♻️ تفاوت میان فوق العاده خاص و ویژه

♻️ تفاوت میان فوق العاده خاص و ویژه

♻️ تفاوت میان فوق العاده خاص و ویژه
♻️ تفاوت میان فوق العاده خاص و ویژه 💢 به صورت کلی، نظام پرداخت کارمندان دستگاه‌های اجرائی براساس امتیاز حاصل از ارزشیابی عوامل شغل و شاغل و سایر ویژگی‌های مرتبط است و این امتیاز در ضریب ریالی ضرب می‌گردد و مبنای تعیین حقوق و مزایای کارمندان قرار می‌گیرد. فوق‌العاده‌های مختلف ابزارهایی برای افزایش امتیاز مذکور […]

♻️ تفاوت میان فوق العاده خاص و ویژه

💢 به صورت کلی، نظام پرداخت کارمندان دستگاه‌های اجرائی براساس امتیاز حاصل از ارزشیابی عوامل شغل و شاغل و سایر ویژگی‌های مرتبط است و این امتیاز در ضریب ریالی ضرب می‌گردد و مبنای تعیین حقوق و مزایای کارمندان قرار می‌گیرد. فوق‌العاده‌های مختلف ابزارهایی برای افزایش امتیاز مذکور و در نتیجه، افزایش حقوق و مزایای کارمندان دستگاه‌های اجرایی است. همچنین به گفته و پیگیری فرهنگیان صد و بیست در بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری درباره «فوق العاده ویژه» آمده است: «فوق‌العاده ویژه در موارد خاص با توجه به عواملی از قبیل بازار کار داخلی و بین‌المللی، ریسک‌پذیری، تأثیر اقتصادی فعالیتها در درآمد ملی، انجام فعالیت و وظایف تخصصی و ستادی و تحقیقاتی و حساسیت‌ کار با پیشنهاد سازمان و تصویب هیئت وزیران امتیاز ویژه‌ای برای حداکثر (۲۵ درصد) از مشاغل،‌ در برخی از دستگاههای اجرائی تا (۵۰ درصد) سقف امتیاز حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر مذکور در این فصل در نظر گرفته خواهد شد. به گفته و پیگیری فرهنگیان صد و بیست، در سال های اخیر برخی دستگاه ها هم از فوق العاده ویژه و هم از فوق العاده خاص بهره مند شده اند، در لایحه بودجه سال آینده، برای کارمندان دولت، افزایش فوق العاده خاص پیش بینی شده است و برخی نمایندگان نیز از افزایش تا ۵۰ درصد فوق العاده ویژه خبر داده اند. حال باید دید هر دو افزایش اتفاق خواهد افتاد یا دولت و شورای نگهبان آن را رد خواهند کرد.

پ. ن: در فضای مجازی برخی به اشتباه، فوق العاده خاص را همان ویژه تعبیر کرده اند که نادرست است و هر دو فوق العاده در مجلس در حال پیگیری است ولی هیچکدام هنوز قطعی نشده اند و با توجه به بار مالی، بعید است تأیید نهایی شوند.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳.۱ / ۵. تعداد امتیاز: ۲۱

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت