پنتاگون طرح لهستان برای اعزام میگ-۲۹ به اوکراین را رد کرد

پنتاگون طرح لهستان برای اعزام میگ-۲۹ به اوکراین را رد کرد

پنتاگون طرح لهستان برای اعزام میگ-۲۹ به اوکراین را رد کرد   وزارت دفاع آمریکا طرح لهستان برای قرار دادن جنگنده‌های میگ ۲۹ خود در اختیار اوکراین را “توجیه‌ناپذیر” توصیف کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از وبسایت روزنامه گاردین، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ایده پرواز این جنگنده‌ها به سوی حریم هوایی اوکراین […]

پنتاگون طرح لهستان برای اعزام میگ-۲۹ به اوکراین را رد کرد

 

وزارت دفاع آمریکا طرح لهستان برای قرار دادن جنگنده‌های میگ ۲۹ خود در اختیار اوکراین را “توجیه‌ناپذیر” توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وبسایت روزنامه گاردین، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ایده پرواز این جنگنده‌ها به سوی حریم هوایی اوکراین که در جنگ با روسیه قرار دارد، نگرانی‌هایی جدی برای کل اتحاد ناتو ایجاد می‌کند.

وزیر امور خارجه لهستان پیش‌تر اعلام کرد که دولت این کشور آماده است تا تمامی جنگنده‌های میگ-۲۹ خود را فورا و بصورت رایگان به پایگاه هوایی رامشتاین (در آلمان) اعزام کرده و آن‌ها را در اختیار دولت آمریکا قرار دهد. بیشتر بخوانید
جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت که این طرح “توجیه‌ناپذیر” است.

کربی گفت: ما همچنان به مشورت با لهستان و دیگر شرکای ناتو درباره این مسئله و چالش‌های راهبردی آن ادامه خواهیم داد اما فکر نمی‌کنیم که پیشنهاد لهستان توجیه‌پذیر و قابل قبول باشد.

این قرار داد ۳ جانبه (میان آمریکا، لهستان و اوکراین) و عدم اعزام مستقیم جنگنده‌ها به اوکراین از خاک لهستان، باعث می‌شد که خطر اقدام متقابل روسیه علیه لهستان، با آمریکا تقسیم شود، چرا که تصمیم درباره زمان و چگونگی اعزام این جنگنده‌ها به اوکراین با آمریکا بود.

لهستان همچنین از آمریکا تضمین خواسته بود که جای خالی این جنگنده‌ها در ناوگان هوایی ورشو را با جنگنده‌های به روزتر آمریکایی پر کند.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳ / ۵. تعداد امتیاز: ۳

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت