380 نفرآزمون خارج از کشور

برگزاری آزمون اعزام به خارج از کشور برای ۳۸۰ معلم –

رییس مرکز امور بین‌الملل و خارج از کشور آموزش و پرورش با اشاره به دوره آموزشی ۱۷۰ معلم برای اعزام به خارج از کشور از شنبه آینده گفت: آزمون اعزام به خارج از کشور برای ۳۸۰ معلم دیگر را امسال برگزار خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، خلیل‌الله بابالو در سومین روز از سی‌وسومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به بیان شرح وظایف و ماموریت‌های مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش پرداخت و گفت: با مطالعه همه اسناد بالادستی به حدود ۵ ماموریت اصلی و اساسی برای این مرکز می‌رسیم.

وی افزود: رصد تحولات آموزشی در حوزه تعلیم و تربیت در دنیا و انتقال تجارب علمی آن به جهت رفع نیازهای کشور، معرفی نظام آموزش و پرورش ایران به جهان، جذب حداکثری دانش‌آموزان ایرانی در خارج از کشور، استفاده حداکثری از فرصت حضور بیش از ۴۰۰ هزار پناهنده خارجی در ایران و حضور موثر در مجامع علمی بین‌المللی موثر چون یونسکو، یونیسف کمیساریا و اکو از جمله این ماموریت‌هاست.

رییس مرکز امور بین‌الملل و خارج از کشور آموزش و پرورش با اشاره به حضور ۱۲۶ مدرسه ایرانی در ۸۰ کشور دنیا، گفت: ۲۰۰۰ پرسنل داریم و برای مدرسان و معلمان ایرانی خارج از کشور دو کارکرد وجود دارد. کارکرد نخست این است که معلمان ما به عنوان سفیران فرهنگی ایران معرف آموزش و پرورش ایران هستند و دوم آنکه باید جست‌وجو، تعامل، دریافت و انتقال تجارب ارزنده سایر کشورها را به داخل انجام دهند.

بابالو ادامه داد: ارتباط با مجامع بین‌المللی از دیگر مواردی است که باید به صورت جدی مدنظر باشد. باید در مذاکرات بین‌المللی و تصویب اسناد جهانی تاثیرگذار باشیم.

رییس مرکز امور بین‌الملل و خارج از کشور آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور را تاکنون نداشته‌ایم، گفت: ۱۲۵۰ هزار فرهنگی از سال ۱۳۹۲ در نوبت اعزام بودند که در طول ۳ سال، ۷۰۰ نفر اعزام شدند. امسال نیز ۱۷۰ نفر را اعزام می‌کنیم که دوره آموزشی آنها از شنبه آینده شروع می‌شود. برای ۳۸۰ نفر باقیمانده نیز آزمون اعزام در سال جاری برگزار می‌کنیم

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت