دلیل عدم ابلاغ مصوبه جدید کنکوری توسط رئیس جمهور چیست؟

دلیل عدم ابلاغ مصوبه جدید کنکوری توسط رئیس جمهور چیست؟

اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت
دلیل عدم ابلاغ مصوبه جدید کنکوری توسط رئیس جمهور چیست؟ منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش مجلس : 🔹 درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تأثیر قطعی معدل در کنکور، بحث و بررسی‌هایی در کمیسیون آموزش صورت گرفت و نظرات کارشناسی اعضای کمیسیون بار دیگر به رئیس سازمان سنجش منتقل شد و سازمان […]

دلیل عدم ابلاغ مصوبه جدید کنکوری توسط رئیس جمهور چیست؟

منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش مجلس :

🔹 درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تأثیر قطعی معدل در کنکور، بحث و بررسی‌هایی در کمیسیون آموزش صورت گرفت و نظرات کارشناسی اعضای کمیسیون بار دیگر به رئیس سازمان سنجش منتقل شد و سازمان سنجش نیز عنوان کرد که مجری مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

🔹 پیش از این، براساس اخبار واصله از شورای عالی انقلاب فرهنگی، عنوان شده بود که این مصوبه برای سال ۱۴۰۳ به بعد است تا زیرساخت‌های این مصوبه آماده شود. ما اعتراضات داوطلبان را به گوش دولت، رئیس و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی رساندیم. با توجه به انتقاداتی که نسبت به این مصوبه وجود دارد، این مصوبه هنوز از جانب رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ نشده، ولی پس از ابلاغ لازم الاجرا خواهد بود.

🔹 البته حدود یک سال است که بسیاری از دبیرستان‌ها با پیش فرض اجرای این مصوبه دروس تشریحی را با دانش آموز کار می‌کنند و از فضای صرفاً تستی فاصله گرفتند؛ در هر صورت در نشست کمیسیون آموزش‌مجلس تأکید شد که تکلیف دانش آموزان باید هرچه سریع‌تر روشن و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور، ابلاغ یا رد شود.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳ / ۵. تعداد امتیاز: ۲

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت