موافقت نمایندگان با اختصاص ۱%درآمد شرکت های دولتی برای معیشت فرهنگیان

موافقت نمایندگان با اختصاص ۱%درآمد شرکت های دولتی برای معیشت فرهنگیان

تغییر رسته
موافقت نمایندگان با اختصاص یک درصد درآمد شرکت ها و بانک های دولتی برای معیشت فرهنگیان در نشست امروز صورت گرفت موافقت نمایندگان با اختصاص یک درصد درآمد شرکت ها و بانک های دولتی برای توسعه عدالت آموزشی نمایندگان مجلس با اختصاص یک درصد درآمد شرکت ها و بانک های دولتی برای توسعه عدالت آموزشی […]

موافقت نمایندگان با اختصاص یک درصد درآمد شرکت ها و بانک های دولتی برای معیشت فرهنگیان

در نشست امروز صورت گرفت موافقت نمایندگان با اختصاص یک درصد درآمد شرکت ها و بانک های دولتی برای توسعه عدالت آموزشی

نمایندگان مجلس با اختصاص یک درصد درآمد شرکت ها و بانک های دولتی برای توسعه عدالت آموزشی و بهبود معیشت فرهنگیان موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان، در جریان بررسی ماده یک طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با این ماده با ۱۵۴ رأی موافق، ۱۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۸ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس این گزارش در ماده یک طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش آمده است:

ماده یک- معادل یک درصد درآمد شرکت ها و بانک های دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت در قانون بودجه سنواتی در ردیف خاص پیش بینی و به سرجمع اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای وزارت آموزش و پرورش اضافه می شود تا در جهت توسعه عدالت آموزشی، بهبود معیشت فرهنگیان، تامین سرانه آموزش و پرورش و پرداخت مطالبات فرهنگیان هزینه شود.

این اعتبار صددرصد تخصیص یافته تلقی می شود. خزانه داری کل کشور موظف است به صورت ماهانه حداقل یک دوازدهم یک درصد کل درآمدهای سال قبل را به وزارت آموزش و پرورش پرداخت کرده و در پایان سال مالی با شرکت ها و بانک های مذکور تسویه کند.

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت