وزیر

وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارتخانه آموزش و پرورش ۹۸ درصد پرسنلی است و یکی از سازمان‌های مهم است که در ساماندهی نیروی انسانی موفق بوده است و در استخدام‌ها در این دولت از رابطه بازی استفاده نشده است.منبع خبرگزاری صدا سیمافانی وزیر آموزش و پرورش و اسماعیل فلاح مجری تیتر امشب
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای فانی وزیر آموزش و پرورش با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، در ابتدای برنامه به سفر خود به خاش و معلم فداکاری که زیر آوار مانده بود اشاره کرد واز دیدار خود با خانواده این معلم گفت و یاد و خاطره این معلم فداکار را گرامی داشت.

آقای فانی درباره شایعه استعفای خود پس از حادثه خاش گفت: این خبر صحت ندارد و به حراست آموزش و پرورش گفته ام تا منشاء این حرکت در فضای مجازی مشخص شود و شکایت خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: آموزش و پرورش حداقل ۴۰ میلیون مخاطب دارد و شایعه این چنین خبری در آستانه روز معلم و هفته معلم کار درستی نبوده است و این خبر از پایه و اساس مشکل داشته و بی اساس بوده است.
فانی درباره معلمین حق التدریسی هم گفت: بخشی از این  گروه مهر سال ۹۴ مشغول به کار شده اند. وی همچنین گفت: در جلسه ای که با آقای نوبخت داشتیم، پیگیر مطالبات آموزش و پرورش شدیم تا پرداخت های معوقه انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره پاداش بازنشستگان نیز گفت: هزار و پنجاه میلیارد تومان اعتبار لازم داشتیم و تا اواخر سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان از آن تامین و پرداخت شد. وی در ادامه افزود: در بودجه ۹۵ نیز چهار هزار و پانصد میلیارد تومان اعتبار برای پاداش پایان خدمت پیش بینی شده است که با تصویب مجلس پرداخت خواهد شد.

آقای فانی درباره رتبه بندی معلمان نیز گفت: از آغاز مهر ۹۴ احکام صادر و اجرایی شده است. هشتصد و سی هزار نفر مشمول رتبه بندی شدهاند و افزایش حقوق ها از ۸۰ هزار تا ۵۹۰ هزار تومان بر حسب سابقه و ربته معلمان شامل می شود.

وی در ادامه افزود: وزارتخانه آموزش و پرورش ۹۸ درصد پرسنلی است و حقوق می دهد ویکی از سازمان های مهم است. آموزش و پرورش در ساماندهی در شاخص نیروی انسانی موفق بوده است. همچنین در توانمند سازی نیروی انسانی نیز موفق بوده ایم. وی افزود: در دوسال اخیر در استخدام نیروی انسانی سیاستی را پیاده کرده ایم که ساماندهی در مناطق مختلف به خوبی انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره استخدام نیروی انسانی نیز گفت: در استخدام نیروی انسانی در آموزش و پرورش در این دولت از رابطه بازی استفاده نشده است . از طریق آزمون و سیاست از بوم برای بوم استفاده شده است. همچنین با استفاده آزمون در دانشگاه فرهنگیان توانسته ایم معلمان را آموزش دهیم و بعد از آموزش بکارگیری کنیم.

فانی در ادامه گفت: سازمان مدیریت با توجه به شاخص ها آمار می دهد. آموزش و پرورش دستگاه حاکمیتی است و بدنبال گرفتن سهمیه هستیم تا بتوانیم خواست های خود را  دنبال  کنیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره مدارس غیر  ایمن نیز گفت: در زاهدان در شورای آموزش و پرورش استان  یکی از مصوبات استان این بود که ۵۷۶ کلاس خشتی و گلی و سنگی دراستان سیستان و بلوچستان تخریب و بازسازی شود و به  مدارس استاندارد تبدیل شود.

وی گفت اگر استاندار سیستان و بلوچستان اعتبار لازم را هزینه کند، اعتبارات ملی آموزش و پرورش نیز برای این امر تامین و هزینه خواهد شد تا بتوانیم تا آخر سال ۹۵ مدارس کپری را ایمن سازی کنیم.

وزیر آموزش و پرورش  درپایان گفت: در حال حاضر یک سوم مداس غیر ایمن است و قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه کل مدارس کشور ایمن سازی شود.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید