حق مسکن ۶۵۰هزار تومانی کارگران از فروردین باید پرداخت شو

حق مسکن ۶۵۰هزار تومانی کارگران از فروردین باید پرداخت شو

دستور به صدور حکم افزایش حق مسکن سال ۱۴۰۱
حق مسکن ۶۵۰هزار تومانی کارگران از فروردین باید پرداخت شو

حق مسکن ۶۵۰هزار تومانی کارگران از فروردین باید پرداخت شو

کارگزین خبر – نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره حق مسکن ۶۵۰ هزارتومانی گفت:رقم حق مسکن چشمگیر نیست و حتی هزینه کارمزد مشاور املاک را هم برای کارگر پوشش نمی‌دهد و به‌عنوان یک کمک‌هزینه مطرح است. عمده تمرکز شورای‌عالی کار روی حقوق و معیشت است.

هادی ابوی, نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی گفت: این مصوبه طبق شورای عالی کار باید از فروردین ماه اجرا شود. دولت به زودی باید مصوبه جدید را ابلاغ کند, پس از ابلاغ کارفرمایان باید عقب ماندگی مزدی را به کارگران بپردازند.

ابوی گفت:نامه رئیس مجلس تنها عمل به وظیفه ی قوه مقننه در زمینه نظارت بر اجرای قانون بود.دولت باید به زودی اجرای مصوبه ۶۵۰هزار تومانی را ابلاغ کند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار ادامه داد:عمده مشکلات در حوزه واگذاری زمین است.ایده دولت سیزدهم مبنی بر اینکه زمین هایی در اختیار سازمان‌ و ها و ارگان ها و دستگاه ها هست را برای ساخت مسکن استفاده کنیم و از سوی دیگر وام و تسهیلات کم بهره در اقساط بلند به کارگران بپردازیم ایده بسیار خوبی است و اگر آقای رئیسی آن را عملیاتی کند گام بزرگی در جهت خانه دار شدن کارگران است.

ابوی با بیان اینکه یکی از اقدامات این است که تعاونی های مسکن را فعال کنیم گفت:در دهه های گذشته زمین های رایگان در اختیار تعاونی های مسکن قرار می گرفت و پول زمین را در مراحل بعدی و هنگام تحویل سند از کارگران می گرفتیم که موفقیت آمیز بود.

وی بیان کرد:رقم حق مسکن چشمگیر نیست و حتی هزینه کارمزد مشاور املاک را هم برای کارگر پوشش نمی‌دهد و به‌عنوان یک کمک‌هزینه مطرح است. عمده تمرکز شورای‌عالی کار روی حقوق و معیشت است و ما هنوز از نقطه مطلوب برای کارگر که در وضع اقتصادی موجود یک زندگی آبرومندانه و در رفاه داشته باشد، فاصله داریم.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۱.۵ / ۵. تعداد امتیاز: ۲

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت