افزایش حقوق ۲۰ درصدی افزایش حقوق پلکانی نیست/معافیت مالیاتی ۱۲ میلیون

افزایش حقوق ۲۰ درصدی افزایش حقوق پلکانی نیست/معافیت مالیاتی ۱۲ میلیون

میانگین دو سال آخر دریافتی مبنای برقراری مستمری بازنشستگان شد
افزایش حقوق ۲۰ درصدی افزایش حقوق پلکانی نیست/معافیت مالیاتی ۱۲ میلیون 🔰سخنگوی کمیسیون تلفیق 🔻در سال آینده افزایش حقوق کارمندان ۲۰ درصد خواهد بود و کف حقوق شاغلان نیز ۱۰ میلیون تومان خواهد بود. 🔻 کف حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۴۰۳ براساس مصوبه کمیسیون تلفیق ماهانه ۹ میلیون تومان خواهد بود. 🔻به […]

افزایش حقوق ۲۰ درصدی
افزایش حقوق پلکانی نیست/معافیت مالیاتی ۱۲ میلیون

🔰سخنگوی کمیسیون تلفیق

🔻در سال آینده افزایش حقوق کارمندان ۲۰ درصد خواهد بود و کف حقوق شاغلان نیز ۱۰ میلیون تومان خواهد بود.

🔻 کف حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۴۰۳ براساس مصوبه کمیسیون تلفیق ماهانه ۹ میلیون تومان خواهد بود.
🔻به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق، حقوق تا سقف ۱۲ میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است.
♦️توضیحات تکمیلی در خصوص پلکانی شدن افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ کارمندان و بازنشستگان از طریق اِعمال مالیات

🔰رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ درباره افزایش حقوق بازنشستگان و اعمال همسان سازی در بودجه سال آینده گفت
🔻کمیسیون در جلسه صبح امروز خود با افزایش حقوق ۲۰ درصدی شاغلین کشوری و لشکری موافقت کرد. این در حالی است که دولت در این بخش ۱۸ درصد را پیش بینی کرده بود.
🔻کمیسیون براساس مصوبه خود حداقل سقف حقوق را ۱۰ و سقف معافیت مالیاتی حقوق برای سال آینده را ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفت، از سویی دیگر وقتی ما معافیت مالیاتی حقوق را از ۸ میلیون به ۱۲ میلیون افزایش می دهیم این بدین معناست که حقوق های پایین مشمول یک افزایش چند درصدی هم خواهند شد.
🔻 با توجه به مصوبه کمیسیون تلفیق در زمینه تعیین و پلکانی کردن سقف مالیاتی حقوق ،سقف معافیت مالیاتی حقوق برای سال آینده ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفته شد بنابراین کمیسیون مصوب کرد؛ مازاد بر سقف ۱۲ میلیون تومان تا سقف ۱۶.۵میلیون تومان،۱۰ درصد.
🔻از ۱۶.۵ میلیون تومان تا ۲۷ میلیون تومان، ۱۵ درصد.
🔻 از ۲۷ میلیون تومان تا ۴۰ میلیون تومان،۲۰ درصد و از ۴۰ میلیون تومان به بالا ۳۰ درصد مالیات دریافت شود.
🔻بنابراین ۲۰ درصد افزایش حقوق برای همه شاغلین با رعایت عدالت در اخذ مالیات پلکانی انجام پذیرفته است.
🔻کمیسیون حداقل حقوق بازنشستگان در سال آینده را ۹ میلیون تومان تعیین کرد و این یعنی ۹۰ درصد حقوقی که برای شاغلین با حقوق کم در نظر گرفته خواهد شد.
🔻کمیسیون مصوب کرد حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در سال آینده باید با لحاظ ۹۰ درصد شاغلین متناظر بوده و ۴۰ درصد از بابت این مابه التفاوت حقوق در سال ۱۴۰۳ عملیاتی شود. به عنوان مثال کارمندی ۱۰ میلیون دریافتی داشته و با لحاظ ۲۰ درصد کارگزین آنلاین افزایش حقوق، حقوقش به ۱۲ میلیون تومان رسیده است،بنابراین وقتی فاصله حقوق شاغل با بازنشسته به عنوان مثال ۳ میلیون تومان باشد، ۴۰ درصد از این ۳ میلیون تومان را در سال ۱۴۰۳، ۳۰ درصد از آن در سال ۱۴۰۴ و ۳۰ درصد دیگر را در سال ۱۴۰۵ دریافت خواهد کرد. از این رو ۲۰ درصد افزایش حقوق بازنشستگان با درنظر گرفتن این شرایط، لحاظ می شود.
🔻همچنین کمیسیون تلفیق مصوب کرد که مصوبه مذکور برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم لحاظ شود، بر این اساس کمیسیون مصوب کرد که ۱۷۰ همت از بدهی های دولت به تامین اجتماعی توسط دولت پرداخت شود و از آن محل، منابع اجرای قانون تامین شود.
🔻 این نکته حائز اهمیت است که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی توسط دولت و کارفرمایان تعیین شده و مجلس در این زمینه تعیین تکلیف نمی کند؛ مجلس در این بخش تنها یک سیاست گذاری را برای بازنشستگان تامین اجتماعی داشته و برای این مصوبه، منبع تعیین کرده است. از این رو منابع پیش بینی شده هم می تواند مشکل دارو و هم منابع اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را برطرف کند.
🔻امیدواریم تصمیمات کمیسیون تلفیق در این بخش، موجب رضایت خاطر کارمندان لشکری و کشوری و بازنشستگان شود.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳.۶ / ۵. تعداد امتیاز: ۹

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت