نكاتی در مورد قوانین امور اداری

نكاتی در مورد قوانین امور اداری

نكاتی در مورد قوانین امور اداری
نكاتی در مورد قوانین امور اداری ✳️به اطلاع همكاران محترم می رساند با توجه به مطلع نبودن از بعضی بخشنامه های مهم و متضرر شدن افراد ذینفع، اهم مواردی كه همكاران محترم بایستی در موعد مقرر جهت بررسی به امور اداری مراجعه نمایند، به شرح زیر اعلام می گردد. لازم است مدیران محترم ضمن توجیه […]

نكاتی در مورد قوانین امور اداری
✳️به اطلاع همكاران محترم می رساند با توجه به مطلع نبودن از بعضی بخشنامه های مهم و متضرر شدن افراد ذینفع، اهم مواردی كه همكاران محترم بایستی در موعد مقرر جهت بررسی به امور اداری مراجعه نمایند، به شرح زیر اعلام می گردد. لازم است مدیران محترم ضمن توجیه در جلسات شورای معلمان، بخشنامه را به رویت همكاران رسانیده و امضا اخذ نمایند.

۱ – همكار موظف است هرگونه تغییر در وضعیت تاهل و تعداد فرزند جهت برقراری یا قطع كمك هزینه عائله مندی و اولاد را با در دست داشتن مدارك مورد نیاز به امور اداری اعلام نماید. كمك هزینه اولاد برای فرزند پسر تا ۲۰ سال و در صورت عدم اشتغال و ادامه تحصیل تا ۲۵ سال و برای فرزند دختر تا زمان ازدواج ( تاریخ وقوع عقد ) برقرار می باشد.

۲ – كمك هزینه فوت و ازدواج جهت افرادی كه تحت تكفل همكار می باشند ، پرداخت می گردد. این كمك هزینه فقط به یك نفر (همكار ، همسر یا فرزندش در صورت شاغل بودن ) تعلق می گیرد. در صورتی كه همكاری سال های قبل مشمول این بند بوده و مراجعه ننموده است، می تواند مراجعه و این كمك هزینه را طبق مبلغ همان سال دریافت نماید.

۳ – همكاران خانم بایستی مرخصی زایمان خود را حداكثر در هفته اول با ارائه مدارك به امور اداری اطلاع دهند.

۴ – همکاران خانمی که همسر آنها فوت شده و از هیچ مرجعی ( صندوق های بازنشستگی کشوری، لشکری،تامین اجتماعی و …) مستمری دریافت نمی کنند با ارائه مدارک، مشمول دریافت حق عائله مندی و در صورت کفالت فرزندان مشمول دریافت حق اولاد می گردند.

۵- همکاران خانمی که از همسر خود جدا شده اند با ارائه مدارک، مشمول دریافت حق عائله مندی و در صورت در اختیار داشتن حضانت فرزندان به شرط عدم دریافت نفقه، مشمول دریافت حق اولاد می گردند.

۶ – همکاران خانمی که دارای همسر معلول و از کار افتاده کلی بوده و به استناد رای و مدارک قانونی، مخارج همسر و فرزندان بر عهده ایشان می باشد، مشمول دریافت حق عائله مندی و حق اولاد می گردند.

۷ – همكارانی كه گواهی استعلاجی دارند حداكثر ۳ روز از آغاز مرخصی استعلاجی بایستی جهت ارائه مدارك به امور اداری مراجعه، در غیر این صورت غیبت منظور خواهد شد.

۸ – مدیران مدارس لازم است غیبت همكار را پس از مشخص نمودن دقیق مشخصات همكار ، وضعیت مرخصی (عدم حضور ، غیبت غیر موجه یا استعلاجی ) در همان روز غیبت ارسال نمایند.

۹ – مدیران محترم لازم است هرگونه تقلیل ساعت آموزشی ، مرخصی شیر دهی و … را با نامه و تاییدیه امور اداری اعمال نمایند.

۱۰ – همكار موظف است هرگونه تغیر آدرس محل سكونت ، تلفن ثابت، همراه و مشخصات فردی خود را حداكثر تا یك هفته به امور اداری اطلاع دهد.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت