وزیر

وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارتخانه آموزش و پرورش 98 درصد پرسنلی است و یکی از سازمان‌های مهم است که در ساماندهی نیروی انسانی موفق بوده است و در استخدام‌ها در این دولت از رابطه بازی استفاده نشده است.منبع خبرگزاری صدا سیمافانی وزیر آموزش و پرورش و اسماعیل فلاح مجری تیتر امشب
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای فانی وزیر آموزش و پرورش با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، در ابتدای برنامه به سفر خود به خاش و معلم فداکاری که زیر آوار مانده بود اشاره کرد واز دیدار خود با خانواده این معلم گفت و یاد و خاطره این معلم فداکار را گرامی داشت.

آقای فانی درباره شایعه استعفای خود پس از حادثه خاش گفت: این خبر صحت ندارد و به حراست آموزش و پرورش گفته ام تا منشاء این حرکت در فضای مجازی مشخص شود و شکایت خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: آموزش و پرورش حداقل 40 میلیون مخاطب دارد و شایعه این چنین خبری در آستانه روز معلم و هفته معلم کار درستی نبوده است و این خبر از پایه و اساس مشکل داشته و بی اساس بوده است.
فانی درباره معلمین حق التدریسی هم گفت: بخشی از این  گروه مهر سال 94 مشغول به کار شده اند. وی همچنین گفت: در جلسه ای که با آقای نوبخت داشتیم، پیگیر مطالبات آموزش و پرورش شدیم تا پرداخت های معوقه انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره پاداش بازنشستگان نیز گفت: هزار و پنجاه میلیارد تومان اعتبار لازم داشتیم و تا اواخر سال گذشته 900 میلیارد تومان از آن تامین و پرداخت شد. وی در ادامه افزود: در بودجه 95 نیز چهار هزار و پانصد میلیارد تومان اعتبار برای پاداش پایان خدمت پیش بینی شده است که با تصویب مجلس پرداخت خواهد شد.

آقای فانی درباره رتبه بندی معلمان نیز گفت: از آغاز مهر 94 احکام صادر و اجرایی شده است. هشتصد و سی هزار نفر مشمول رتبه بندی شدهاند و افزایش حقوق ها از 80 هزار تا 590 هزار تومان بر حسب سابقه و ربته معلمان شامل می شود.

وی در ادامه افزود: وزارتخانه آموزش و پرورش 98 درصد پرسنلی است و حقوق می دهد ویکی از سازمان های مهم است. آموزش و پرورش در ساماندهی در شاخص نیروی انسانی موفق بوده است. همچنین در توانمند سازی نیروی انسانی نیز موفق بوده ایم. وی افزود: در دوسال اخیر در استخدام نیروی انسانی سیاستی را پیاده کرده ایم که ساماندهی در مناطق مختلف به خوبی انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره استخدام نیروی انسانی نیز گفت: در استخدام نیروی انسانی در آموزش و پرورش در این دولت از رابطه بازی استفاده نشده است . از طریق آزمون و سیاست از بوم برای بوم استفاده شده است. همچنین با استفاده آزمون در دانشگاه فرهنگیان توانسته ایم معلمان را آموزش دهیم و بعد از آموزش بکارگیری کنیم.

فانی در ادامه گفت: سازمان مدیریت با توجه به شاخص ها آمار می دهد. آموزش و پرورش دستگاه حاکمیتی است و بدنبال گرفتن سهمیه هستیم تا بتوانیم خواست های خود را  دنبال  کنیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره مدارس غیر  ایمن نیز گفت: در زاهدان در شورای آموزش و پرورش استان  یکی از مصوبات استان این بود که 576 کلاس خشتی و گلی و سنگی دراستان سیستان و بلوچستان تخریب و بازسازی شود و به  مدارس استاندارد تبدیل شود.

وی گفت اگر استاندار سیستان و بلوچستان اعتبار لازم را هزینه کند، اعتبارات ملی آموزش و پرورش نیز برای این امر تامین و هزینه خواهد شد تا بتوانیم تا آخر سال 95 مدارس کپری را ایمن سازی کنیم.

وزیر آموزش و پرورش  درپایان گفت: در حال حاضر یک سوم مداس غیر ایمن است و قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه کل مدارس کشور ایمن سازی شود.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت