ضمن خدمت دور متوسطه

ضمن خدمت دور متوسطه

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از توجه ویژه به آموزش های ضمن خدمت معلمان برای دروس جدید مقطع متوسطه دوم و اجرای مناسب فرآیند هدایت تحصیلی خبر داد.

اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار   در خصوص چالش ها و برنامه های سال تحصیلی آینده در شهر تهران گفت: بزرگترین چالشی که  در سال تحصیلی آینده  با آن مواجه هستیم تغییر نظام آموزشی و ورود پایه دهم به مقطع متوسطه دوم است که به تبع آن تغییرات گسترده ای نظیر تغییر در کتاب های درسی و بحث هدایت تحصیلی وجود دارد.
وی ادامه داد: کتاب های درسی پایه دهم برای اولین بار تالیف شده و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد لذا توجه به تفهیم صحیح مسائل آموزش کتاب های درسی بسیار حائز اهمیت است بنابراین تمرکز اصلی بر کلاس های ضمن خدمت معلمان و ارائه آموزش های صحیح به آنها است .

.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد : دروس جدیدی همچون سواد رسانه ای، کارآفرینی و هنر در دوره دوم متوسطه افزوده شده است بنابراین ضرورت توجه به دوره های آموزشی برای معلمان افزایش می یابد.
چهاربند در خصوص بحث هدایت تحصیلی با بیان اینکه از پنج ماه گذشته برای انتخاب صحیح  در فرآیند هدایت تحصیلی برنامه های متعددی در مدارس انجام شده است ،عنوان کرد:  از ۲۰ تیرماه سامانه انتخاب رشته برای دانش آموزان باز است و آنها می توانند براساس امتیازات کسب شده در فرآیند هدایت تحصیلی ثبت نام خود را انجام دهند.
 وی اظهار کرد: دانش آموزان ۱۲ اولویت انتخاب رشته را دریافت کرده و براساس ظرفیت مدارس موردنظر خود اقدام به ثبت نام می کنند در واقع هر کدام از مدارس اعم از دولتی، غیر دولتی ، تیزهوشان و غیره ظرفیت برای رشته ها درنظر گرفته اند که این امر هم در فرآیند انتخاب رشته موثر است

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت