هزینه بیمه تکمیلی فرهنگیان

هزینه بیمه تکمیلی فرهنگیان

بیمه دانا
بیمه‌های مکمل به‌عنوان تکمیل‌کننده پوشش هزینه‌های درمانی عمل می‌کنند. این بیمه‌نامه به صورت گروهی، انفرادی و خانواده ارائه می‌شود. بیمه تکمیلی فرهنگیان در دسته بیمه گروهی قرار می‌گیرد. در سال‌های گذشته تعهدات بیمه تکمیلی برای این قشر به‌صورت صندوقی تامین می‌شد. در این روش بخشی از خدمات درمانی مانند دندان‌پزشکی، عینک و… تحت پوشش بیمه […]

بیمه‌های مکمل به‌عنوان تکمیل‌کننده پوشش هزینه‌های درمانی عمل می‌کنند. این بیمه‌نامه به صورت گروهی، انفرادی و خانواده ارائه می‌شود.
بیمه تکمیلی فرهنگیان در دسته بیمه گروهی قرار می‌گیرد. در سال‌های گذشته تعهدات بیمه تکمیلی برای این قشر به‌صورت صندوقی تامین می‌شد.
در این روش بخشی از خدمات درمانی مانند دندان‌پزشکی، عینک و… تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گرفت. اما در اواخر خرداد ماه ۱۴۰۱ توافقنامه جدیدی بین وزارت آموزش و پرورش و شرکت بیمه دانا امضا شد.
طبق این توافق ۹۰ درصد خدمات درمانی فرهنگیان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.
حق‌بیمه تکمیلی فرهنگیان در سال جدید، ۳۹۵ هزار تومان برای هر نفر تعیین شده است. دو سوم این مبلغ یعنی ۲۶۳ هزار تومان آن توسط دولت پرداخت می‌شود. یک سوم آن یعنی ۱۳۲ هزار تومان باقی‌مانده سهم کارمند است.
حق‌بیمه ماهانه والدین تمامی کارکنان و همسر کارمندان زن به‌صورت کامل از حقوق بیمه‌شده اصلی کسر می‌شود. به بیان دیگر، دو سوم سهم دولت را هم کارمند باید بپردازد.

۰/۵ (۰ نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت