سفرهای عمره مکه دوباره لغو شد

سفرهای عمره مکه دوباره لغو شد

مکه
سفرهای عمره مکه دوباره لغو شد وجود آمادگی ایران برای برقراری سفرهای عمره، به دلیل ادامه مشکل پروازی و برخی دیگر از موضوعات، سفر عمره تا اطلاع ثانوی لغو شد. عمره مفرده باز هم تعلیق شد و اعزام متقاضیان تشرف به زیارت خانه خدا که برای سفر به سرزمین وحی ثبت‌نام و آماده بودند، تا […]

سفرهای عمره مکه دوباره لغو شد
وجود آمادگی ایران برای برقراری سفرهای عمره، به دلیل ادامه مشکل پروازی و برخی دیگر از موضوعات، سفر عمره تا اطلاع ثانوی لغو شد.

عمره مفرده باز هم تعلیق شد و اعزام متقاضیان تشرف به زیارت خانه خدا که برای سفر به سرزمین وحی ثبت‌نام و آماده بودند، تا اطلاع ثانوی لغو شد.
به گفته یک‌ منبع مطلع «همچنان مشکل پرواز و امور اقتصادی مانع از تشرف زائران به عمره است نه مسایل سیاسی.»
این در حالی است که سازمان حج و زیارت اعلام کرده بود‌ اعزام‌ها تا ۲۴ دی لغو شده و پس از آن برای تشرف به عمره اطلاع‌رسانی می‌شود.
ابتدا قرار بود عمره از ۲۸ آذر برقرار شود که به دلیل استقبال نکردن متقاضیان، اعزام‌ها به ۱۳ دی موکول شد، اما شب قبل از اعزام به زائران اطلاع دادند که پروازها لغو‌شده و اعزامی صورت نمی‌گیرد.

سازمان حج و زیارت از لغو سفر کاروان‌ها ابتدا تا ۱۷ دی و پس از آن تا ۲۳ دی خبر داد.
رئیس سازمان حج و زیارت سیدعباس حسینی برای حل مشکل اعزام‌ها به سرزمین وحی به عربستان سفر کرد که در آخرین مذاکرات با طرف سعودی، مشکل پروازی در حال حاضر ادامه دارد و حتی به گفته یک منبع مطلع «تا پایان ماه جاری هم کاروانی به عمره اعزام نمی‌شود.»
با وجود پرداخت بدهی پروازها به عربستان، گفته می‌شود که سعودی‌ها خواستار برقراری دو طرفه سفرها شده‌اند که به دلیل نبود تفاهم‌نامه همچنان خبری از اعزام زائران ایرانی به عمره نیست

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۱ / ۵. تعداد امتیاز: ۱

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت