بزرگداشت دهه فجر در مدارس ایرانی خارج از کشور

بزرگداشت دهه فجر در مدارس ایرانی خارج از کشور

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دستورالعمل اجرایی ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل به سرپرستی‌ها و مدارس خارج از کشور ابلاغ شد.

کریمی با بیان اینکه مدارس مبدأ و نقطه  اصلی برنامه‌های بزرگداشت ۴۰  سال پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر در مدارس ایرانی خارج از کشور محسوب می‌شوند از برگزاری  برنامه‌ها به گونه‌ای  که دانش‌آموزان و معلمان با انگیزه و به صورت خود جوش و با نشاط مشارکت داشته باشند خبر داد.

وی با اشاره به ثبات روزافزون جمهوری اسلامی ایران و شکوفایی انقلاب در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با وجود دشمنی‌های بی‌وقفه استکبار بر زمینه‌سازی جهت آشنایی افزونتر اقشار مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان ایرانی خارج از کشور با آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل گفت: در دستورالعمل اجرایی ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۷  بر ضرورت اتحاد، انسجام و وفاق ملی بین مردم مسلمان ایران و امت اسلامی در سراسر جهان برای مقابله با تهدیدهای دشمنان قرآن و اهل بیت به صورت ویژه پرداخته شده و  بر تلاش  مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در زمینه حفظ و اعتلای هویت اسلامی ایرانی در عرضه داخلی و بین المللی تاکید شده است.

وی زمینه‌سازی برای مشارکت حداکثری دانش‌آموزان، فرهنگیان و خانواده‌ها در برنامه‌ریزی‌ها و اجرای فعالیت‌های مربوط به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و  فعالسازی تشکل‌های  دانش‌آموزی در مدارس خارج از کشور را از دیگر موارد مهم این دستورالعمل بیان کرد.

شایان ذکر است ۱۱۰ مدرسه جمهوری اسلامی ایران در بیش از ۵۵ کشور جهان هر ساله در آستانه قرار گرفتن در ایام الله دهه مبارک فجر همچون مدارس داخل کشور ویژه برنامه‌هایی را تدارک می‌بینند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت