مقررات خدمت نيمه وقت بانوان:

فرهنگیان, [۱۶.۰۹.۱۶ ۱۲:۴۲]
توضیح آموزش و پرورش درباره وضعیت بیمه و دستمزد معلمان مدارس غیردولتی
وزارت آموزش و اعلام کرد: به استناد ماده ۲۵ قانون تأسیس و اداره مدارس، مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، کارکنان تمام وقت فاقد پوشش بیمه‌ای مدارس و مراکز غیردولتی، از مزایای قانون تامین اجتماعی و اصلاحات بعدی آن برخوردار می‌شوند.

به گزارش ایسنا، معلمان مدارس غیردولتی در تاریخ هفتم شهریورماه با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار یکسان‌سازی وضعیت حقوق، دستمزد و بیمه خود شدند که در پی آن سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت حقوق، دستمزد و بیمه معلمان مدارس غیردولتی توضیحاتی ارائه کرد که به این شرح است:
«باستناد ماده ۲۵ قانون تاسیس و اداره مدارس، مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی، کارکنان تمام وقت فاقد پوشش بیمه‌ای مدارس و مراکز غیر دولتی از مزایای قانون تامین اجتماعی و اصلاحات بعدی آن برخوردار می‌شوند. کارکنان پاره وقت فاقد پوشش بیمه‌ای نیز به نسبت ساعات انجام کار مشمول حمایت‌های مقرر در این ماده هستند، بدیهی است موسسان مدارس غیر دولتی موظف به رعایت قانون بوده و در صورت تخلف مشمول مجازات‌های مواد ۳۴ و ۳۵ قانون مذکور خواهند شد.
ضمنا در صورت اعلام موارد و مصادیق، موضوع از طریق ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها قابل پیگیری است.»

مقررات خدمت نيمه وقت بانوان:

به استناد شيوه‌نامه ۳۸/اد-۱۶/۴/۶۴ قانون نحوه‌ي اجراي قانون مربوط به خدمت نيمه وقت بانوان مصوب ۱۰/۱۰/۶۲، خواهراني كه در استخدام رسمي مي‌باشند مي‌توانند بر اساس تقاضاي خود و موافقت اداره مربوطه ساعات كار موظف هفتگي خود را به يك دوم ساعت يا سه چهارم ساعت اشتغال در هفته كاهش دهند

۱-همكاراني كه از مزاياي نيمه وقت بهره‌مند مي‌گردند حقوق و فوق‌العاده شغل مستمر خود را به نسبت يك دوم
و يا سه چهارم دريافت مي‌نمايند. ضمناً فوق‌العاده‌هاي محل خدمت، بدي آب و هوا، محروميت از تسهيلات زندگي از محدوديت مذكور مستثني بوده و به طور كامل دريافت خواهند نمود.

۲-حداقل مدت استفاده از تقليل ساعات كار هفتگي به مدّت يك سال و تاريخ شروع و اتمام آن از اوّل مهر تا آخر
شهريور ماه هر سال تحصيلي خواهد بود و كمتر از اين مدّت امكان‌پذير نخواهد بود.

۳-سنوات خدمت يك دوم و سه چهارم اشتغال در هفته بانوان به شرط پرداخت كسور بازنشستگي به نسبت تمام حقوق و فوق‌العاده شغل تا سه سال از لحاظ برقراري حقوق بازنشستگي به صورت خدمت تمام وقت و مازاد بر آن
هر سال ۶ ماه براي بازنشستگي محاسبه خواهد شد.

۴-مشمولين اين قانون به هيچ وجه نمي‌توانند در ساير وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شركت‌هاي دولتي و يا غير دولتي اشتغال يابند و در صورت اشتغال از دستگاه مربوطه اخراج خواهند شد.

۵-لازم به يادآوري است كه مطابق بخشنامه ۷۸/۷۱۰-۴/۱۱/۸۴ اداره كل امور اداري مستخدم زن پيماني هم
در صورت موافقت دستگاه مربوطه مي‌توانند از خدمت نيمه وقت استفاده نمايند.

۶-امور اداري مناطق، نيمه وقت كاركنان زن پيماني را مي‌بايست با توجه به مدّت پيمان‌نامه از تاريخ ۱/۱/ هر سال تا ۲۹/۱۲ /همان سال به صورت دو حكم پيماني، ابتدا از ۱/۷/ همان سال تا پايان سال مالي و مجدداً در صورت تمديد پيمان‌نامه از ۱/۱/ سال بعد تا پايان شهريور تنظيم نمايند.

۷-همكاران زن كه در استخدام آزمايشي مي‌باشند نمي‌توانند از خدمت نيمه وقت بهره‌مند گردند.

 

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام. کارمندان اداری اداره آموزش و پرورش هم میتونند از اشتغال نیمه وقت بانوان استفاده کنند یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید