آخرین اخباردرباره پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان سال۹۶

آخرین   خبر  درباره   پرداخت  پاداش  فرهنگیان  سال۹۶ 

 

که هنوز  پاداش   آنها پرداخت نشده  است

فرهنگیانی که سال ۹۶ بازنشسته شده‌اند پیگیر پرداخت پاداش پایان خدمت خود هستند؛ اگرچه اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد تومانی در بودجه ۹۷ برای این منظور تعیین شده اما هنوز مبلغی به دست آموزش و پرورش نرسیده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خرگزاری تسنیم، فرهنگیانی که سال ۹۶ بازنشسته شدند حالا به‌دنبال دریافت پاداش پایان خدمت خود هستند و وزیر آموزش و پرورش از تلاش برای دریافت تنخواه به‌منظور تسویه پاداش پایان خدمت فرهنگیان خبر می‌دهد.

البته سال گذشته آموزش و پرورش برای پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته که رقم آن سه‌هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان بود و باید از محل سود شرکت‌های دولتی تأمین اعتبار می‌شد اما محقق نشد، مجبور به دریافت تنخواه از خزانه شد. دریافت این تنخواه مشکلات متعددی را ایجاد کرد و چون این وزارتخانه موفق به تسویه تنخواه نشد از شهریور ماه تخصیص‌های آن در خزانه بلوکه شد و بخش بزرگی از مطالبات فرهنگیان با تأخیرهای بسیار پرداخت شد.

هم‌اکنون نیز برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۶ از محل سود شرکت‌های دولتی اعتبار سه‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی درنظر گرفته شده است اما میزان تحقق این اعتبار جای سؤال دارد درحقیقت این اعتبار که درآمد هزینه‌ای از یک درصد سود شرکت‌هاست باید به آموزش و پرورش پرداخت شود تا پس از آن پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۶ تسویه شود.

در روزهای اخیر نیز سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۶ اعلام کرد: تلاش می‌کنیم با همراهی خزانه این رقم را به‌صورت تنخواه دریافت و پاداش پایان خدمت را پرداخت کنیم.

به گزارش تسنیم؛ در لایحه بودجه سال ۹۷ مبلغ ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان از محل اعتبار یک درصد برداشت از هزینه‌های شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت اختصاص یافته است اما نکته اصلی میزان تحقق این مبلغ است و اینکه چه‌میزان از آن به دست آموزش و پرورش می‌رسد.

منبع   خبرگزاری تسنیم

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید