اجازه مجلس به دولت برای استخدام معلمان غیرانتفاعی و حق‌التدریسی‌

اجازه مجلس به دولت برای استخدام معلمان غیرانتفاعی و حق‌التدریسی‌

غیر انتفاعی
اجازه مجلس به دولت برای استخدام معلمان غیرانتفاعی و حق‌التدریسی‌ کسری ۱۰۰ هزار تایی معلم در کنار بازنشسته شدن ۶۰ هزار نفری معلمان در دو سال گذشته ما را با کمبود معلم در کشور مواجه ساخت که باید این نیاز از طریق آزمون استخدامی و در اولویت و از طریق دانشگاه فرهنگیان تأمین شود به […]

اجازه مجلس به دولت برای استخدام معلمان غیرانتفاعی و حق‌التدریسی‌
کسری ۱۰۰ هزار تایی معلم در کنار بازنشسته شدن ۶۰ هزار نفری معلمان در دو سال گذشته ما را با کمبود معلم در کشور مواجه ساخت که باید این نیاز از طریق آزمون استخدامی و در اولویت و از طریق دانشگاه فرهنگیان تأمین شود
به گزارش جهان نیوز به نقل از فارس، مجتبی یوسفی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو فارس، گفت: مجلس طی مصوبه‌ای در قالب لایحه برنامه هفتم به دولت اجازه داده از ظرفیت معلمان غیرانتفاعی، نهضتی، حق التدریس و … برای رفع کبمود معلم در آموزش و پرورش استفاده کند که با این مصوبه مشکل تأمین نیاز آموزش و پرورش در این حوزه برطرف خواهد شد.

درنظر گرفتن سهمیه ۲۵ درصدی برای معلمان غیرانتفاعی، نهضتی، حق التدریسی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره مصوبه مجلس افزود: در این مصوبه معلمان غیرانتفاعی، نهضتی، حق التدریسی و… سهمیه ۲۵ درصدی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش خواهند داشت.

وی اظهار داشت: در دولت دوازدهم ۱۷۰ هزار معلم بازنشسته شدند که تنها کار جذب ۷۰ هزار نفر برای جایگزین کردن معلم مورد نیاز کشور در دولت قبل انجام شد.

یوسفی خاطرنشان کرد: در ۴ سال دولت دوازدهم دانشگاه فرهنگیان تنها ۴۰ هزار نفر از معلمان مورد نیاز آموزش و پرورش در این ۴ سال را تأمین کرد در حالی که موظف بود در هر سال ۴۰ هزار معلم مورد نیاز کشور را تأمین کند.

وی افزود: با تأمین نیاز ۴۰ هزار تایی معلمان و آزمون استخدامی برای پذیرش ۳۰ هزار نفر دیگر تنها ۷۰ هزار نفر معلم راهی کلاس‌های درس شدند و ما با کسری ۱۰۰ هزار معلم در پایان دولت دوازدهم مواجه بودیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت:‌علاوه بر این درحالی که در سال‌های پیشین ما به طور میانگین با بازنشستگی حدود ۳۵ هزار معلم مواجه بودیم در دو سال قبل شاهد بازنشستگی ۶۰ هزار معلم در هر سال بودیم که این خود باز مشکلات ما را بیشتر کرد.

یوسفی خاطرنشان کرد: کسری ۱۰۰ هزار تایی معلم در کنار بازنشسته شدن ۶۰ هزار نفری معلمان در دو سال گذشته ما را با کمبود معلم در کشور مواجه ساخت که باید این نیاز از طریق آزمون استخدامی و در اولویت و از طریق دانشگاه فرهنگیان تأمین شود.

وی افزود: از ابتدای سال تا کنون ۶۷ هزار معلم توسط معلم استخدام شده‌اند که با جذب معلم در ۴ سال دولت دوازدهم تقریبا برابری می‌کند. البته مصوبه مجلس هم دست دولت را برای جذب استخدام معلم بازتر کرد

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت