احکام جدید صادر شده برای معلمان صد در صد خلاف قانون است

احکام جدید صادر شده برای معلمان صد در صد خلاف قانون است

احکام جدید صادر شده برای معلمان صد در صد خلاف قانون است / کم کردن حقوق معلمان در شرایط بحرانی اقتصادی کنونی وقیحانه است
علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس :
▫️احکام جدیدی که برای معلمان صادر شده صد در صد خلاف قانون است چراکه طبق قانون حقوق معلمان باید به صورت پلکانی تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کند به همین دلیل کمیسیون آموزش این موضوع را پیگیری می‌کند.

▫️معلمان با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته‌اند و شرایط معیشتی آن‌ها بسیار ناگوار است. تورم در کشور بیداد می‌کند و در این شرایط کم کردن حقوق معلمان وقیحانه است.

▫️حقوق ها باید متناسب با نرخ تورم افزایش پیدا کند اما نه تنها در رابطه با معلمان بلکه در رابطه با دیگر اقشار جامعه نیز با توجه به چند برابر شدن تورم این مسئله رعایت نشده است.

▫️طبق قانون هیات دولت باید برای وضعیت حقوقی معلمان تصمیم‌گیری کند بنابراین آموزش و پرورش نمی‌توانند با طرح این موضوع که شورای عالی اداری اقدام به حذف بندهایی از فیش حقوق معلمان کرده‌ از زیر بار مسئولیت این مسئله شانه خالی کند.

▫️مبلغ حذف شده در فیش حقوقی هر فرد حدود ۳۰ هزار تومان بوده و اغلب مدیران و معلمان را مشمول می‌شود. اگر چه این مبلغ بالا نیست اما تأثیر روانی آن مشهود است و معلمان و مدیران مدارس مطرح می‌کنند در شرایطی که حقوق‌شان افزایش اندکی داشته است و مسئله معیشت یکی از دغدغه‌های آنهاست چرا به بهانه‌های مختلف از حقوق آن‌ها کسر می‌شود و این مسئله بسیار آزار ‌دهنده است.

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت