فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم (+راهنمای تکمیل فرم اولویت همگام) -سایت پادا

فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم (+راهنمای تکمیل فرم اولویت همگام) -سایت پادا

فرم اولیت بندی
فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم (+راهنمای تکمیل فرم اولویت همگام) دانش‌آموزان پایه نهم در انتهای سال تحصیلی برای ورود به پایه‌ی دهم و انتخاب رشته باید فرایند هدایت تحصیلی را طی کنند. این فرایند در سال‌های قبل از طریق سایت همگام انجام می‌شد اما به تازگی آموزش و پرورش سایت جدیدی برای تکمیل فرم […]

فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم (+راهنمای تکمیل فرم اولویت همگام)

سایت پادا اینجا کلیک کنید
سایت پادا اینجا کلیک کنید

دانش‌آموزان پایه نهم در انتهای سال تحصیلی برای ورود به پایه‌ی دهم و انتخاب رشته باید فرایند هدایت تحصیلی را طی کنند. این فرایند در سال‌های قبل از طریق سایت همگام انجام می‌شد اما به تازگی آموزش و پرورش سایت جدیدی برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی معرفی کرده ‌است و سامانه‌ی هدایت تحصیلی جدید با نام پادا به نشانی pada.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

فرم هدایت تحصیلی با توجه به علایق، توانایی‌ها، وضعیت تحصیلی و … دانش آموز را راهنمایی می‌کند تا مناسب‌ترین رشته برای ادامه تحصیل را انتخاب کند. در ادامه نحوه‌ی تکمیل فرم اولویت‌بندی هدایت تحصیلی در سایت پادا را توضیح خواهیم داد.

تکمیل فرم اولویت بندی در همگام

هدایت تحصیلی برای عبور از پایه نهم به پایه دهم انجام می‌شود که شامل ۷ فرم است که هر فرم هدایت تحصیلی باید توسط افراد مشخصی پر شود، برای مثال دانش آموز، والدین، معلمان، مشاور مدرسه فرم جداگانه‌ای دارند، تکمیل این فرم‌ها توسط این اشخاص به دانش آموز کمک می‌کند تا با توجه به مهارت‌ها و علایق خود بهترین انتخاب رشته را انجام دهد.

تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم همگام به صورت مجازی انجام می‌شود و دانش‌آموز با وارد کردن کد ملی و رمز عبور می‌تواند فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم را تکمیل کند.

تکمیل فرم اولویت(هدایت تحصیلی) از تاریخ ۲۶ بهمن در سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir برای دانش‌آموزان پایه نهم فعال شده است.
راهنمای تکمیل فرم اولویت بندی تحصیلی در پادا

با توجه به اینکه هدایت تحصیلی پایه نهم از طریق سایت پادا انجام می‌گیرد، مدیران مدارس ابتدا باید دانش‌آموزان را در سامانه‌ی سیدا ثبت‌نام کنند و نام کاربری و رمز عبور هر یک از دانش‌آموزان را در اختیار آن‌ها قرار دهند. در ادامه‌ی مقاله درباره‌ی فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم در سایت پادا توضیحاتی ارائه داده‌ایم.

برای کسب آگاهی بیشتر درباره‌ی فرم هدایت تحصیلی می‌توانید به مقاله‌ی راهنمای تکمیل فرم هدایت تحصیلی مراجعه کنید.

مرحله ۱) برای تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم ابتدا در مرورگر خود آدرس اینترنتی سامانه‌ی پادا به نشانی pada.medu.ir را وارد می‌کنیم.

راهنمای تکمیل هدایت تحصیلی (مرحله۱)

مرحله ۲) پس از ورود به سامانه، در پنجره‌ی بار شده مشاهده کارنامه را انتخاب می‌کنیم.

 

تکمیل فرم اولویت بندی در همگام
مرحله ۳) در پایان اطلاعات خواسته شده‌ی سامانه را با دقت و به درستی وارد می‌کنیم و گزینه‌ی ورود کاربران را انتخاب می‌کنیم.

مرحله 3) در پایان اطلاعات خواسته شده‌ی سامانه را با دقت و به درستی وارد می‌کنیم و گزینه‌ی ورود کاربران را انتخاب می‌کنیم.

فرم اولویت بندی

فرم شماره ۷ (فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم) یا همان اولویت ثبت‌نام، به این منظور طراحی شده است که دانش‌آموز براساس رشته‌ی انتخابی و تکمیل ظرفیت اولیه و نهایی رشته، اولویت رشته‌ی انتخابی خود را از الف تا د بداند. در ادامه هر یک از اولویت‌های هدایت تحصیلی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

اولویت الف

اولویت‌ها بر اساس شرایط دانش‌آموزان و ظرفیت پذیرش رشته‌ی مورد نظر تعیین می‌شوند. به طور کلی اولویت الف در یک رشته برای دانش‌آموزانی است که شرایط قابل قبول اعلام شده از طرف آموزش و پرورش برای انتخاب رشته‌ی مورد نظر خود را داشته باشند.

اولویت ب

وقتی رشته‌ی مورد نظر یک دانش‌آموز در اولویت ب قرار دارد، یعنی دانش‌آموز شرایط لازم برای انتخاب رشته‌‌ی مورد نظر خود را به طور کامل ندارد و در تکمیل ظرفیت این رشته می‌تواند در آن ثبت‌نام کنند. اما دقت کنید که ثبت‌نام این گروه قبل از گروه‌هایی با اولویت الف، امکان‌پذیر نیست.

اولویت ج و د

دانش‌آموزان پس از اتمام ثبت‌نام دانش‌آموزانی که رشته‌ی مورد نظرشان در اولویت‌های الف و ب قرار گرفته است، در صورت وجود ظرفیت ثبت‌نام، می‌توانند در رشته‌های اولویت ج و د ادامه تحصیل بدهند.

در سایت همگام پس از ورود به سامانه و انتخاب گزینه‌ی هدایت تحصیلی و سپس تکمیل فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم، شروع به انتخاب رشته بر اساس اولویت مورد نظر می‌کنیم، پس از چیدن تمام رشته‌ها، روی گزینه ذخیره چیدمان کلیک می‌کنیم.

 

 

فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم (+راهنمای تکمیل فرم اولویت همگام)
فرم اولویت بندی انتخاب رشته نهم (+راهنمای تکمیل فرم اولویت همگام)

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد امتیاز: ۲

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت