هزار نفر شرکت کردند و در نهایت ۲۷ هزار نفر پذیرفته شدند و اکنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر به این فرآیند معترض هستند، هر فردی که اعتراض دارد، بیاید و قبول شدگان را مشاهده کند.

آموزش و پرورش محل استخدام افراد بازمانده از شغل نیست

صحرایی با بیان اینکه فرزندان مهمترین امانت مردم در دست نظام تعلیم و تربیت و معلمان هستند، گفت: آموزش و پرورش محل استخدام افراد بدون شغل نیست که هر کسی که از استخدام باز مانده است، فریادش را بر سر آموزش و پرورش می‌کشد.

وی از رفتار سیاسیون و افرادی که در زمینه کمبود معلم حقیقت را کتمان کرده و کل ماجرا را نمی گویند، انتقاد کرد و گفت: آنها در دوره‌های قبل در گوش رئیس‌جمهور وقت می‌گفتند ۳۰۰ هزار معلم اضافه است اما امروز می‌گویند چه اتفاقی افتاده است که معلم نداریم!

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: مگر کمبود معلم را ما ایجاد کردیم که امروز منتقدان، دولت سیزدهم را در این زمینه متهم می کنند؟ چه کسی مراکز تربیت معلم را تعطیل کرد؟ و امروز با چه رویی می‌گویند ضعف مدیریت باعث این وضعیت شده است؟ مگر معلمان فراموش کردند که خود آنها صحبت از زیاد بودن معلمان می‌کردند.

صحرایی ادامه داد: چندین سال مجوز استخدام به آموزش و پرورش ندادند و در تریبون‌ها گفتند که هزینه تربیت دانش آموز در مدارس دولتی بالا است، این افراد با چه امروز رویی درباره کمبود معلم سخن می‌گویند.

وی در ادامه به آزمون دبیری نیز اشاره کرد و افزود: در آزمون دبیری، ۳۰۰ هزار نفر شرکت کردند، در برگزاری آزمون تأخیر شد که آموزش پرورش تقصیر ندارد همچنین نتایج با تأخیر اعلام شد و یک ماه کلاس‌های درس بدون معلم ماند اما یک ماه تأخیر بهتر از آن است که دانش‌آموز آن چیزی را که باید می‌آموخته است، نتواند بیاموزد.

در تهران حداقل به ۱۰ هزار معلم دیگر نیاز داریم

وزیر آموزش و پرورش با تاکید براینکه در تهران حداقل به ۱۰ هزار معلم دیگر نیاز داریم، گفت: اما انتخاب معلمان خوب برای ما بسیار مهم است نه اینکه سریع تعدادی از افراد را بدون حساب و کتاب و گزینش نشده با سفارش این و آن وارد مدارس کنیم.

صحرایی ادامه داد: همچنین یک معلم خوب باید روانشناس خوب هم باشد، چراکه این نسل آینده ساز کشور هستند و باید بتوانیم با آنها تعامل کنیم و این موضوع از سوی گزینشگرانی که معلمان جدید را بررسی می‌کردند، مدنظر بود.

وی با تاکید براینکه رسانه‌ها در موضوع کمبود معلم جای خادم و خائن را تغییر ندهند، یادآور شد: افرادی که به فکر کشور هستند بدانند یک کشور قوی در مدارس ساخته می‌شود نه در مجالس سیاسی و این معلمان هستند که تحول را رقم می‌زنند البته منظورم از مجالس سیاسی، مجلس نیست.

وزیر آموزش و پرورش با توصیه‌هایی خطاب به معلمان گفت: به دانش‌آموزان بیاموزید تا حقیقت را کشف کنند و کسی به آنها حقایق را دیکته نکند.

صحرایی افزود: جلسه امتحان را به جلسه یادگیری تبدیل کنید و نه حساب‌کشی.کرونا نشان داد اگر ما برتر نباشیم، تلویزیون و فضای مجازی بهتر از معلمان می‌توانند آموزش بدهند.

وی ادامه داد: تولید کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده ۴۵ روز است که آغاز شده بنابراین درگیر تغییر کتاب‌های درسی نباشید، البته معلم باید دائم به روز شود و پاسخگوی نیازهای دانش‌آموزان باشد بنابراین برده کتاب‌های درسی نشوید آنها اسباب دست شما هستند و راهنمای اصلی شما هستید.

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید