‌وضعیت مبهم رتبه‌بندی معلمان از نظر زمان اجرا و بودجه تخصیصی

کدام گروه از فرهنگیان بازنشسته مشمول رتبه‌بندی معلمان می‌شوند؟
‌وضعیت مبهم رتبه‌بندی معلمان از نظر زمان اجرا و بودجه تخصیصی محمدرضا احمدی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس : ? طرح رتبه‌بندی هم اکنون امضای ۲۰۰ نماینده مجلس را دارد و فقط منتظر این هستیم که این طرح در اولویت قرار بگیرد، ولی به احتمال زیاد در هفته آینده در خواست اولویت بررسی لایحه […]

‌وضعیت مبهم رتبه‌بندی معلمان از نظر زمان اجرا و بودجه تخصیصی

محمدرضا احمدی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس :

? طرح رتبه‌بندی هم اکنون امضای ۲۰۰ نماینده مجلس را دارد و فقط منتظر این هستیم که این طرح در اولویت قرار بگیرد، ولی به احتمال زیاد در هفته آینده در خواست اولویت بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان در دستور صحن مجلس قرار خواهد گرفت و رسیدگی به این لایحه هم بلافاصله بعد از آن انجام خواهد شد.
? برای اینکه این طرح زودتر در صحن قرار بگیرد و درباره جزئیات آن بررسی لازم انجام شود (زیرا کلیات آن تصویب شده است) نمایندگان اتفاق نظر دارند؛ بنابراین در روز‌های آینده به صحن خواهد آمد.
? رقم دقیق بودجه در نظر گرفته شده برای این طرح هنوز مشخص نیست. همچنین باید کارگروه ممیزی هم تشکیل شود و مدارک و جزئیات دیگری درباره این طرح تعیین شود.
? بودجه اجرای رتبه‌بندی معلمان قبلاً تا ۱۵ هزار میلیارد تومان بود، اما با رایزنی‌های صورت گرفته اعتبار تخصیص یافته به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، ولی این رقم برای اجرای کل رتبه‌بندی معلمان است. البته احتمال دارد در کارگروه ممیزی که تشکیل می‌شود این رقم کمتر یا بیشتر هم بشود.
? مجلس زمان اجرای لایحه رتبه بندی را ۳۱ شهریور تعیین کرده، ولی اگر این طرح در مجلس تصویب و به مصوبه قانونی تبدیل شود احتمالاً تا پایان سال به طول خواهد انجامید، ولی قطعاً اقدامات لازم برای اجرایی شدن این طرح در سال ۱۴۰۰ به پایان خواهد رسید./خانه ملت

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت