بالاخره پنجشنبه ها تعطیل می شود یا شنبه ها؟

بالاخره پنجشنبه ها تعطیل می شود یا شنبه ها؟

تعطیلی پنج شنبه
بالاخره پنجشنبه ها تعطیل می شود یا شنبه ها؟ /کدام تعطیلات به نفع کشور است؟ همشهری نوشت: 🔻در شرایطی که لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته مدتی است در مجلس مسکوت باقی مانده و به‌نظر می‌رسد دلیل اصلی آن اختلاف نظر بر سر تعطیلی شنبه یا پنجشنبه‌هاست، اتاق بازرگانی تهران خطاب به دولت و مجلس، تأکید […]

بالاخره پنجشنبه ها تعطیل می شود یا شنبه ها؟ /کدام تعطیلات به نفع کشور است؟

همشهری نوشت:

🔻در شرایطی که لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته مدتی است در مجلس مسکوت باقی مانده و به‌نظر می‌رسد دلیل اصلی آن اختلاف نظر بر سر تعطیلی شنبه یا پنجشنبه‌هاست، اتاق بازرگانی تهران خطاب به دولت و مجلس، تأکید کرد روزهای جمعه و شنبه تعطیل شوند.

🔺منتقدان اما مسائل شرعی را مانع تعطیل شدن روز شنبه می‌دانند و اعتقاد دارند برای افزایش تعطیلات آخر هفته باید روز پنجشنبه تعطیل شود؛ چراکه پنجشنبه‌ها برای ما ایرانیان از لحاظ عرفی برای زیارت اهل قبور مهم است.

🔺درواقع مخالفان معتقدند پنجشنبه برای ایرانیان یک روز فرهنگی و مناسکی است و تغییر تعطیلی پنجشنبه به همین واسطه امکان‌پذیر نیست.

🔺در پویشی که در همین‌باره از طریق یک خبرگزاری به راه افتاد، عنوان شد: مگر پیشنهاددهندگان تعطیلی روز شنبه نمی‌دانند که تعطیلی شنبه برای یهود و تعطیلی یکشنبه برای مسیحی‌ها و تعطیلی جمعه برای مسلمانان است. پس چرا پیشنهاد می‌دهند که شنبه تعطیل شود؟

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳ / ۵. تعداد امتیاز: ۱

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت