ارائه طرح «رتبه‌بندی معلمان» به دولت به‌زودی

ارائه طرح «رتبه‌بندی معلمان» به دولت به‌زودی

?معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از طی مراحل پایانی آماده سازی طرح #رتبه_بندی معلمان خبر داد و گفت: طرح رتبه‌بندی #کمتر از ۱۰ روز دیگر به دولت ارائه می‌شود.

علی الهیار ترکمن :رتبه‌بندی در سال‌های گذشته به اشکال مختلفی اجرا شده است. یک بار از طریق طرح ارتقای شغلی و یک بار با مصوبه دولت در سال ۱۳۹۴ و با استفاده از سازوکارهای ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری شاهد اجرای رتبه‌بندی بوده‌ایم.
البته آنچه انجام شد مورد نظر و خواسته قانونگذاران و فرهنگیان کشور نبود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از شروع برنامه ششم توسعه، رتبه بندی را به شکل خاص‌تری دنبال می‌کنیم، گفت: در برنامه ششم توسعه به دولت تکلیف شده یک نظام رتبه‌بندی را تنظیم کند که بر اساس آن بتوانیم نظام‌های #پرداخت را طراحی کنیم. در واقع باید بگونه‌ای باشد که بتوانیم نظام پرداخت‌ها را بر اساس تخصص و صلاحیت‌های حرفه‌ای تنظیم کنیم و دوم آنکه یک مهندسی #نیروی_انسانی از طریق رتبه‌بندی انجام شود.

?وی با بیان اینکه دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش بیش از  ۱۲ جلسه برای تدوین لایحه رتبه‌بندی برگزار کرده و کار در مراحل نهایی است، گفت: کمتر از ۱۰ روز دیگر لایحه را از سوی آموزش و پرورش به #دولت تقدیم می‌کنیم که پس از تصویب در دولت در قالب لایحه به مجلس ارائه می‌شود.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت