مراحل انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه | جدول زمان بندی انتقال سهام متوفیان سهام عدالت

مراحل انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه | جدول زمان بندی انتقال سهام متوفیان سهام عدالت

مراحل انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه
🔴👈 اعلام زمانبندی و نحوه مراجعه وراث سهام‌داران عدالت فوت شده به سامانه 🔵👈 جدول زمان بندی انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث به این شرح است: ۱⃣وراث متوفیان سال ۱۳۸۴ و قبل از آن در تاریخ ۱۵ آبان ۲⃣متوفیان سال ۸۵ در تاریخ ۲۷ آبان ۳⃣سال ۸۶ و ۸۷ در تاریخ ۱۱ آذر […]

🔴👈 اعلام زمانبندی و نحوه مراجعه وراث سهام‌داران عدالت فوت شده به سامانه

🔵👈 جدول زمان بندی انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث به این شرح است:

۱⃣وراث متوفیان سال ۱۳۸۴ و قبل از آن در تاریخ ۱۵ آبان

۲⃣متوفیان سال ۸۵ در تاریخ ۲۷ آبان

۳⃣سال ۸۶ و ۸۷ در تاریخ ۱۱ آذر

۴⃣سال ۸۸ و ۸۹ در تاریخ ۲۵ آذر

۵⃣سال ۹۰ و ۹۱ در تاریخ ۹ دی

۶⃣سال ۹۲ و ۹۳ در تاریخ ۲۳ دی

۷⃣سال ۹۴ و ۹۵ در تاریخ ۷ بهمن

۸⃣سال ۹۶ و ۹۷ در تاریخ ۲۱ بهمن

۹⃣سال ۹۸ و ۹۹ در تاریخ ۵ اسفند

🔟سال ۱۴۰۰ و به بعد ۱۹ اسفند

مراحل انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه

پس از آزاد سازی سهام عدالت برای تمامی دارندگان این سهم که متوفیان نیز شامل آن می شوند لازم است تا اقدام به آزاد سازی و دریافت آن کنند اما برای افراد فوت شده اسپین وراث و بازماندگان قانونی او هستند که باید اقدام به انتقال سهم مورد نظر برای خود کنند. برای انجام این کار مراحل زیر باید طی شود:

 مراجعه به سایت samanese.ir جهت اطلاع از وضعیت سهام عدالت شخص متوفی.

 ثبت نام در سامانه سجام و ایجاد حساب کاربری در آن .

 مراجعه به قسمت میز خدمت الکترونیک موجود در سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی به جهت وارد کردن اطلاعات مربوط به انحصار ورثه. پس ازانجام این کار شرکت سپرده گذاری به بررسی و انجام فرایند اتقال سهام خواهد پرداخت.

به دنبال تقاضای وراث برای انتقال سهام عدالت متوفیان، مسئولان مربوطه بر آن شدند تا به منظور تسهیل امور مربوط به انتقال سهام این افراد سامانه ای تحت عنوان سامانه میراث یا سامانه تسهیم هوشمند و انتقال مکانیزه دارایی متوفیان سهام عدالت به وراث ایشان را راه اندازی کند. 

اجرای طرح انتقال به وراث بر اساس زمانبندی و سال فوت خواهد بود. وراث برای دریافت جدول زمان بندی و تشکیل پرونده و به درگاه ذی نفعات بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.ir و برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای این طرح ملی به سایت اینترنتی شرکت سپرده گذاری مرکزی به نشانی www.csdiran.ir مراجعه کنند.

هچنین لازم به ذکر است از آنجایی که امکان آزاد سازی سهام های عدالت و خرید و فروش این سهام ها در بازار بورس و اوراق بهادار فراهم شده است ، سهامداران و وراث مشمولین سهام عدالت به دنبال اطلاع از قیمت سهام خود برای فروش هستند . در رابطه با قیمت و ارزش سهام عدالت به نرخ روز نظریات مختلفی وجود دارد که در مقاله ذیل توضیحات کاملی در خصوص آن آورده شده است .

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت