profile.medu.ir | ورود به سایت ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان

profile.medu.ir | ورود به سایت ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان
profile.medu.ir | ورود به سایت ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان   این سامانه به منظور یکپارچه سازی صدور کارت شناسایی تمامی شاغلین در آموزش و پرورش، با نظارت مرکز حراست این وزارتخانه راه اندازی شده است. همچنین همکارانی که کارت شناسایی آن ها مفقود شده است و یا همکارانی که در دوره ضمن خدمت فرهنگیان […]

profile.medu.ir | ورود به سایت ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان

 

profile.medu.ir | ورود به سایت ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان
profile.medu.ir | ورود به سایت ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان

این سامانه به منظور یکپارچه سازی صدور کارت شناسایی تمامی شاغلین در آموزش و پرورش، با نظارت مرکز حراست این وزارتخانه راه اندازی شده است. همچنین همکارانی که کارت شناسایی آن ها مفقود شده است و یا همکارانی که در دوره ضمن خدمت فرهنگیان قرار دارند نیز می توانند جهت دریافت کارت، به سامانه مذکور مراجعه نمایند.

لینک مستقیم ورود به سامانه کارت شناسایی فرهنگیان

ورود به سایت ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان به نشانی profile.medu.ir و ارائه درخواست کارت، برای افراد بازنشسته، حق التدریس و سرباز معلم مقدور نمی باشد.

 

 

نحوه ورود به سامانه ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان

همان طور که گفته شد، هدف اصلی سامانه ثب درخواست کارت شناسایی فرهنگیان، تسهیل در صدور و تحویل این کارت به صورت یکپارچه و هماهنگ است. کارت مذکور به غیر از این که به عنوان کارت شناسایی برای همکاران آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است، در مراحل بعدی قابلیت هایی مانند حذف نامه نگاری ها برای گرفتن معرفی نامه به منظور استفاده از بیمه تکمیلی و یا معرفی نامه برای اقامتگاه های آموزش و پرورش و خانه های معلم نیز به آن اضافه خواهد شد. همچنین ممکن است وام هایی جهت ارائه به فرهنگیان در نظر گرفته شود که این تسهیلات نیز از طریق این کارت قابل ارائه می باشد.

حال برای این که بتوانید به ثبت نام و دریافت کارت شناسایی فرهنگیان بپردازید، می بایست مراحل زیر را به ترتیب طی نمایید.

  1. ابتدا به سامانه ثبت درخواست کارت شناسایی فرهنگیان به نشانی profile.medu.ir مراجعه فرمایید. در صفحه اول مطابق شکل زیر دو کادر “شماره پرسنلی” و “کد امنیتی” مشاهده می کنید که پس از تکمیل آن ها می بایست روی گزینه “مرحله بعد” کلیک کنید. توجه داشته باشید که کد امنیتی حاصل جمع دو عدد موجود در عکس می باشد.

 

 

۲٫ در این مرحله می بایست کادرهای مربوط به “کد ملی”، “شماره شناسنامه” و “تاریخ تولد” (روز، ماه، سال) را پر کرده و سپس کلید “ثبت” را بفشارید.

 

 

 

۳٫ در صفحه بعد، “شماره موبایل” خود را وارد کرده و یک “کلمه عبور” برای خود انتخاب کنید، زیرا برای ورود به سامانه به کلمه عبور نیاز دارید . دقت کنید که هنگام ورود کلمه عبور، حتما صفحه کلید شما انگلیسی باشد. همچنین وارد نمودن شماره موبایل اختیاری است و می توانید آن را وارد نکنید.

نکته: در انتخاب کلمه عبور، حتما باید حداقل ۶ کارکتر و ترکیبی از اعداد و کلمات را استفاده نمایید.

 

 

۴٫ در این مرحله باید عکس پرسنلی خود را با شرایط ذکر شده، در سایت بارگذاری نمایید و اگر از قبل عکسی در سامانه بارگذاری کرده اید، می توانید از قسمت “نشان داده شده” آن را انتخاب کنید.

 

 

 

۵٫ می توانید با استفاده از گزینه “راهنمای بارگذاری عکس صحیح”، فرمت صحیح بارگذاری عکس ها را مشاهده فرمایید.

 

 

 

 

۶٫ با کلیک روی بخش “راهنمای بارگذاری عکس صحیح”، صفحه زیر برای شما باز می شود که پس از مطالعه بخش های مشخص شده، می بایست دکمه “بستن صفحه” را بفشارید.

 

 

 

۷٫ برای انتخاب عکس و انجام تنظیمات آن باید از قسمت سمت چپ صفحه تحت عنوان “ابزار برش عکس”، استفاده نمایید. بنابراین لازم است عکس مورد نظر خود را از قسمتی که با فلش نشان داده شده است، انتخاب کنید.

 

 

۸٫ سپس قسمتی که در تصویر زیر با فلش نشان داده شده است را انتخاب کنید که در صورت نیاز می توانید سایز عکس انتخابی خود را در این بخش کوچک یا بزرگ نمایید.

 

 

۹٫ پس از انتخاب عکس مناسب، روی قسمت “ثبت تصویر” کلیک نمایید.

 

 

 

 

 

۱۰٫ عکس به طور خودکار در پایین صفحه ذخیره می شود که بعد از دانلود با فشردن گزینه “بازگشت به سایت اصلی” به صفحه اصلی باز گردید.

 

 

 

 

۱۱٫ هم اکنون زمان آن رسیده که عکس ویرایش شده را در کادر مربوطه بارگذاری نمایید. مرحله یازدهم ورود به سامانه کارت شناسایی فرهنگیان

 

۱۲٫ اگر شرایط عکس با قوانین ذکر شده در مرحله قبل مغایرت داشت، می توانید عکس دیگری را جایگزین کنید

 

 

۱۳٫ در این مرحله اطلاعات شخصی خود را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت وجود هر گونه مغایرت اطلاعات، از قسمت “اصلاح اطلاعات” آن را ویرایش کنید.

 

. در این صفحه، با انتخاب “اصلاح اطلاعات” صفحه ای مانند شکل زیر برای شما باز می شود که باید گزینه “تقاضای ویرایش دارم” را تیک زده و کلید “تایید” را بفشارید.

۱۵٫ پس از انجام عملیات فوق، روی عبارت“درخواست صدور کارت” کلیک نمایید.

۱۶٫ با انتخاب این گزینه، صفحه ای مانند شکل زیر نمایش داده می شود که پس از تیک زدن گزینه “شرایط و قوانین را خوانده ام و قبول دارم” و فشردن دکمه “بله”، عکس کارت نمایش داده می شود.

 

۱۷٫ عکس کارت با مشخصات و اطلاعاتی که در سامانه وارد نمودید، نشان داده خواهد شد و درخواست شما در مرحله بررسی توسط منطقه قرار خواهد گرفت.

 

 

به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش، این کارت بستری مناسب برای ارائه خدمات بیشتر است و تنها هدف آن ارائه به عنوان کارت شناسایی نمی باشد. اما اگر در خواست صدور کارت شما توسط حراست منطقه رد شد، در صفحه نمایش اطلاعات، بخشی تحت عنوان “درخواست مجدد” وجود دارد که می بایست دکمه درخواست مجدد را زده و دوباره عکس خود را بارگذاری نمایید و نهایتا کلید درخواست را بفشارید تا فرآیند درخواست کارت شما دوباره آغاز شود. همچنین لازم به ذکر است که سایت ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان و ارائه درخواست کارت، برای افراد بازنشسته، حق التدریس و افرادی که جذب دوره سرباز معلم می باشند، طراحی نشده و این دسته از افراد نمی توانند از سایت مربوطه استفاده نمایند

دریافت کارت شناسایی فرهنگیان از طریق چه سایتی انجام می شود؟

در راستای یکپارچه سازی سامانه های وزارت آموزش و پرورش سامانه قبلی (card.medu.ir) غیر فعال شده و به کارتابل فرهنگیان به نشانی(profile.medu.ir) انتقال یافته است

اگر رمز سایت فراموش کرده باشیم چکار کنیم؟

گزینه فراموشی رمز می زنیم و کدملی و رمز جدید وارد می کنیم

کار این سامانه فقط صادر کردن کارت شناسایی هست یا کاربرد دیگر دارد توضیح بدهید؟

خیر این سامانه در اینده چند کار انجام می دهد صدور احکام نقل انتقالات ماموریت دریافت ابلاغ غیره….

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.5 / 5. تعداد امتیاز: 11

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت