آیا قهوه برای ضربان قلب مضر است؟

آیا قهوه برای ضربان قلب مضر است؟

مبتلایان به امیکرون نوشیدن این مورد خطرناک می باشد جزییات بخوانید
آیا قهوه برای ضربان قلب مضر است؟ چاقی مفرط و رژیم غذایی نادرست می‌تواند فرد را دچار آریتمی قلبی کند. چاقی می‌تواند موجب دیابت و بیماری‌های قلب و عروق کرونر و افزایش فشار خون شود. متخصص قلب و عروق درباره آریتمی قلبی و دلایل ایجاد آن توضیحاتی ارائه داد. به گزارش فارس، محمود افتخارزاده متخصص […]

آیا قهوه برای ضربان قلب مضر است؟


چاقی مفرط و رژیم غذایی نادرست می‌تواند فرد را دچار آریتمی قلبی کند. چاقی می‌تواند موجب دیابت و بیماری‌های قلب و عروق کرونر و افزایش فشار خون شود.

متخصص قلب و عروق درباره آریتمی قلبی و دلایل ایجاد آن توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش فارس، محمود افتخارزاده متخصص قلب و عروق درباره آریتمی قلبی و دلایل ایجاد آن گفت: وظیفه قلب پمپاژ خون است که به صورت نظم خاصی انجام می‌گیرد. گره سینوسی- دهلیزی واقع در دهلیز راست به عنوان مرکز فرماندهی پمپاژ خون بسته به نیاز بدن می‌تواند ضربان قلب را تا ۱۰۰ در حالت استراحت و تا ۱۵۰ نبض و بیشتر را در هنگام فعالیت به ویژه در جوانان افزایش دهد.

وی افزود: جریان الکتریکی با نظمی خاص از مسیری خاص عبور کرده موجب انقباض دهلیز‌ها شده و خون وارد بطن‌ها شده و بعد با مکثی خاص بطن‌ها با فاصله از دهلیز‌ها انقباض می‌یابند و پرشدگی کامل انجام می‌شود.

دکتر افتخارزاده گفت: هرگاه اختلالی در این جریان پیش آمده تُند یا کُند شود و در زمانیکه ضربان به جای اینکه آرام بزند تُند می‌شود و زمانیکه باید تُند بزند کُند باشد و یا ضربان‌هایی از دیگر نقاط قلب بزند، آریتمی قلبی به وجود می‌آید.

وی در پاسخ به اینکه چه عواملی موجب آریتمی قلب می‌شوند؟ گفت: از بدو تولد ممکن است راه‌های اضافی در قلب کودک وجود داشته باشد که به صورت مادرزادی منجر به آریتمی شود. یک سری بیماری‌های ژنتیکی می‌توانند در سال‌های بعد موجب آریتمی شوند و باز هم با گذر عمر رماتیسم قلبی و بیماری‌های دریچه قلب می‌تواند آریتمی ایجاد کند. ضمن اینکه فشار خون بالا می‌تواند موجب بزرگ شدن دهلیز‌ها شده و تحت فشارموجب آریتمی قلب شود. چاقی مفرط و رژیم غذایی نادرست می‌تواند فرد را دچار آریتمی قلبی کند. چاقی می‌تواند موجب دیابت و بیماری‌های قلب و عروق کرونر و افزایش فشار خون شود.

متخصص قلب و عروق با ذکر این نکته که چای آریتمی ایجاد نمی‌کند گفت: شواهد درستی هم برای اثبات افزایش آریتمی قلبی با خوردن قهوه نداریم. به صورت کلی این افراد محدودیتی در خوردن چای و قهوه ندارند.

افتخارزاده اظهار داشت: فیبروز و تغییرات سلولی ناشی از افزایش سن می‌تواند در افراد مسن موجب کاهش ضربان قلب و در نتیجه آریتمی قلبی شود که معمولا برای این بیماران از باطری استفاده می‌کنند.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳ / ۵. تعداد امتیاز: ۱

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت