یکسال هست که منتظر آمدن لایحه رتبه بندی معلمان هستیم

یکسال هست که منتظر آمدن لایحه رتبه بندی معلمان هستیم

یکسال است که منتظر آمدن لایحه رتبه‌بندی معلمان به مجلس هستیم

 

نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: آبان سال ۹۶ از وزیر آموزش‌وپرورش درباره اجرای رتبه‌بندی معلمان سوال پرسیدم که از ما زمان خواست تا لایحه به مجلس ارائه شود اما با گذشت یکسال هنوز خبری نیست.

 

یکسال است که منتظر آمدن لایحه رتبه‌بندی معلمان به مجلس هستیم

سید علی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، درباره سوال خود از وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: سوال بنده درباره تعلل در اجرای طرح رتبه بندی معلمان بود که روز گذشته در کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح و وزیر آموزش و پرورش توضیحاتی درباره آن ارائه کرد.

وی افزود: طبق برنامه ششم توسعه دولت مکلف شده است تا پایان سال نخست برنامه، لایحه رتبه بندی معلمان را تقدیم مجلس کند. برهمین اساس بنده در تاریخ ۲۲ آبان ۹۶ از وزیر آموزش و پرورش در این باره سوال پرسیدم و موضوع در کمیسیون آموزش مجلس مطرح شد و او از ما زمان خواست تا لایحه رتبه بندی به مجلس ارائه شود اما هم اکنون یک سال از این ماجرا گذشته است اما خبری از ارائه رتبه‌بندی به مجلس نیست.

نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر آموزش و پرورش روز گذشته عنوان کرد که لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت مصوب شده است. ما نیز هر زمان که در صحن علنی دولت بررسی و پس از آن به مجلس ارائه شد سوال خود را پس خواهیم گرفت چرا که یک سال معطل ماندیم اما خبری از ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان به مجلس نشد

ادیانی ادامه داد: رتبه‌بندی جزو حقوق قانونی معلمان است و عدم اجرای آن تخلف از قانون تلقی می‌شود و مسئولان باید عزم خود را برای اجرای آن جزم کنند چرا که این طرح باعث ارتقای جایگاه اجتماعی و وضعیت حقوقی معلمان می‌شود ودر حقیقت نوعی شرایط ارتقاء در درون نظام اداری آموزش و پرورش را فراهم می‌کند.

وی مطرح کرد: امیدواریم دولت هرچه سریعتر لایحه رتبه بندی معلمان را تقدیم مجلس کند و بحث اصلی این است که اگر دولت آن را به موقع ارائه دهد می‌توان در لایحه بودجه سال ۹۸ مبلغ مورد نیز برای اجرای آن را درنظر گرفت.

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت